Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit kezdenétek ha megnyernétek...

Mit kezdenétek ha megnyernétek a lottó 5öst milliárdosok lennétek 1 nap alatt? Kinek adnátok belőle?

Figyelt kérdés
2012. febr. 12. 19:03
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
13%
Én először kölcsönkérnék több embertől, hogy ne is sejtsék, hogy nyertem! De azt hiszem erre nem fog sor kerülni sohasem!
2012. febr. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
52%

Vennék egy jó nagy házat, olyan kétgenerációsat, hogy jól elférjünk a szüleimmel és az egész családdal. Elfelezném velük a pénzt, a maradékból tennék félre egy bizonyos összeget.

Sokszor gondoltam már rá, hogy ha milliárdos lennék, akkor támogatnám az Országos Mentőszolgálatot, így a fenmaradó összeget nekik adnám.

:)

2012. febr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
17%

"Sokszor gondoltam már rá, hogy ha milliárdos lennék, akkor támogatnám az Országos Mentőszolgálatot, így a fenmaradó összeget nekik adnám."

Aztán két évre rá az állam vinné a jó nagy kétgenerációs házat, mert rájönnétek, hogy nem tudjátok fenntartani a keresetetekből. :D

2012. febr. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
52%
Nem érdekel a szánalmas pesszimizmusod :)
2012. febr. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
26%

"Aztán két évre rá az állam vinné a jó nagy kétgenerációs házat, mert rájönnétek, hogy nem tudjátok fenntartani a keresetetekből. :D"


LOL

2012. febr. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
46%

Kp-t senkinek nem adnék.

Anyunak vennék egy házat, meg nyitnék neki egy kis üzletet, amire mindig is vágyott.

Tesómnak van lakás megtakarítása, így neki ha úgy dönt hogy házat vesz, akkor kipótolom neki.

Legjobb bnőméknek (már szinte testvéreim, az anyjuk nekem is anyám) felújítanám a házat, és itt be is fejezném a jótékonykodást.

Bnőmékért még anyit tennék, hogy én magamnak is nyitnék egy kávézót és oda fel venném őket, munkát adnék nekik.

2012. febr. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
75%
Én a kérdezőnek adnám.
2012. febr. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
89%

A ház 1/4-ed részét megvenném mert az örökség azon része nem ránk esett, a többi jelenleg is a miénk. Felújítanám teljesen, a berendezést is kicserélném, az udvart is rendbe rakatnám.

Apámék kocsiját eladnám, a hitelt kifizetném és vennék neki valami hasonlót csak sokkal jobb állapotút.


A pénzem egy részét ingatlanba fektetném de nem itt a faluban mert sok a pletykás ember és mindenki ismer hanem egy 15-20 km-re lévő faluban vennék egy nagy házat ahol van minimum egy ikergarázs a leendő autóim számára :). A házat a legmodernebb technikával pakolnám tele.


A pénz következő részét 2 élelmiszer bolt nyitásába fektetném(a falu 2 különböző pontján. Az árakat alacsonyan tartanám és várnám a konkurenciák bukását. Ha egyenlőre nincs is sok haszon, a milliárdokból meg lehet élni.

Megvárnám amíg a többi bolt tönkremegy és megvásárolnám a nagyobbakat (ha van nagy bolt) amik jó helyen is vannak. Miután már csak nekem van ott boltom, onnantól kezdve normál árakon árulnám a termékeket. Amint valaki új bolttal próbálkozna, az árak esnének :)

2012. febr. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim válasza:
77%

Először egyértelműen senkinek! Otthon nyilván van pár luk amit be kell tömni, de az csak apró pénz lenne! Befektetném! Mindenek előtt több egymástól független ügyvédi irodával szerződnék! Aztán az összeg egy részéből egy ingatlan kezelő céget csinálnék. Indulásnak 10-15 kis és közepes ingatlannal. Aztán különböző országok állampapírjaiba fektetnék. Ezek alacsony, de viszonylag biztosnak mondható hozamot produkálnának. Talán egy idő után belerázódnék a befektetések világába. De ez nagy lutri! Amit oda tesz az ember komolyabb szakértelem nélkül, szinte szabad préda! Ezzel tisztába kell lenni!

