Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért szakadnak meg ezek a...

Miért szakadnak meg ezek a barátságok?

Figyelt kérdés

Az elmúlt években a középiskola és fősuli befejezése után szinte az összes, eddigi barátnőmmel megszakadt a kapcsolat. Vagy elköltöztek más városba, vagy tovább tanulnak és a sok vizsga miatt nincs idejük találkozni, vagy éppen már dolgoznak és nincs idejük semmire. Legalábbis ezt mondják...Én is dolgozok már és elfoglaltabb vagyok, mint pár éve, de mégis tudnék időt szakítani rájuk. Unom már a folyamatos kifogásokat és azt, hogy csak akkor keresnek, ha valami gondjuk-bajuk van vagy valamire szükségük van. Úgy érzem, hogy "felnőttként" sokkal nehezebb barátságot kötni és félek, hogyha ezek a gyerekkori barátságok végleg elmúlnak, akkor már igencsak nehezen találhatok igaz barátokat. Aki volt már hasonló szituban, írja meg, hogy ő hogy kezelte ezt a helyzetet!


23/L


2012. márc. 5. 13:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én a mostani barátaimat/barátnőimet kivétel nélkül 20 éves korom után ismertem meg.

Általános iskolában 1 barátnőm volt végig, ő volt a legjobb barátnőm, a többi felszínes volt. Ő aztán kb. 5-6 évvel ezelőtt férjhez ment Olaszországba, így értelemszerűen ritkábban beszélünk/találkozunk, a kapcsolatunk sem olyan, mint régen.

Szakközépiskolában vagy flúgosak voltak az osztálytársaim, vagy sznobok, páran voltak, akik normálisak voltak, de velük sulin kívül sem nagyon tartottuk a kapcsolatot.

20 éves lehettem, amikor összejöttem egy sráccal, nem tartott sokáig, kb. 2 hét, viszont a baráti társasága annyira megkedvelt és én is őket, hogy folyamatosan hívtak/hívtuk egymást továbbra is sörözni/bulizni/beszélgetni, így végülis ők lettek a baráti társaságom, ennek már 11 éve. És érdekes módon ennél a társaságnál folyamatosan így bővült a baráti kör. Először én mutattam be nekik az új barátom, majd amikor vége lett, ő is benne maradt a baráti társaságba, majd kis idővel ő is hozta a barátnőjét és így tovább és ez nálunk tök természetes, nincsenek féltékenykedések stb. Ja! És a férjemet az exem által ismertem meg (először 7 évig legjobb barátok voltunk), a legjobb barátnőmet pedig a férjem által ismertem meg...


Szóval ne aggódj, felnőtt fejjel is ki tud alakítani az ember barátságokat!

2012. márc. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Igazi barátaim nem voltak gyerekkoromban. 20-on túl lett ugyan egy-kettő, amik nem voltak felszínesek, de sajnos hosszú távon nem működtek, önként kiléptem, többet nem kerestem egyiket sem. A régi barátaikkal nem tudtam "versenyezni", egy szintre kerülni, kívülállónak is éreztem magam. Az életünk is teljesen más fordulatot vett, és már nem éreztem szükségét hogy kapcsolatban maradjunk. Jobb ha te sem függsz annyira másoktól, próbáld meg úgy élvezni az életed, ahogy van!
2012. márc. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!