Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ad ennyi ember ilyen...

Miért ad ennyi ember ilyen hülye neveket a szegény gyerekeinek?

Figyelt kérdés
Bárhová nézek, csupa idióta névvel találkozom. Villő, Derina, Dorina, Teó, Karina, Lara, Dorisz -csak hogy néhányat említsek. Majd holnap bemegyek a suliba, végignézem a tablókat és behozok egy csokorra valót. Lehet, hogy én vagyok túl kukacoskodó, de szerinem nem kifejezetten előnyös egy lánynak a "Villő" nevet adni. Nem értem, honnan jönnek ezek. Mi van a tisztességes, hagyományos nevekkel? Gáz egy fiút Balázsnak, Andrásnak, Péternek, Bencének, Jánosnak, Józsefnek, egy lányt Máriának, Eszternek, Emesének, Viktóriának stb. hívni? Ráadásul ezek az én korosztályom, tehát a kamszévek vége. Ezért, ha tippelnem kéne, azt mondanám, a rendszerváltás után az emberek a túlzott egyenlőségre nevelést azzal akarták kompenzálni, hogy márpedig ők "különleges" neveket adnak. A másik, amit furának tartok, hogy ennyi van Alexandrából. Komolyan, kérdezzetek meg 10 tizenévest, tuti, hogy legalább négnyek lesz "Szasza" nevű ismerőse. Milánt is ismerek többet is, arról se hallottam még gyerekkoromban.
2012. febr. 13. 20:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A Dorina,Karina és Lara miért hülye név??? Ez a három név teljesen normális.....


Dorinának hívják a nővéremet sőt a sulinkban kapásból 3 Dorinát ismerek. Pedig a Dorinából nagyon nagyon sok van, meg teljesen normális név akkor miért mondod hülyének??


A Karina is 100%-ig normális. Az egyik évfolyamtársamat is így hívják nem értem, hogy miért lenne hülye név.


Bár Larát nem ismerek de szerintem ez is teljesen normális. Ráádásul szép név. Ezt meg főleg nem értem miért nem normális...mi bajod vele? Az, hogy nem magyar eredetű?És? Az általad normálisnak beálíított Mária, Viktória, Péter stb. se magyar eredetű.

Attól, hogy egy név nem magyar eredetű már egyből csúnya?

A Lara nagyon szép név és nem is túl külföldies mint a Dzsennifer és a Dzsesszika,Eszmeralda(ezek már tényleg durvák).Na de a Lara? Az normálisan hangzik és nem is hülye név-.-

Vagy az a bajod, hogy régen nem volt ilyen név?

Egyébként szerintem rettenetes lenne ha nem lennének ezek az "új" nevek, a régi többségében ronda nevek közül kéne választanom(főleg akkor ha lányról van szó)

Erzsébet, Mária, Ildikó, Zsuzsanna, Ágnes stb. ezek régi nevek de nem is az a baj velük, hogy régi hanem az, hogy ronda nevek...még is milyen borzasztó lenne ha ezek közül kellene választanom nevet egy lánynak.:S



A többi "idióta" név amit írtál az tényleg borzasztó. De a Dorina,Karina és Lara az teljesen normális nem értem miért mondod őket nem normálisnak.

2013. júl. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
A felsorolt nevek nem is annyira durvák! Mert a dorina, a dorisz,kara az tök szokványos most már! De HA mondjuk valaki azt a nevet kapná h lajos , mari stb. Az már öregesnek számít! Bár az is gáz ha mondjuk oan nevet kap h titanilla, ajándék,felhő, amarilla ! De az de jó ha minden gyerek mondjuk Fannit , Lilit,Annát kap mert az uncsi! Tehát nehéz jó nevet válaztani!
2013. okt. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!