Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez igaz lehet? Nem tudom elhinni.

Ez igaz lehet? Nem tudom elhinni.

Figyelt kérdés

Ebbe a szövegbe botlottam valahol a neten:


"Ota Bengát 1904-ben ejtette fogságba Samuel Verner evolucionista kutató Kongóban. Ota Benga neve a saját nyelvén azt jelenti, hogy jó barát. Felesége és két gyereke volt. Láncra verve, ketrecben szállították az USA-ba, ahol az evolucionista tudósok a majmok között állították ki őt a St. Louis-i Világkiállításon, mint " az emberhez legközelebbi átmeneti alakot". Két évvel később a Bronx-i állatkertbe vitték, ahol "az ember ősei" között került bemutatásra, néhány csimpánz, a Dinah nevű gorilla és a Dohung nevű orangután társaságában. Az állatkert evolucionista igazgatója, Dr. William T. Hornaday, hosszan beszélt arról, milyen büszke rá, hogy az ő állatkertjének tulajdonában van ez az egyedülálló "átmeneti alak", és a ketrecbe zárt Ota Bengát közönséges vadállatként kezelte. Ota Benga végül nem bírta tovább a bánásmódot és a körülményeket, és öngyilkosságot követett el."


Olyan képtelenségnek hangzik, ráadásul 1904-ben... Lehetséges, hogy igaz, vagy valami kitalált dolog?


2012. márc. 19. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogy név szerint volt-e ilyen, azt nem tudom, de az igaz, hogy 100-150 éve állatként kezelték az afrikai négereket és ketrecekben mutogatták őket.
2012. márc. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nahát, ezt nem is tudtam. Mármint, azt hittem, hogy "csak" rabszolgaként kezelték őket, de azért ez már mindennek a teteje... Ennél jobban nem is tudom, hogyan tudnák elvenni az ember méltóságát. Ez olyan szomorú. :(
2012. márc. 19. 14:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Most,hogy felraktad ezt a kérdést,beírtam a googleba Ota Benga és kicsit olvasgattam.Szegény,úgy megsajnáltam!Kegyetlenség amit műveltek vele és a többiekkel!
2012. márc. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elő fog még fordulni hasonló, sőt most is vannak ilyen kegyetlenségek a világban.
2012. márc. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4

Ez sajnos igaz. "Az emberiség halad, de az ember marad." (Csak hogy Goethe szavaival éljek.)

2012. márc. 19. 14:59
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajnos a XXI. században is gyilkolnak meg albínó néger gyermekeket, mert azt hiszik, hogy testrészeik különleges gyógyító erővel bírnak.

[link]


Másutt boszorkánysággal vádolnak afrikai gyerekeket és vagy elűzik őket, vagy éheztetik, vagy megölik.

[link]


Szóval igen, az emberi hülyeség és kegyetlenség határtalan, simán el tudom képzelni, amit írtál.

2012. márc. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!