Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem abnormális megsiratni egy...

Nem abnormális megsiratni egy állat halálát, míg egy ember halálát le se szarni?

Figyelt kérdés
Picit elgondolkoztatott a téma. Egyre több helyen olvasom, az emberek jobban szeretik az ÁLLATOKAT, mint az embereket. Nem is tudom hogy nevezzem ezt a viselkedést, nem is értem. Ti mit gondoltok erről?
2012. febr. 16. 21:05
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
88%

Az ember jó esetben egyedül is megoldja valahogy az életét, de a háziállatok kiszolgáltatottak nekünk, edmberi fajnak, nélkülünk jó eséllyel életben sem maradnának.

Soha nem fogom elfelejteni, amikor egy rohadt film kedvéért kamerák előtt vízbe folytottak egy kiscicát. Akkor nagyon sírtam (ami abszolut nem jellemző rám) és megdöbbentem az emberi gonoszságon és elvetemültségen, mert szegény állatkának esélye sem volt védekezni. Nem vagyok egy agresszív típus, nő vagyok, de nagyon sokáig bosszúvágy élt bennem, hogy bár ugyanezt megtehetném az elkövetővel. És akkor csodálkozunk, hogy az állatok megindítanak bennem olyan érzéseket, amiket embernek még nem sikerült..??

2012. febr. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
47%

Furcsa nekem is.

A saját példámat tudom hozni.

Amikor munkanélküli lettem, nagyon de nagyon megviselt.

Nem találtam több, mint egy évig normális munkát, tiszta ideg voltam, sírtam, lefogytam, szó szerint remegtem a feszültségtől, mert a párom és a családja folyton ezzel jött, hogy "Van-e már munkád?" "Nem igaz, hogy nincs normális állásod!" stb...

A párom rendszeresen ingyenélőnek nevezett, a családja szintén, furkáltak a hátam mögött, kikészítettek.

Egyszer azt mondták, hogy "Aki nem dolgozik, ne is egyék!"

Nagyon szíven ütött, mert a két kutyájuknak mindent megadnak, drága kutyakaját, orvost, kutyafodrászt, kutyapanziót...

Én meg ne egyek, amíg nincs munkám???

Most már van munkám, de ez örök tüske marad.

Lehet, hogy rá is megy a kapcsolatom, mert ezt nem tudom megbocsájtani.

Nem álltak mellém a bajban, pedig akkor látszik meg, hogy ki mennyire van melletted.

2012. febr. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
80%

"Nem abnormális megsiratni egy állat halálát, míg egy ember halálát le se szarni?"

Egyáltalán nem...Nem kell nekem valakit azért szeretnem ,mert ember,vagy mert rokon.Ki is kéne érdemelni.Egy anya sem attól lesz anya,hogy szül egy gyereket.

Megnézném Te mennyire siratnál egy olyan embert,aki mondjuk molesztál gyermekkorod óta,üt-vág,vagy esteleg megölte édesanyádat és még sorolhatnám...Elég csúnya,szélsöséges példák,de tudod mind elöfordult már valakikkel.Nem jártad végig az útjukat,nem tudhatod ki miért olyan,amilyen...Éppen ezért ítélkezni sem kéne.

2012. febr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
24%
Hát igen. Kemény kérdés ez. Mindkettőt meg kell siratni de mi emberek vagyunk és igaz hogy számtalan szemét ember van de nekünk az emberiség érdekeit kell néznünk. Az emberiség jelenleg a Föld bolygó ura és ha egy másik faj lenne az úr akkor lehet hogy nem kezelné ilyen békésen az állatokat.
2012. febr. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
74%

52!

Pedig a párod szüleinek teljesen igaza volt.

Az állatok, akárcsak a gyerekek, nem tudnak gondoskodni magukról. Ők nem kapnak havi fizetést, hogy aztán elmenjenek a teszkóba és vegyenek belőle kutyatápot/bébiételt.

