Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Volt már veled olyan, hogy...

Volt már veled olyan, hogy valaki mindig rendes volt hozzád (nem túlbuzgó vagy nyalizós, csak kedves, megértő), hogy nem akartad elhinni, hogy ez igaz?

Figyelt kérdés
Hogy úgy érezted, talán néha kicsit elege van belőled, vagy más véleményen van, de nem mutatja ki, hogy ne bántson meg, vagy azért, mert nem tart érdemesnek a véleményére, inkább mindent rádhagy. Ez paranoia vagy csak egy óvatosságból fakadó feltételezés?

2012. febr. 14. 10:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Az az ember akit én a legjobb barátomnak tartok és tűzbe mennénk egymásért...gyakran lecsesz, összeveszünk, vitázunk, rám szol ha rosszul nézek ki, ha megbántok valakit (bár észre sem veszem)...

A legjobb barátommal folyamatosan egymást "gyilkoljuk" minden hibát és hiányosságát meglátjuk a másiknak.


És rá is szólunk egymásra hogy figyelj ezt rosszul látod, azt nem így kellet volna.....


7 éve minden nap beszélünk.

Ha beteg vagyok ő segít mindenben.

ha rosszul érzem magam ő mellemet áll.

Ha szomorú vagyok felvidít.


Ahogy én is őt.


Én ellene küzdök a saját érdekében. És ő ellenem az én érdekemben.

Ha mégis hülyeséget csinálunk? Nem gond mert mindig kisegítjük egymást a gödörből...


Ha mindig csak bólogatott volna mindenre amit mondok...nem lennénk barátok sem.


A barátság több annál hogy a másiknak támaszt nyújtasz ha sérelem éri. Rengeteg sérelemtől óvtuk meg egymást pusztán a barátságunk révén.

2012. febr. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerintem is ez a jó barátság, amiről írsz. Én néha úgy érzem, csak azért nem vitázik velem, nem szól rám, mert nem érez magával egy szinten engem. Mintha én már reménytelen eset lennék, aki úgyse fog változni. :(
2012. febr. 14. 13:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Nincs reménytelen ember!

Beszéljétek meg. Lehet hogy egyetért veled...Bár gondolom nem mindenben...


Lehet hogy csak nem meri a véleményét elmondani. Lehet hogy ő ugyanattól tart mint te.

2012. febr. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"Lehet hogy ő ugyanattól tart mint te."


Igen, vannak ilyen esetek, hogy mindketten ugyanattól félnek, közben meg vannak róla győződve, hogy csak nekik van félnivalójuk. :)) Csak erre konkrétan rákérdezni nem nagyon lehet, mert valószínű, hogy nem fogja bevallani, ha esetleg tényleg rosszabbnak tart magánál. Ha jobbnak, azt se. :) Ha szóba jön valami elvontabb téma, és elmondom, mint gondolok a dologról, nem okoskodóan, inkább csak újabb kérdéseket teszek fel magamnak hangosan :), és erre higgadtan ad valami "nesze semmi, fogd meg jól" kitérő választ, akkor nem tudom eldönteni, hogy akkora butaságnak tartja a gondolataimat, és ezért hagyja rám, mint ahogy egy óvodást sem kezdünk el okítani az atomfizika témájában, főleg nem vitatkozunk vele, vagy pedig neki nincs véleménye a dologról, és ezért nem mer belemenni a beszélgetésbe. De mivel műveltebb nálam, én inkább az első változatra tippelek. Olyan érzésem van, hogy később majd megértem, miért hallgatott olyan bölcsen, rájövök, hogy milyen naívan gondolkodtam akkor (vagyis most), és már érteni fogom a reakcióját.

2012. febr. 16. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!