Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szoktál a kéregetőknek pénz...

Szoktál a kéregetőknek pénz adni? Vagy milyen szöveggel hajtod el őket?

Figyelt kérdés
2009. jún. 9. 15:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

A krisnásokat és jehovákat jobban utálom... Azok levakarhatatlanabbak.


De nekik annyit szoktam, mikor kér, hogy héjjhéjj én éppen most piáltam el a pénzem, a tiédre már nem jutott sry.

2009. jún. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
88%
"20000ből tudsz visszaadni?"
2009. jún. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ritkán. Inkább azoknak, akiknek van ilyen kis csíptetőjük, hogy ki az és árulja a Fedél nélkü-t. Egyébként mióta Pesten lakok, azóta szoktam le róla, 10 méterenként csövesekbe botlok, ha mindnek adnék, ott ülhetnék nem sokára én is, de amúgy meg ki vagyok én, hogy eldöntsem, te rászorulsz neked adok, neked meg nem. Így egyáltalán egynek sem adok, csak néha, ha épp szimpatikus, a lapot árusítónak.

Egy időben a ferencieken volt egy fiatalabb nő, tőle vettem néhányszor, el is beszélgettünk, akkor is normális volt, mikor épp nem adtam semmit, ő is beszélt az életéről, én is, és megmondta, hogy nagy szerencsém van, gondolkodjak, tanuljak, tanuljak, ne járjak úgy, mint ő.

2009. jún. 10. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hajléktalanok nem szoktak tőlem pénzt kérni, ők ha látják, hogy gyerekkel vagy, békén hagynak.


Akik általában betalálnak, azok az XY (általában gyerek) gyógykezelésére és/vagy alapítványnak gyűjtenek és mutatnak egy kisgyereket. Sajnos nagyon sokszor hallani, hogy kamu az egész, én ott a helyszínen nem tudom eldönteni, hogy most igaz-e vagy sem, felőlem mutogathat bármit: bírósági engedélyt, orvosi igazolást, akármit. Én azt szoktam mondani, hogy adják meg az anyuka elérhetőségét/internetes címet és bankszámlaszámot, majd átutalok pénzt. Sajnos az esetek többségében hebegnek-habognak ilyenkor, ami nagyon elkeserítő, hogy ilyennel akarják átverni az embert. Természetesen ha adják az adatokat, akkor otthon utánanézek a neten, hogy tényleg ők-e, tényleg rászorulnak-e. Ezek ismeretében döntök.

2009. jún. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Attiláról képem? Huh nincs, de iwiwen valaki csinált neki adatlapot és már TÖBBEZER ismerőse van!!!! :D :D és ott van kinnt kép is róla, mert valaki csinált! :D
2009. jún. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam adni, nem sokat, mert kevés van... Csak ne jönnének mindig valami hülye szöveggel, hogy "buszjegyre kell" meg ilyesmi, mert az mindig olyan kínosan jön ki...
2009. jún. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%

Általában a kedvemtől függ, hogy adok e pénzt egy kéregetőknek, vagy sem. Egyébként a utcai zenészeket támogatom legszívesebben, vagy akit nagyon szánandónak találok.

Attila lénye egyébként végigkísérte egész gyerekkorom, s én is nehezen tudnám nélküle elképzelni a debreceni belvárosi hangulatot.:)

2009. jún. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nekem vágtak már le olyan szövegeket, hogy simán elmehetett volna vele papnak :D Na neki adtam. Amúgy nem szokásom, csak ha épp találok valamit a zsebemben.
2009. jún. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!