Neked viszont ott van a lehetőséged, hogy munkád legyen és pénzt keress. Ja hogy annyira már nem voltál aktív vagy finnyás voltál, hogy találj is munkát? Az már nem az állatok dolga.

Tudod én is előbb adom oda a pénzem egy állatmenhelynek, mint egy hajléktalanszállónak.

2012. febr. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
74%

Azért nem mindegy milyen kapcsolatban volt az ember az adott állattal/emberrel.


1.) Adott állat közel állt hozzám (évekig én gondoztam) - adott embert nem is ismertem/csak felületesen ismertem/egy utolsó, aljas szemétláda volt velem.


Ebben az esetben nyilván az állatot fogom megsiratni, és nem fog megérinteni az adott, számomra ismeretlen/minősíthetetlen ember halála.


2.) Adott ember közel állt hozzám (érzelmileg, nem azért mert pont azt dobta a gép, h családtag) - adott állat idegen volt számomra.


Ebben az esetben természetesen az embert fogom megsiratni, hisz vele álltam érzelmi kapcsolatban, nem az állattal.


3.) Adott ember ugyanolyan közel állt hozzám, mint adott állat.


Ebben az esetben számomra nincs értelme mérlegelni, ugyanúgy megsiratom mindkettőt.


Az pedig h sokan (pl én is) nagy általánosságban többre becsülik az állatok társaságát, mint az emberekét, még senkit nem minősít, úgyh kedves kérdező, te csak ne keresgéld a jelzőket erre a viselkedésre, mert ez mindenkinek a magánügye. Hát ezt gondolom.

2012. febr. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
49%

Kérdező, te miért sértegeted azokat az embereket, ahogy nem ugyanúgy gondolkodnak, mint te?

Attól, hogy szereti valaki az állatokat, még nem lesz rossz ember.

2013. jan. 16. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:
100%

"A válaszokból is látható,hogy akiknek az állat fontosabb, gondjai vannak az emberi kapcsolatokkal. Csak ezt nem akarják tudomásul venni."


1,válaszokból pont az látszik, hogy akinek nem fontos az állat, azok tök becsmérlően beszélnek azokról, akinek viszont fontosak. Aki ilyen gyűlölettel tud beszélni embertársairól, az arra utal, hogy az egyénnek gondjai vannak az emberi kapcsolatok terén.


2, akinek gondjai voltak, az tudomásul vette, mert pl. leírta, hogy az az ember/emberek, akikkel kapcsolatban volt, bántották, molesztálták, verték, míg az állatok nem tették ezt. ez, ha tetszik, ha nem, tudomásul vétel.


3, a legtöbb ember, akit ismerek, és szereti az állatokat, és esetenként egy-egy állat halála jobban megviseli, mint x, vagy y emberé, azoknak emberi kapcsolatai is jók.

2013. jan. 16. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:

szerintem sok embert, egy ember halála pusztán amiatt ráz meg jobban, mert a saját fajához tartozik, és végig fut az elméjén a saját halandósága is, míg állatnál könnyebb érzelmileg nem egybemosni magunkat.

de az a leggázabb, hogy a kérdezőn látszik, hogy mizantrópabb itt mint bárki, és megítél másokat.

szerintem az illető egy emberért nem érez annyit mint más egy állatért, de lehet tévedek

2013. jan. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
87%

Én azért akadok ki jobban, mert mi vagyunk az okosabbak, mégis a hülyébbek.


Az állatok között van kegyetlenkedés? "G€cizésből" bántják egymást? Nem. Mikor az oroszlán levadássza az antilopot, nincs benne gonoszság, nincs benne gyűlölet az antilop iránt. Csak azt teszi, amit a természet diktál neki.


Mi vagyunk az egyetlen faj, akik szándékosan, teljesen tudatosan rosszat akarunk a másiknak. Az ember kínoz embereket és állatokat egyaránt, az állatok nem kínoznak sem embereket, sem állatokat. És mégis mi vagyunk a nagy, civilizált emberek. Na, ez abnormális.

2013. jan. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!