Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy mezőgazdasággal foglalkozó...

Egy mezőgazdasággal foglalkozó fiatal ember életét mennyire módosítja a munkája? Mennyire gyűrűzik be az életébe?

Figyelt kérdés
Tehát mindig piszkos, tanyán él, stb.
2012. ápr. 5. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
hát gondolom szabadidejében nem erre az oldalra írogat az ilyen de ő is szokott tisztálkodni megnyugodhatsz...
2012. ápr. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem mindig piszkos. A tanyák többségén már van villany,vízvezeték,TV,számítógép. Ha szórakozni akar,akkor elmegy valamelyik városba.
2012. ápr. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezzel főleg fiatal korban van gond, még iskolás korban, ha a gyerek már akkor fizikai munkát végez mondjuk ásóval vagy kapával, akkor nem fejlődik a finommotorikus mozgása, tehát könnyen előfordulhat, hogy nehezen megy neki az írás. De egyébként az tényleg nem kötelező, hogy mindig piszkos legyen, tisztálkodásra van lehetőség már, és tényleg már mindenhova elér a technológia.
2012. ápr. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Dehogy piszkos.Mi is mezőgazdasággal foglalkozunk , nem vagyunk piszkosak és nem tanyán élünk.Vannak földjeink és egy disznó , marha tenyészetünk de a farm a lakóházunktól külön van , egy másik településen.Tehát nem tanyán élünk.A szüleim kezdték ezt a vállalkozást.Viszont amikor gimis voltam akkor értek atrocitások.Ugyebár ott a tanárok megkérdezik mindenki előtt hogy mivel foglalkoznak a szüleim.Azután én voltam a "paraszt" az iskolában.Viszont , amikor meglett a jogosítványom és kaptam egy autót ami többet ér mint a beszólogató emberek háza azután befogták a szájukat egy időre , azután a hátam mögött mondták csak hogy újgazdag paraszt.Hozzáteszem, a beszóló emberek prolik voltak egytől egyig, irigyek , féltékenyek és gyűlölködők.
2012. ápr. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Tehát mindig piszkos, tanyán él, stb."


Hát ez 100 éve talán így lehetett, de ma már nem ásóval és kapával művelik a földet hanem minimum traktorral meg kombájnnal. Amúgy ő sem tud többet foglalkozni a munkájával mint amennyit elbír. Sőt, meg merem kockáztatni hogy néha elég a heti 10-12 óra munkaidő, csak az év néhány szakában van szüksége többre.

2012. ápr. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nem te vagy az, aki pár napja kijelentette itt, hogy nem járna paraszttal, és mindenki lecseszte érte? :D
2012. ápr. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A munka nemesít. A mezőgazdasági munkával foglalkozó ember (nem a napszámos) sokoldalú. Tud kétkezi munkát végezni, gépeket kezelni, sőt javítani. Kiváló logisztikus kell hogy legyen, na meg kereskedő és még ki tudja mi mindenhez kel értenie, hogy sikeres legyen.

Tehát a kérdésedre az a válasz, hogy jó irányba módosul a fiatal ember élete.

2013. jún. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!