Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan tanulhatnék meg rendese...

Hogyan tanulhatnék meg rendesen vitatkozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mostanában elég sokat olvasom ezt az oldalt és ugye elég sok konfliktus van az oldalon a válaszadók között. Azt szeretném megérdeklődni, hogy hogyan "veszekedhetnék" én is kulturáltan, ész érvekkel, normális hangnemben? Nincs erre valami könyv, vagy egyéb dolog?

Előre is köszi a válaszokat!


2012. ápr. 9. 12:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

1.

Retorika!

Meghatározott ideig beszélni váratlan kérdésekben, témában. Vagy egyes témákról kifejteni a véleményedet szintén meghatározott ideig.

Nagyon jó. Én élveztem nagyon mikor ilyenre jártam.


2. Netes keresés!

Ez is nagyon fontos! Hisz lehet egy véleményed de ahhoz adatokat kell tudnod találni amik alátámasztják(vagy kiderül hogy tévedtél). Tapasztalatom szerint a vitatkozók nagy része semmilyen adatot nem használ és egy részük még azt sem hiszi el amit mutatsz!

Ezzel azokat nem tudod meggyőzni akik mondjuk összeesküvés hívők vagy egyéb olyan dolog mellett "érvelnek" aminek nem a logika az alapja! És a vak hívőket sem!

Azonban sok egyéb ember is olvassa ezeket az oldalakat és őket a tényeket használók befolyásolják és nem a vak hívők!


Szerintem ez a két dolog fontos.

2012. ápr. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ilyesmi dolgokra gondolok, mint ennél a kérdésnél:2842617-normalis-az-ha-no-letemre-inkabb-ferfiak-tarsasagaban-erzem-jol-magam

2012. ápr. 9. 17:16
 13/15 A kérdező kommentje:
2012. ápr. 9. 17:19
 14/15 anonim ***** válasza:

ma 17:19 Ha az olyan vitákra gondoltál, mint amit ebben a válaszodban linkeltél, akkor a legjobb, ha kimaradni tanulsz meg belőlük. Az anyázós vitáknak úgysem lehet győztesük. Ha a vitában résztvevők aránya szélsőségesen egyik vagy másik álláspontnak kedvez, akkor a többség érezheti magát győztesnek, de valójában csak annyit jelent, hogy pont ott ők voltak többen.


Értelmes vitában meg egyszerűen mondd el a logikus érveid a saját álláspontod mellett, és tartsd tiszteletben a másikét. Eközben igyekezd elkerülni a kritikát.


Könyvből leginkább Dale Carnegie "Sikerkalauz I" című alapmúvét érdemes elolvasnod. Mint mindent, ezt is leginkább az elmélet és a gyakorlat összehangolásával lehet a legjobban megtanulni.

2012. ápr. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem pont olyanokra, csak tegnap még ott volt pár értelmesebb komment, de mostanra már eléggé alpári stílusba mentek át....

2012. ápr. 10. 07:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!