Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Titeket is zavar, hogy mindenk...

Titeket is zavar, hogy mindenki a helyesírással van elfoglalva?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__28229..


Például itt az utolsó válaszoló. Egy csomószor látok hasonló válaszokat és engem idegesít.


2012. ápr. 4. 21:49
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Dehát pont azt írtad, hogy az illetők mennyire nem fogadják el a kritikádat. Akkor ez a módszer, úgy tűnik, nem válik be a romhalmazok felszámolására.
2012. ápr. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Félre ne érts, egyértelmű, hogy a másik hülyesége miatt nem válik be. De rajta nem tudunk változtatni, csak magunkon (a módszereken).
2012. ápr. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Az "illetők" senki kritikáját nem fogadják el, valószínűleg azért, mert a túlméretezett egójuk nehezen viseli ha az önnön tökéletességükbe vetett hitük csorbát szenved. (Érdekes tanulmányi téma lehetne valami büfészakos hallgatónak: "a netes hozzászólók önértékelési zavarai a helyesírásuk tükrében").


Két "módszer" között választhatsz:

- úgy véled, hogy a konfliktusok lehetőségének elkerülése fontosabb, mint a "sz@r nyelvtani szabájok" (ha jól emlékszem, itt, a GYK-n hangzott el), és nem igazítod ki a magyartalan, nyegle, helyesírási hibáktól hemzsegő író vasvillával idehányt betűhalmazát,

- vagy nem törődsz azzal, ha az írásában is igénytelen, de önmagát erősen túlélő kis pont esetleg sértődősre veszi a figurát, és kijavítod.


Véleményem szerint az első esetben csak olajat öntesz a tűzre, mert a passzivitásoddal támogatod az igénytelen, nyegle, hanyag írásmódot, így a kedves - ám igencsak önérzetes - író a későbbiekben is feljogosítva érzi magát, hogy a saját szája íze szerint írja át a helyesírási- és nyelvtani szabályokat. Innen már csak egy lépés, hogy a "saját szabályaira" próbáljon másokat is rászorítani (lásd: zárt, szubkulturálisnak tekinthető chat-szobák "belső használatú" nyelvezete és írásmódja)


Én inkább a második verzió pártján állok. Ha igénytelen, trehány kérdéssel találkozom ("meik" és társai), akkor inkább jelzem a hibáját (mindig a kérdező stílusában). Ha ezen sértődik, az legyen az ő baja :)

2012. ápr. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

"Véleményem szerint az első esetben csak olajat öntesz a tűzre,"


És a másodikkal nem öntesz olajat a tűzre? Most nem azt kell nézni, hogy "márpedig nekem igazam van, és kész", hanem az eredményt; elértem-e vajon, amit szerettem volna, javítottam-e a másik helyesírásán?

2012. ápr. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
87%
Ha 10 esetből csak egyszer elgondolkodik, az már eredmény.
2012. ápr. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Ezekszerint minden tizedik kritikádat elfogadják. Ezt nem tudtam. Ez így már valóban eredmény. Jut eszembe; az "ezekszerint"-et jól írtam egybe? :) Csak mert nem találom ezt a szót az online helyesírási szótárban. :) Se külön, se egyben. Pedig elég gyakran használjuk. (Elnézést az offért.)
2012. ápr. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

"Ezekszerint minden tizedik kritikádat elfogadják."

Ezek szerint vagy nem olvastál elég figyelmesen, vagy egyéb okból keveredtél alapvető érvelési hibába.

Példa:

A: - ha minden, ebben az országban élő embertől kapnék egy forintot havonta, az már jó kereset.

B: - ezek szerint te havonta egymilliót keresel.


(A kérdésedet is megválaszoltam ezzel remélhetőleg.. :)

2012. ápr. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Tehát külön írjuk, köszönöm szépen! Szeretek barátságos hangnemben, szerényen vitázni. Ez nem mindig jön össze az emberi egó (gőg, önérzet, büszkeség) miatt. Teljesen igazad van, hogy óvod a magyar nyelvet! Csak közben mindig szem előtt kell tartani, hogy testvérek vagyunk, nem ellenfelek.
2012. ápr. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Nem zavar.

Ennyi igényesség kéne legyen mindenkiben, hogy egy bizonyos szintet megüt.

Pláne, ha két szót összekever, aminek teljesen más a jelentése...

2012. ápr. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

1.

- Úristen, de ronda a hajad, hogy nézhetsz így ki?

- Menj a fenébe, te se nézel ki jobban! Különben is, mit szólsz bele?


2.

- Te, figyelj! Láttam ma az újságban egy frizurát, pont a te arcformádhoz illik, majd megmutatom, szerintem nagyon jól állna.

- Gondolod, hogy jobban álla? Lehet, hogy igazad van, majd kipróbálom, kíváncsivá tettél. Hol az a kép?

2012. ápr. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!