Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem abnormális megsiratni egy...

Nem abnormális megsiratni egy állat halálát, míg egy ember halálát le se szarni?

Figyelt kérdés
Picit elgondolkoztatott a téma. Egyre több helyen olvasom, az emberek jobban szeretik az ÁLLATOKAT, mint az embereket. Nem is tudom hogy nevezzem ezt a viselkedést, nem is értem. Ti mit gondoltok erről?
2012. febr. 16. 21:05
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
91%
Azt gondolom hogy magánügy,senkisem tudhatja hogy miért kötôdik valaki jobban az állatokhoz mint az emberekhez.Én jobban szeretem a macskáimat mint bármelyik családtagomat.Ôk sosem molesztáltak,vertek meg vagy kényszerítettek egy olyan életre amit nem akartam.Egyszeren nem tudok megbocsájtani,de ez rendben is van,legalább én biztos nem ártok majd senkinek.
2012. febr. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben az is benne van, hogy az állatról ő gondoskodott. Általában egy állattól önzetlenebb szeretetet lehet kapni mint manapság a legtöbb embertől (sajnos). Ha pl nekem a kutyám elpusztulna, akkor szomorú lennék, mert én gondoskodtam róla, esetleg én rontottam el valamit és már nem fog ott lenni velem minden nap. Szerintem ebben a saját felelősség és saját hiba miatti lelkiismeret furdalás is benne van. Ettől függetlenül akármelyik ember halála is megvisel. Sokszor mélyebben, pedig észre sem veszem először. Talán az is benne van, hogy így az életem is megváltozik e vagy sem. Összetettebb dolog ez azért.. De ha véleményt és gondolatokat kérdezel miért lelki nyomorékozod le a másikat? Ezt sose értettem:/
2012. febr. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 anonim ***** válasza:
17%
Túl gyávák a konfliktuskezeléshez, mindig a legkönnyebb utat választják, ez a baj sok emberrel. Személy szerint nekem is van kutyám, de ő akkor is csak egy kutya marad, nem kezelem úgy, mint egy embert, nem előbbre valóbb nálam, mint a párom, vagy más családtagom. Régebben nekem is voltak gondjaim a szüleimmel, de mára ez megváltozott, rá kellett jönnöm, hogy ennek a civakodásnak nincs értelem és nagy részt én voltam a hibás, nem ők.
2012. febr. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
17%
A válaszokból is látható,hogy akiknek az állat fontosabb, gondjai vannak az emberi kapcsolatokkal. Csak ezt nem akarják tudomásul venni.
2012. febr. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
94%
Nem, nem abnormális. Magyarázd meg, miért kevesebb, mint te vagy én? Mert nem rombolja a saját környezetét, nem öl hobbiból meg érdekből, hanem csak az élelemért? Az állatok tartják egyben a természet rendjét, mi csak felborítjuk!
2012. febr. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
93%
Nos, kedves kérdező, gondolj bele mielőtt (bocs) leugatod a másikat, hogy nem te élted le az életét, nem tudhatod hogy például egy agresszív alkoholista állat volt-e az apja , vagy esetleg egy pszichopata(konfliktuskezelés, ugye ?), milyen lelki sérülések érték, amiért jobbnak tart egy állatot egy embernél. Nagyon könnyű tönkretenni egy embert lelkileg , és te csak a végeredményt látod, egy felületet, de hogy mitől lett ilyen, mit kapott arról fogalmad sincs. Lehet hogy Neked visszataszító valami, de ha a másik fele az hogy lehet hogyha átélted volna azt mit ő, Te is ugyanolyan lennél.
2012. febr. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem se normális. Meg elmennek vegának, mert szegény pipit nehogy miatta vágják le... Egy dolog megvetni az embereket és egy nagyon más dolog az állatokat az egekig magasztalni. Az állatok túl buták az olyan válogatott szemétségekhez, amiket az emberek elkövetnek egymás ellen. Ez nem jelenti azt, hogy az állatok jók lennének és megérdemelnék ezt a törődést.
2012. febr. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
91%
Látom, leszavazol mindenkit, aki az állatok oldalán van. Nekem nem mondom, hogy előbbre valók az állataim a családtagoknál, mert nem, de a közeli családtagok után ők jönnek a rangsorban. Ha választanom kéne, hogy egy haverom vagy a kutyám, biztos, hogy a kutyám választom. Meg a macskáim. Mert azok akkor is ott voltak nekem, mikor a barátok nem. Az emberek csak kihasználják egymást, de a kutya önzetlenül szeret. Nagyon tudlak sajnálni, ha még nem érezted ezt. Én utcáról fogadtam be több állatkámat is, a biztos haláltól megmentve. Akkora hála van bennük, és ez olyan szoros kapcsolat, hogy egy olyan felszínes ember, mint te, nem fogod fel!!!
2012. febr. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
14%
Mi lenne, ha minden ember többre értékelné az állatokat? Képzeljétek csak el, még nagyobb harc lenne az emberek között, és ez miatt még párkapcsolatok sem alakulnának ki, gyereke sem születnének. Kihalna az emberiség? Ne mondjátok már, hogy egy állat meg tudná neked adni azt, amit egy szeret ő család.
2012. febr. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
89%
De látszik hogy kinek nincs az meg se érti őket. Ez is sajnálatra méltó. Egyik se írta hogy leszarta a rokonai, más emberek halálát, csak azt hogy a kutyáját jobban sajnálta. Volt hogy egy utca megkönnyebbült mikor a sarki perverz öreg f@szi kórházba került. vagy akár a zaklató apa a börtönben végezte (csak hogy rosszabbat ne írjak). Ezért nem lehet okolni őket sem. Én a szomszéd bácsitól féltem kicsit. Olyan vén csóka volt de szerette megnyalni a sót (legalábbis úgy tűnt) Nála jobban sajnáltam a kutyámat, bevallom :/ De őt is azért. (Nemtudom hányadik voltam, csak ez kimaradt)
2012. febr. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!