Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez az ötletem törvénybe...

Ez az ötletem törvénybe ütközne? Esetleg szerintetek kivitelezhető? Ötleteket várok és véleményeket.

Figyelt kérdés

21/l vagyok.Egyetemista.

Gondoltam,hogy csinálok valami jót,sokat gondolkodtam,hol tehetem magam hasznossá,de minegyik ötletem sablonnak tűnt,viszont ez...


Na szóval a lényeg az,hogy árvaházi kisgyerekekről forgatnék -mindig csak egyről vagy egy testvérpárról- egy kb 10 perces bemutatkozó filmet.Magyarul reklámot csinálnék nekik,felraknák egy honlapra,amit én készítenék el és közösségi oldalak és barátok segítségével elkezdeném reklámozni.Az emberek szeretik az ilyesmit,így lehet sokan néznék.Heti 1 gyereket mutatnék be és havi egyszer egy idősebb baráti csoportot mondjuk.


Tudok weboldalt készíteni és van jó kamerám.Budapesti vagyok.


Várom a gondolatokat:)


2012. márc. 20. 11:52
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Szerinted ha az emberek nem nagyon akarnak örökbefogadni akkor mégis miért van az hogy egy meddő párnak éveket kell várni egy gyermekre?


Sok árvaházi gyerekről a szülők nem mondanak le,ezért nem örökbeadhatók,igy ugy tünik dugig az árvaház közben meg alig van pár gyerek akit valóban örökbe lehet fogadni.


Szerintem rossz ötlet ez a müsor.Ha valaki szeretne örökbefogadni akkor azt eldöntötte,átrágta,gondolom egy jól megfontolt ötlet.Senkinek sem jó az hogyha valaki szánalomból akar kihozni egy gyereket onann,hozzon ki azért mert minden vágya egy gyerek,ne azért mert látta a tv-ben.

2012. márc. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Furcsa,hogy itt senkinek sem tetszett az ötlet,pedig megkérdeztem egy általános iskolai volt osztálytársam neki nagyon tetszik,ő maga is árvaházi:)
2012. márc. 20. 12:59
 23/29 anonim ***** válasza:
21-es válaszolónak igaza van, az állami gondozásba adott gyerekek nagyon nagy részéről nem mondtak le a szüleik, hanem a nem megfelelő körülmények miatt az állam gondozásba vette őket. Arra pedig mindenképpen gondolj, hogy nem a gyerekeknek kell megadniuk a beleegyezésüket, hanem a törvényes gyámjuknak. Ha enélkül állsz neki forgatni, akkor az törvényellenes.
2012. márc. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim válasza:
ne akarjál személyiségi jogi pert a nyakadba mert az esélyes
2012. márc. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Ez leginkább morális problémákat vet fel. Ezek a gyerekek ugyanúgy személyek, mint te vagy én. Nem tárgyak, akiket rá kell sózni valakire.

A legtöbb gyerek azért van bent, mert a szülők nem mondtak le róluk, így nem adhatók örökbe. Ha meg mégis, akkor már túl idősek, 3 év fölötti gyereket nagyon kevesen szeretnének örökbefogadni.

Aki pedig szeretne, az nagyon komoly szűrőn megy keresztül, szóval ez nem úgy működik, hogy "megszereti és hazaviszi".

2012. márc. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

17-es beszélt jól.

Mivel mi nem ragaszkodtunk a három feltételhez, nem volt egy fél év sem az egész procedúra.

Nagyon jó döntés volt.

Azt látom tényleg ráférne a társadalomra egy kis tájékozódás, ezt mindenképpen segítené a filmed.

2012. márc. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Elgondolkodtató az ötleted. Viszont addig semmi féle képpen ne fogj bele, amíg azt mondod, hogy a gyerekeket talán valaki -hazaviszi-. Hazavinni a szülők szokták őket, akinek van. Akinek nincs, őt örökbefogadják.
2012. márc. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég utánaolvastam picit a témának egy másik kérdés kapcsán, megnéztem többek között a hivatalos állami oldalt is az örökbefogadásról, és egy-két örökbefogadással foglalkozó blogot is.

A helyzet kicsit bonyolultabb, mint ahogy az ember elsőre gondolná: örökbe fogadni nagyon is sokan szeretnének, a legtöbben hosszú évekig várakoznak a "listán". Hogy mégis vannak állami gondozott gyerekek, annak több oka is van:

1. Az örökbefogadó szülők általában kisbabát vagy legalábbis pici gyereket szeretnének. Ezért akik nagyobb korukban kerülnek állami gondozásba, eleve elég rossz esélyekkel indulnak.

2. Az állami gondozott (nagyobb) gyerekek nagyon jelentős részét nem is lehet egyáltalán örökbe adni, mert a szüleik nem mondanak le róluk, illetve a reményről, hogy egyszer újra képesek lesznek magukhoz venni őket. SOS-falukban például úgy emlékszem, hogy csak nem örökbefogadható gyerekek élnek.

3. Az örökbe fogadó szülők sokszor fehér gyermeket szeretnének, már csak azért is, hogy ne legyen annyira feltűnő idegenek számára is, hogy nem az édesgyermekük.


Mivel a 2. probléma elég sokszor esik egybe a 3. és/vagy 1. problémával, ezért viszonylag kevés (arányaiban) az a kisgyermek, akin ezzel lehetne segíteni. De az állam is próbálja ösztönözni a leendő szülőket, hogy ne csak fehér kisbabát fogadjanak el, pl. nagyobb gyerek örökbefogadásakor is otthon maradhat egy ideig az egyik szülő.


Ettől viszont még ezeknek a gyerekeknek a sorsa is fontos, azonban egy gyermek örökbefogadása sokkal komolyabb döntés, mint egy kutya örökbefogadása. És ha a "hirtelen felindulásból elkövetett" (anyuuuu, úgyszeretnékegykiskutyát igenfogomvinnisétáltatniiiii) állat-örökbefogadásoknál gyakran fordul elő szomorú végkifejlet, akkor képzeld el, mi lesz a sorsa egy meggondolatlanul örökbefogadott problémásabb gyermeknek...! Persze egyébként mellesleg pont ezért nem is engedik egyből, tanfolyamot kell hozzá végezni, várni stb.


Ettől függetlenül gondolatébresztőnek jó lehet egy-két hasonló videó, ha jól csinálod meg, én nem látom annyira rossz ötletnek, mint itt egyesek, csak ásd bele magad kicsit mélyebben a témába, hogy ne csak a felszínes információt (jaj, nézzétek milyen cuki, szegény, nem akar valaki az anyukája lenni?) tudd átadni.

2012. márc. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

Igen,köszönöm ezt értem:)

Csak mivel szinte midnenki lehurrogta az ötletet,hogy szerinte gusztustalan,senki nem adott semmi ötletet milyen információkat lenne érdemes még hozzágondolni?esetleg milyen módon adagolni bele az örökbefogadás menetét?

2012. márc. 20. 22:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!