Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Titeket is zavar, hogy mindenk...

Titeket is zavar, hogy mindenki a helyesírással van elfoglalva?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__28229..


Például itt az utolsó válaszoló. Egy csomószor látok hasonló válaszokat és engem idegesít.


2012. ápr. 4. 21:49
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavar.
2012. ápr. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 rajcziz ***** válasza:
100%
Sőt, épp ellenkezőleg! Örülök neki.
2012. ápr. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
84%

Engem az zavar ha valaki nem tud helyesen leírni egy mondatot 8 általánossal, sőt érettségivel a háta mögött. Aztán felteszi a kérdést: "Mér nincsen munkám?"

Azért mert te írtad az önéletrajzodat..

2012. ápr. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
72%
Engem jobban zavar, hogy manapság már szinte lehányják azt, aki megpróbálja szegény magyar nyelvünket védeni. Végülis... mindenki írjon úgy, ahogy jólesik, nem lesz mindenkiből 'álamfő'....
2012. ápr. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Engem az eldöntendő kérdések (is) zavarnak.
2012. ápr. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem azzal van a baj, ha felhívják valaki figyelmét egy-egy hibára, hanem a stílussal, ha lekezelő, bántó! Ez viszont sokkal nagyobb baj, mint a helyesírási hiba! Ezen nem ártana elgondolkodni a bunkó, fölényes válaszolóknak! (Nem az itteniekre gondolok.) Normális hangnemben is ki lehet javítani valakinek a hibáját, ami igazán segítő szándékkal kell, hogy történjen, nem pedig kioktatás, lehurrogás, megalázás céljából!!! És akkor talán még el is fogadná az illető az építő kritikát, nem??
2012. ápr. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
96%

"Nem azzal van a baj, ha felhívják valaki figyelmét egy-egy hibára, hanem a stílussal, ha lekezelő, bántó [...]"

Annak, akinek a figyelmét felhívják arra, hogy legalább az alapvető helyesírási normákat tartsa be, azoknak sajnos ez mindig "bántó", meg "lekezelő".

Rendszeresen látom itt (is) a "mijen", "mejik", "mien", "meik", stb. förmedvényeket, de már azért is elküldi a tisztelt (írni is csak alig tudó) kérdező a k. anyukájába a válaszolót, ha esetleg kiemeli a válaszban a HELYES (eg: válasz a "hejes"-re) írásmódot.


Pár kérdéssel arrébb egy órája konkrétan beanyázott a kérdező-palánta. 11 szóból álló kérdésében 12 hiba (és két írásjel-elhagyás) volt, de anyucit emlegeti, amikor szólnak neki.


Én már ott tartok, hogy nem érdekel, ha sértődik a kedves kérdező, az anyanyelvünk nem disznótrágya, hogy vasvillával hányjuk egy kupacba a szavakat. Ha valaki képtelen legalább az alapvető szókincs helyes írásmódját, vagy az írásjelek használatát megtanulni, akkor magára vessen, ha "leoltják" érte. Megérdemli. Különösen akkor, ha ma már elég sok eszköz áll a t. kérdező rendelkezésére a helyesírás ellenőrzéséhez (lásd: külső szövegszerkesztők, de akár a böngésző helyesírás-ellenőrzője is...)

2012. ápr. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Engem nem zavar, sőt!

Itt ugye írásban kommunikálunk. Azon kívül, amit az illető leír, sok mindent le tudunk szűrni az írásból is. Hogy milyen szavakat használ, hogy építi fel a mondatokat és hogy milyen a helyesírása.

Állásinterjúra mennél szakadt, foltos ruhában?


Nehéz komolyan venni olyan embert, aki még normálisan írni sem tud, főleg mert ha valamit elírsz, akkor pirossal be is jelöli neked a kis téglalap, ahova gépelni kell.

2012. ápr. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
26%

22:21-es:

Megértelek és részben egyet is értek, csak nem árt vigyázni ezzel a "harccal", mert végül sokkal nagyobb romhalmazt hagyunk magunk után, mint amit a helyesírási hibák okoztak. Nem az igazadat vitatom, csak ha még nagyobbra növeljük az amúgy is ellenséges hangulatot, akkor már lehet, hogy vissza fogom sírni a régi időket, amikor még "csak" a helyesírás volt a legnagyobb probléma.

2012. ápr. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
93%

"[...]mert végül sokkal nagyobb romhalmazt hagyunk magunk után, mint amit a helyesírási hibák okoztak[...]"


Ezeket a "romhalmazokat" nem az okozza, ha a t. kérdező helyesírási hibáktól hemzsegő, írásjeleket nélkülöző, magyartalan förmedvényeit (amit tévesen kérdésnek titulál) valaki kijavítja.

Ezek a romhalmazok már évek óta készülnek.

Egy romhalmaz akkor, amikor a kérdező ahelyett, hogy két szó begépelésével megkeresné a kérdésére a választ, teleírja a hasfájásával a netet.

Egy másik romhalmaz akkor, amikor a tisztelt kérdező elfelejt gondolkodni, és sült galambként várja, hogy mások megoldják a baját.

Újabb romhalmaz, amikor a tiszteletlen kérdező megfeledkezik arról az aprócska tényről, hogy nem ő a világ közepe, és egyáltalán nem arról szól az élet, hogy mindenki az ő kis igényeinek kiszolgálására rendeltetett.

Nem folytatom, sok-sok ilyen romhalmaz keletkezik/keletkezett, az már nem oszt és nem szoroz, hogy egy írni képtelen kérdező vérig sértődik-e a helyesírásának javításán, vagy sem.


A közhiedelem szerint Széchenyi mondta: "nyelvében él a nemzet" (mások kiegészítik: de a nyelvével még senki sem nemzett"). Nemzet ma már "hol van, hol nincs", mégis az egyik legalapvetőbb kultúrkincsünk a nyelvünk. Lehet ápolni és kerékbe törni. Lehet művelni és lehet irtani. Ha valaki élő szóban magyartalan, hát istenem, a szó elszáll...

...de az írás (itt is) megmarad, hirdetve a nyelvi igényesség halálát. No, szerintem ezek a nyelvi "romhalmazok" a károsak igazán.

2012. ápr. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!