Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok az ápolatlan...

Ti mit gondoltok az ápolatlan fogú, lyukas vagy fogatlan emberekről?

Figyelt kérdés
Szerintem a fogsoron látszik meg az ápoltság. Én elég kiábrándítónak tartom, hogy a 21. században is vannak ilyen emberek (komolyan mint a középkorban) és ezek a dolgok egyértelműen beírhatók a nemtörődömség és az igénytelenség számlájára. A fogorvos elérhető mindenki számára, ha időben elmenne, akkor az tudna mit tenni. Persze lehet a genetikára is fogni, hogy valakinek azért olyan a foga, mert azt örökölte, de akkor is ott a fogorvos, aki rendbe tudja hozni. És itt most nem a méregdrága esztétikai fogászra gondolok, mert nem kell azért ilyen pénzeket kifizetni, hogy ne hulljon ki a fogunk, vagy ne legyen rajta egy hatalmas lyuk. Szerintem...
2012. ápr. 20. 09:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
42%
Igénytelen, önmagukra semmit nem adó emberek.
2012. ápr. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Tévedsz. Nagyon sok embernek nincs pénze a fogait megcsináltatni,pótlásra pedig végképp nem. Aki kevés pénzből él,vagy éppen kisnyugdíjas,az nem tud 50-100.000.- Ft-ot kiadni a fogaira. Akkor sem,ha tudja,hogy meg kellene csináltatnia.
2012. ápr. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
63%
Még annyit: ma már csak a foghúzás ingyenes,a tömés és a pótlás NEM:
2012. ápr. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
64%
Az igénytelenség jele, kivéve - mint előttem írták - ha valakinek nincs rá pénze. De alaposabb szemlélődéssel ez megállapítható. Elhamarkodott következtetéseket nem érdemes levonni.
2012. ápr. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Igazából én most nem az idős emberekről beszéltem, akiknek sajnos a korral jár a foghullás... de mikor 20-as 30-as éveiben járó fiatalembert látok, elöl 0 foggal, akkor az azért elgondolkodtató... és még egyszer leírom, nem a pénzről van szó, mert a fogpótlás az tényleg pénzbe kerül, de az, hogy félévente eljárjunk fogorvoshoz, aki előre megelőzheti a bajt már nem pénz kérdése...
2012. ápr. 20. 10:10
 6/19 anonim ***** válasza:
61%
Ne nézegessél másokat. Ha érdekel, miért olyan a foga, kérdezd meg. Legalább egyszer valaki jól kupán vág:)
2012. ápr. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom róluk, hogy vagy nincs pénzük megcsináltatni, vagy félnek fogorvoshoz menni, vagy feladták már, mert egy fogorvos se tudta jól megcsinálni a fogaikat, vagy egyszerűen nem érdekli őket. És sajnálom, hogy olyan kajákat esznek, ami ezt eredményezi náluk... mert a fogak életünk végéig fontosak lennének. És gyakori fogmosás nélkül sem lenne szabad nagy mértékben tönkremenjenek. Persze a manapság divatos kaják senkit sem segítenek hozzá a fogai egészségéhez. :S
2012. ápr. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%

Esztétikailag valóban nem szép látvány.

De a rossz fogak nem feltétlenül a fogápolás hiányának a következménye. Egy barátnőm pl. rendszeresen és jó minőségű krémmel mosta a fogait, mégis rosszak voltak, és a fele fogazatát pótolni kellett, ráadásul fiatalon. Apám szintén így járt, igaz, ő 50-es éveire kapott új fogsort.

És nem két fillér a fogak pótlása! Több száz ezer ft. Nyilvánvaló, hogy akinek kevés a pénze, nem engedheti meg magának a műfogsor "luxusát".

2012. ápr. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Emberek! Én itt most nem azokról az emberekről beszélek, akik genetikailag ezt örökölték (persze kifogás az mindig lesz). