Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Titeket nem zavar ez?

Titeket nem zavar ez?

Figyelt kérdés
nem zavar,hogy mostanában majdnem minden no(plazapic*ák)egyes szám harmadik személyben beszél a tárgyakról?engem ki lehetbe vele kergetn ia vilagbol
2011. jún. 12. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
engem is irritálnak, már a plázacicák lénye is irritál
2011. jún. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Nem zavar, én is egyes (vagy többes) szám harmadik személyt használok hisz egy tárgy esetében általában nem rólam van szó és valószínűleg nem is arról, akihez beszélek, szóval mi mást használhatnék?
2011. jún. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Gondolom arra gondolsz, ha megszemélyesítenek tárgyakat.

huhh, nem ismerek plázacicákat és a világukat, de ha ez a tendencia, akkor majd igyekszem magam is kerülni az ilyen beszédet... Néhány kivételes tárgy esetén szoktam azt mondani, hogy "ő", meg hogy ezt csinál, azt csinál (miközben ugye semmit nem csinál, csak gondolatban életre keltem). Szóval ez plázás stílus, jajj ne, leszokom! :)

2011. jún. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is szoktam így beszélni, de abszolút semmi közöm a plázacica-világhoz.

Mi van abban, ha azt mondom "ő az én kedvenc szoknyám", hiszen ez már nem csak egy szoknya a sok közül, hanem "ő, a kedvenc". :)


Na, szóval biztosan érted, vannak olyan helyzetek amikor szerintem nem gáz. Amikor ezzel egy kis többlet jelentést tudsz adni a mondatnak.

2011. jún. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vree ***** válasza:
akkor az nem egyes szám harmadik személy, hanem személyes névmás használata...
2011. jún. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha a megszemélyesítésre gondolsz, nem zavar túlzottan.


Sokkal jobban zavar ha valaki nyelvhasználattal kapcsolatban negatív véleményt fogalmaz meg másokról, miközben ő maga pl. nem használ nagybetűket, szóközöket hagy ki és összességében igénytelen az írásképe.


Egyéb esetekben ez sem zavarna (mindenki úgy ír, ahogy akar), de ha közben kifejezetten arra utal a szöveg, hogy mások milyen helytelenül beszélnek/írnak, akkor kifejezetten zavar.

2011. jún. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!