Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy lehet elhinni azt, hogy...

Hogy lehet elhinni azt, hogy a Bibliát Isten ihlette, ha ezt is emberek állítják?

Figyelt kérdés
2010. nov. 23. 21:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
81%
A hit egy érzés, ezért nincs rá magyarázat.
2010. nov. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Első,oké,de pl.neked minden teljesen hiteles,úgy,ahogy le van írva a Bibliában,mindent tudsz alkalmazni a saját életedre vonatkozóan?
2010. nov. 23. 21:36
 3/27 anonim ***** válasza:
36%
A Biblia egy nagy mesekönyv, teli történetekkel, hogy az egyszerűbb emberek is értsék a lényeget. Jézus sem fennkölt, elvont sztorikat mesélgetett, hanem példázatokat hozott, hogy megértse mindenki. Hát hogyan is érthette volna meg pl. egy 17. századbeli ember az evolúció és a teremtéstörténet összefüggéseit. A legnagyobb gondban akkor vannak a bigott ÁdámÉva hívók, amikor a farokcsontról kell nyilatkozni. Azt csak úgy odateremtette Isten, dísznek ugyebár.
2010. nov. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
49%
elnézést, mielőtt nem vagyok érthető. A gerincvégződés csontjáról írok.
2010. nov. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Vannak, akik hinni akarnak benne. Ezek az emberek nem azt keresik, mitől lehet nem igaz, kitalált, hanem arra keresnek utalásokat, mi miatt lehet igaz.


Én úgy vagyok vele, abban hisz mindenki amiben akar, amíg engem békén hagy...

2010. nov. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
27%
Te honnan tudod, hogy pl. Petőfi Sándor írta a Nemzeti dalt, illetve honnan tudod, hogy egyáltalán létezett Petőfi?? Ennyi
2010. nov. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Elég rossz példa volt Petőfit felhozni, mert Segesvárnál csak eltűnt, és azt se lehet tudni hogyan és hol halt meg tulképp...
2010. nov. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
40%

A kérdés remek,remélni tudom csak hogy az igazságszeretet vezérel,nem a provokáció.


Most mondom hogy Katolikus vagyok,a saját meggyőződésemet próbálom érthetően továbbadni neked,nem mást.


Azt mondanám hogy ne higgy nekem,se senkinek,senkinek aki ember,mert az tévedhet,és hazudhat.Más azonban ha Istennek hiszel,és miután elkezdtél bízni Istenben,na utána jöhetnek az emberek,miután rájöttél hogy Isten jelen van ezen a földön,működik az emberekben,utána hiheted el Pál nak hogy nem a saját meggyőződését állítja,hanem Istenét,hogy nem magát akarja nagyobb és nagyobb dicsőségre emelni,hanem Istent.


Így lehet elhinni,hogy elhiszed hogy nem emberek állítják,hanem Isten állítja embereken keresztül,ezért nem is az embernek hiszel,hanem Istennek.

Ezért amikor a pápa kezét megcsókolom valójában nem a pápa kezét csókolom meg,hanem azét akit képvisel,Jézus kezét.

2010. nov. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
88%

Mielőtt még leírom a rövid véleményem, azt írom ide amit utálok.


Gyűlölöm a történelmet mert a történelmet az írja akinél a pénz van. Ragadj ki egy történelmi eseményt és gondolkozz el rajta,hogy vajon igaz e?

Bármelyiket, igazából 100%-ig hiteles történelmi forrásai a Földi létnek sohasem lesznek és nem is voltak.


Most mondhat nekem bárki bármit,de az ember emberből van, kapzsi, gonosz és hatalom éhes. Nem egy történelmi személyt festették le hősnek mikoron később kiderült,hogy egy beszari fráter volt.


Szóval összegezve, a Bibliát ember írta és nem Isten. Mindenki azzal jön a vallásos csoportokból,hogy Isten ihlette. Nos a szerény vélem annyi csak ezzel kapcsolatban,hogy rengeteg zenész jelentette ki,hogy egyes dalait Isten ihlette és hogy Isten vezette kezét mikor megírta a dalszöveget. Most jön a fekete leves, ezen zenészek mind drogos, alkoholos befolyás alatt voltak mikor ezeket írták. Magyaránt Isten volt a fehér por az asztalon, Isten volt a Wyskis üvegben.


A Biblia egy könyv tele jó történetekkel, de nekem nem ad hitet mivel én nem tekintem életem középpontjának.


Utólag is elnézést attól akit megsértettem,de csak elmondtam a véleményem.

2010. nov. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
73%

Szia!


Számomra sokkal egyszerűbb ezt elhinni, mint például azt, hogy az ember egy egysejtűből fejlődött ki az évmilliók, vagy újabban milliárdok során.


A kettő között ugyanis minőségi különbség van, a Biblia hatására több millió ember élete változott meg az elmúlt két évezered során. A Bibliában és az általa hordozott isteni üzenetben olyan életátformáló erő van, melyet egyetlen más könyv nem mondhat magáénak. Isteni ihletettségét önmagában hordozza, nincs szükség emberi okoskodásra, a Jézus által említett gyümölcstermés ami bizonyítja, hogy Isten munkálkodik általa.


Üdv. Péter

2010. nov. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!