Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Helyesírási hibák mindenhol....

Helyesírási hibák mindenhol. Zavar?

Figyelt kérdés

engem annyira tud bosszantani, hogy akár ezen az oldalon, akár fórumokon, mindenhol az interneten az emberek fele (vagy több) NEM TUD RENDESEN ÍRNI! az még rendben, hogy valaki poénkodik, szándékosan ír valamit el...én issss szoktam, de tudom, hogy az iskolában nem TANÚLNI szoktak, és ijen hüjeségeket valyon hol tanítottak egyeseknek?!

Na kit zavar még ez??? :D


2011. aug. 2. 02:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Engem annyira nem zavarnak a helyesírási hibák, én próbálok mindig helyesen írni és pont. Engem inkább az zavar ha valaki így ír:"küelemföoldönk mitu csinéáltzsz" ezt az egyik mai levelemből idéztem. És akkor lehet találgatni, hogy az illető mit is akar?!
2011. aug. 2. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
16%

Egyik bölcs tanárom mondta egyszer, hogy a magyar nyelvtant úgy kellene tanítani, mint az ének-zenét. Tanulják a gyerekek, de ne lehessen buktatni.


A nyelvtan inkább érzék és tehetség kérdése és nem tanulásé.

Na persze meglehet tanulni (magolni) szabályokat, de csak erre támaszkodva a mindennapokban írni nem lehet, ehhez érzék is kell.

Kérdés, hogy lehet-e büntetni azt aki mondjuk botfülű a zenére?


Az a helyzet, hogy akik nyűglődnek a helyesíráson azok jellemzően olyanok, akiknek érzéke van, de a nyelvészet valódi természetét nem ismerik.

Erre meg egy másik bölcs tanár, Nádasdy Ádám munkáit tudom ajánlani:

[link]

Sokat elárul az a mondása, hogy a helyesírási szabályok nem törvény, hanem útmutatás, ajánlat (bocs a nem pontos idézetért, de ez a lényege).

2011. aug. 2. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem, mert nem vagyok kényszeres, mellesleg képes vagyok olvasni a sorok között, és a hibák is sokmindent elárulhatnak.
2011. aug. 2. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Engem zavar, de azért nem annyira nagyon, maximum elkönyvelem egy idiótának aki nem tud helyesen írni és ennyi, nem az én bajom igazából. Az meg hogy érzék kérdése... nem tudom, aki sokat olvas (vagyis mondjuk egyáltalán aki szokott olvasni, nem kell minden héten más könyvet), arra ráragad a helyesírás. Nem olvasni pedig többnyire azok szoktak akik hülyék/lusták/túl rajok hozzá, ennyi.
2011. aug. 2. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
engem iszonyatosan zavar, főleg mondjuk, hogyha gépen ír valaki valamit, mert itt még alá is húzza...egyszerűen nem értem, hogy miért nem lehet kijavítani, ha már látja, hogy aláhúzta, hogy MUSZÁLY ... ez nálam szellemi igénytelenségnek számít, és pl olyan férjem sem lenne, aki nem tud helyesen megírni egy szerelmeslevelet :D nekem ez fontos
2011. aug. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Engem zavar.

Bár nem vagyok hibátlan én se, de számomra baromi igénytelen az, aki nem tud helyesen írni, pláne még értelmesen se, összefüggéstelen szöveget ír be ide (is) pl.

Kivételek, akik tényleg betegek, és nem tudják megtanulni. (bár sokan csak ezzel takaróznak, anno az osztályomban 10-ből 8 embernek volt ilyen betegsége, nem tudom elhinni, hogy ennyi ember szenved tőle)

21/L

2011. aug. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
"engem iszonyatosan zavar, főleg mondjuk, hogyha gépen ír valaki valamit, mert itt még alá is húzza...egyszerűen nem értem, hogy miért nem lehet kijavítani, ha már látja, hogy aláhúzta, hogy MUSZÁLY ... ez nálam szellemi igénytelenségnek számít" Teljesen egyetértek, én is mindig kettes voltam nyelvtanból de amikor látom, hogy aláhúz valamit a gép azt kijavítom.
2011. aug. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%
az még csak-csak hogy itt nem írnak helyesen az emberek. sietnek, nem nézik meg, csak ütik az entert, a mondandójuk számít. ami engem igazán zavar az a tv. amit ott látunk, az durva. egyszerűen nem érdekli őket, hogy egy ország bambul rájuk esténként, és hatással vannak rájuk. a szórakoztató műsorok nyelvhasználatáról inkább nem is beszélnék, de mikor a híradóban! is azt hallom, hogy ausztráliai, meg bulgáriai, meg angliai, na akkor kiakadok
2011. aug. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nevetségesnek tartom.


Például legyen oké, elfogadom, hogy SMS-ben rövidít az ember és az ilyen-t ijen-nek írja. Nagyon gyerekes, de sebaj. Viszont számítógépen már nem nagy dolog +1 karakter...

Ha emellett a vajon-t levalyonozza, az már igazi szegénységi bizonyítvány.


30éves vagyok. A mi gyerekkorunkban még nem volt ez divat, ma viszont nagyon az. Régen nevettünk, ha egy osztálytárs annyira nem tudott helyesen írni, hogy pl. kölcségnek írta a költséget. De neki annyira nem volt érzéke ehhez. Nem bántottuk, ő is tudta, hogy nincs hozzá érzéke. Ő is nevetett, ha elmondtuk a jó megoldást... De ez más.

Manapság mintha menő lenne a helytelen írás. primitív dolog. Mondjuk még inkább ezzel legyen nagyfiú a kisfiú, és ne azzal, hogy hetente s@ggrészeg vagy drogozik.

2011. aug. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
ja. engem nagyon zavar.
2011. aug. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!