Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért szakadnak meg ezek a...

Miért szakadnak meg ezek a barátságok?

Figyelt kérdés

Az elmúlt években a középiskola és fősuli befejezése után szinte az összes, eddigi barátnőmmel megszakadt a kapcsolat. Vagy elköltöztek más városba, vagy tovább tanulnak és a sok vizsga miatt nincs idejük találkozni, vagy éppen már dolgoznak és nincs idejük semmire. Legalábbis ezt mondják...Én is dolgozok már és elfoglaltabb vagyok, mint pár éve, de mégis tudnék időt szakítani rájuk. Unom már a folyamatos kifogásokat és azt, hogy csak akkor keresnek, ha valami gondjuk-bajuk van vagy valamire szükségük van. Úgy érzem, hogy "felnőttként" sokkal nehezebb barátságot kötni és félek, hogyha ezek a gyerekkori barátságok végleg elmúlnak, akkor már igencsak nehezen találhatok igaz barátokat. Aki volt már hasonló szituban, írja meg, hogy ő hogy kezelte ezt a helyzetet!


23/L


2012. márc. 5. 13:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Üdv a klubban.Ez amúgy annyit tesz,hogy nem jelentettél nekik semmit.
2012. márc. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is ebben a helyzetben vagyok, de már nem is bánom. Lehet bolondnak nevezni, de sokkal jobban elvagyok egyedül/ a kutyáimmal, mint kétszínű, felszínes emberekkel. Untatnak, fárasztanak. Társaságnak meg ott van a barátom. 21/L
2012. márc. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
20%

a gimis/egyetemi barátaim nagy része ma is (20évvelkésőbb) barátom.

Talán én már akkor is megválogattam ki lesz a barátom

2012. márc. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Gimis barátaim nekem még meg vannak, heti egyszer szinte mindig találkozunk.

Az egyetemiek nekem is eltűntek, egyetlen lánnyal tartom a kapcsolatot, de vele is csak telefonon.

Én a munkahelyemen szerencsére találtam igaz barátokat.

24N

2012. márc. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

nekem is van pár ilyen, de megmondom őszintén, h ők nem is hiányoznak. az a barátság, amely igazán szoros, nem múlik el, a többit meg nem is érdemes megtartani, hagyni kell, hadd menjen.


a legjobb barátnőmet 15 évesen ismertem meg, a gimiben. két ilyen ellentétes életutat, mint a miénk, keresve sem lehetne találni. ő a gimi után nem tanult tovább, vidéken maradt, korán megtalálta a párját, 13 éve együtt vannak, van két gyerekük. én feljöttem Pestre, itt végeztem az egyetemet, aztán maradtam is. úgy alakult, h sokáig keregéltem, de nem találta az igazit, még nincs gyerekem, de komoly kapcsolatban élek, ami későn jött, 30-on túl, addig elég szabad életet éltem, nem volt kötöttség, gyökereim se nagyon, rengeteget utazgattam, nagy társaságom volt. neki a család és a gyerekek. mégis, mi ketten vagyunk az igazi barátnők egymásnak, soha egyikőnk sem érzett olyan mély kötődést, barátságot más iránt, mint ami köztünk van.


az igaz barátot nem lehet egykönnyen elveszíteni, mert keresi a találkozást még akkor is, ha 200km-nyire éltek egymástól. és fogtok találkozni, mert nem fog mindenféle mondvacsinált ürüggyel lerázni, ahogy te sem őt. a többi meg le van ejtve :)


35/N

2012. márc. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%

"Én is ebben a helyzetben vagyok, de már nem is bánom. Lehet bolondnak nevezni, de sokkal jobban elvagyok egyedül/ a kutyáimmal, mint kétszínű, felszínes emberekkel. Untatnak, fárasztanak. Társaságnak meg ott van a barátom. 21/L"


egyetértek!

2012. márc. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyetértek a 21 éves lánnyal.

Van családom, van barátom, velük kijövök, és ott vannak mellettem, a barátok, pedig ahogy észrevettem, csak jönnek és mennek. Erre nekem nincs szükségem.

2012. márc. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

'Van családom, van barátom, velük kijövök, és ott vannak mellettem, a barátok, pedig ahogy észrevettem, csak jönnek és '


Ha fut a szekér akkor jönnek ha gáz van akkor mennek... :D

2012. márc. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért szakadnak meg ezek a kapcsolatok, mert nem barátságok. A közös iskola hozott össze titeket, kényszerből. Nyugi, lesznek még igazi barátaid, akik valóban azok lesznek!
2012. márc. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
Én is így jártam. Valóban ezek nem igaz barátságok. De nem értek egyet az előttem szólókkal, hogy később még igaz barátokra tehetsz szert. Ahogy idősebb vagy annál nehezebb. Szerencsés az akinek igaz barátai vannak nem érdekkapcsolatok. Mert sajnos a legtöbb valami mentén születik (együtt tanultok, buliztok, sportoltok) De a való életben nem működnek ezek. Szerencse kérdése is. Én mindig beleadtam mindent, de jól kihasználtak a barátnők. A férjemnek vannak jó barátai, akikre számíthat mindenben. A nők talán még rosszabbak ilyen téren..
2012. márc. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!