Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem abnormális megsiratni egy...

Nem abnormális megsiratni egy állat halálát, míg egy ember halálát le se szarni?

Figyelt kérdés
Picit elgondolkoztatott a téma. Egyre több helyen olvasom, az emberek jobban szeretik az ÁLLATOKAT, mint az embereket. Nem is tudom hogy nevezzem ezt a viselkedést, nem is értem. Ti mit gondoltok erről?
2012. febr. 16. 21:05
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
22%
Lehet, hogy némelyik állat többet ér, mint némelyik ember, de ne általánosítsunk. Ez nem azt jelenti, hogy minden állat jobb, mint minden ember. Mért kell minden embert egy kalap alá tenni, mért kell mindenkiről azt hinni, hogy rossz? Ennyire pesszimisták lennétek?
2012. febr. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
12%
Minden élőlénynek megvan a maga (evolúciós) helye a világban. Mért kell felrúgni a természet egyensúlyát? És most jöhet az a kérdés, hogy "akkor mért bántalmaztak téged, ők mért rúgták fel ezt az egyensúlyt?" Igen, valóban felrúgták, de neked mért kéne őt követned?
2012. febr. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem értem, hogy neked ez miért fáj? Te mivel kapsz kevesebbet, ha valaki jobban szereti a kutyáját, mint a szomszéd nénit?

Nekem nincs állatom, de szerintem egyik oldal se nyomorék.


Aki jobban szereti az állatokat az embereknél, nem okoz senkinek kárt vele. Nem késel meg minden szembejövőt, hogy "fúj, ember vagy".

2012. febr. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
7%
Ez nem fájdalmas, csak megbotránkoztató.
2012. febr. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
94%
A megbotránkoztató meg mindenkinek más.
2012. febr. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
94%

Tegnap olvastam a teletexten,hogy egy idős nénire úgy talált rá a polgármester,hogy a fűtetlen lakásban volt,és a kutyái melléfeküdtek,hogy a nénit a testükkel melengessék. Sajnos az idős hölgy elhunyt. Az állatok önzetlenek és igen,én nem szégyenlem bevallani,hogy jobban szeretem őket,mint a legtöbb embert. Meg kell nézni hogy az emberek milyen elfajzottak. Ugyan,mit szeressek rajtuk? Hogy mindenki átgázol mindenkin? Hogy kegyetlenek? Hogy hiányzik belőlük a TOLERANCIA ? Hogy mindig a más dolgával foglalkoznak,és nem a sajátjukkal?

Mielőtt szóvá tennétek,nem azt mondtam,hogy jobban szeretem őket,mint az embereket,hanem mint a legtöbb embert.

Ha mondanál pár indokot,hogy mit szeressek az embereken,akkor megköszönném. Max. akkor változna meg a véleményem,ha az emberek döntő többsége olyan lenne mint a dalai láma,vagy Teréz anya. És igen,vannak jó emberek is,csak sajnos nagyon kevesen.

A macskámat,kutyámat nem érdekli,hogy van-e diplomám,vagy nincs. Nem érdekli,hogy szép vagyok vagy csúnya. Nem érdekli,hogy gazdag vagyok,vagy szegény. Ők mindentől függetlenül szeretnek,és nem önző érdekből.

2012. febr. 17. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
92%
Kérdésed számomra nagyon aktuális,két hete kellett lealtatnom 15 éves labrador kutyusomat.Leszögezem,hogy a hozzám közel álló emberek halála igen is megvisel,mások halála sem hagy érintetlenül,szerintem teljesen helyén kezelem a halállal és a kegyelettel kapcsolatos dolgokat.De:kiskutyámat annó azért választottam,mert vágytam rá,felelős,rendes és gondos gazdája akartam lenni.Nem holmi pótlék volt,akit ha megunok kidobok az utcára,együtt jártunk futni,hordtam kutya iskolába,együtt mentünk kirándulni,túrázni egy szóval,mivel akkor még nem voltak gyerekeim számomra egy nagyon fontos kis lélek volt.Ő mindig hű volt hozzám,boldog volt mellettem,olyan nagyon örült,ha meglátott.Két hete,15 év után döntenem kellett,meg kellett hoznom egy számomra nehéz döntést,le kellett őt altatnom,meg kellett őt ölnöm,mert szenvedett,mert rosszul volt,mert nem kockáztathattam meg azt,hogy megfagy ebbe a rohadt hidegbe.Szörnyű érzés volt,hasonlított arra,amikor apukámnak írtam alá a papírt,hogy igen,hozzájárulok,hogy a morfiumot adagolják neki,előtte elmagyarázták,hogy innen már nincs visszaút,ugyan is leállítja a légzést,légzésbénulást okoz,meg fog halni.Hát tudod,mindkettő bizar szar érzés volt,természetesen édesapámé nagyobb súllyal,hiszen mindenem volt ő,de még is mindkettő iszonyúan megvisel.Ettől még nem vagyok rossz ember,hiszen ők számomra lelkek voltak,akiket valamiért nagyon szerettem,akikkel lelkileg nagyon jól megértettük egymást.Az viszont nem tetszik,hogy magyaráznom kell az érzéseimet egy idegennek,ugyan miért?Ez az én legbensőbb érzésem,senkinek semmi köze hozzá.sokáig nem is akartam ide írni,de bizony egy idő után felháborodtam,hogy milyen bugyuta kérdés ez,az ember vagy tényleg szeret és az szívből jön,vagy nem szeret és akkor engem nem is érdekel,az ilyennel nem érdemes foglalkozni,neked is ezt tanácsolom,hogy hagyd a fenébe,mert esetleg olyanokat bántasz vele,akik nem érdemlik meg.Az ember szívébe látni nem könnyű és nem ismerjük a részleteket.
2012. febr. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
92%

Egy hétéves gyereknek hol kéne kezelnie a konfliktust? Mit mondtam volna: papa ne üss meg, mert nekem fáj? Az volt a lényeg. Fájjon. Minden: az ütés, rúgás, a nadrágszíj, a padláson töltött éjszakák...

7. voltam.

2012. febr. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 /Anita_'94/ ***** válasza:
92%
Számomra a cicám ugyanolyan családtag, mint a szüleim, vagy a hugom. 8 éves korom óta élek vele, természetes, hogy megsiratnám. És azt is bevallom, hogy van a környezetemben bőven olyan ember, aki után nem hullatnék könnyeket, ha már így írtad, ''le se sz@rnám''. Van mifelénk jópár cigánybűnöző, drogos, alkoholista, meg mindenféle egyéb idióta, aki élete a szememben semmit nem ér. Ezeknél bármely állatot többre tartom...
2012. febr. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom miért van ez, s hogy abnormális-e, de nállam volt nem is egy olyan eset, hogy pl egy filmben lelőtték a lovast, és a lovasát, és az első amit mondtam, az volt, hogy jaj szegény ló! A családtagok meg csak néztek, hogy én jobban sajnálom a lovat, mint az embert. Vagy hogy a kutya gazdája halt meg, s utánna a kutya is, elkezdtem a sírást a kutyáért. De ez nem azt jelenti, hogy a családtagjaim temetésére vidáman megyek.
2012. febr. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!