Pár év múlva, ha addig el nem száll az agyam, vagy nem cseszek el valamit, netán mindent és beindulna a business, majd elkezdené termelni a hozamot, akkor már bárkinek adnék . Bárkinek aki nem alamizsnát kér, hanem használható ötlettel áll elő amibe érdemes bele feccölni! Aztán ha elérné az ember, hogy passzív jövedelmre tegyen szert, akkor nyilván a összegektől függően kéne csinálni a dolgokat. És ez a nehéz! Most úgy gondolom, hogy meg elégednék egy egyszerűbb kis házzal csak a világ végén legyen! Nyilván ehhez kell egy terepjáró. Egy normál és jó lenne egy használt sütőzsiradékkal hajtott. Egy nyaraló - az az Adria jól hangzott itt följebb! :) Aztán sok-sok túra, hegyek, mászás, tengerpart, merülés, motorozás, sikló ernyőzés... Nyilván nem tudnám tétlenül nézni a nehéz sorsokat sem! Majd ha eljön az ideje akkor meg egy "saját foci csapat"! ;)

Kár, hogy még életemben nem vettem lottót! :D De így biztosan nyerek minden héten pár száz forintot!

2012. febr. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
33%

Akik azt írták, hogy SENKINEK nem adnának belőle, azok felfogják egyáltalán, hogy ez mennyi pénz?!?! Mert szerintem egy átlagember, mint amilyenek mi vagyunk, ezt nem is lehet felfogni.

Szerintem két-háromszázmillióból olyan luxusházat, kocsit, ruhatárat, nyaralást és bármit lehet venni, hogy az egész ország megtudja, hol él a lottónyertes. (Egyébként komolyan megérné?) És még úgy is marad 1 milliárd. Azzal mit kezdetek? Komolyan nem adnátok senkinek? Nem mondanátok azt, hogy basszus, én 1,3 milliárdot kaptam azért, mert vettem 225-ér egy papírdarabot. Ha már így rám szakadt ennyi pénz, valami jót is kell vele tennem. Nem hiszem el, hogy nincs egy szervezet, aminek ne tudnátok adni. Környezetvédelem, állatvédelem, kórházak, kutatóközpontok, idősek otthona stb, elhiszem, ha valaki ezeknek sajnálná a pénzt (megérteni nem értem meg), és nem muszáj ilyeneknek adni. De nincs egy hobbid? Adhatsz belőle a helyi horgászegyesületnek, vagy játszóteret csináltathatsz vagy a kedvenc konditermednek veszel pár új eszközt tudjamisén, mindenkinek szeret valamit csinálni.

Kiborító, hogy valaki még 1,3 milliárdból sem szeretne adakozni. Azt megértem, ha valaki a minimálbérből nem adakozik vagy ilyesmi, de amikor lényegében igazságtalanul, ok nélkül és minden erőfeszítés nélkül ennyi pénzhez jut, képes nem adni belőle másnak?! Szerintem ez elszomorító...


És nem kell a duma, hogy "de én megtartanám, hogy egész életemben ne kelljen dolgoznom", mert ha csak a felét is betennéd a bankba (gondolom a bankok méltányolnák, ha őket választanád ezzel a "csekély" összeggel, és korrekt kamatot adnának), csak a kamatból kellemesen, jóval a jelenlegi életkörülményeid felett meg tudnál élni (feltételezem a kommentezők között nem sok volt, akinek a havi keresete egymillió fölött van...)


Na szóval a lényeg, hogy szomorú az ilyen "irigy vagyok, ami az enyém az az enyém" típusú emberek gondolkodásmódja...

2012. febr. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!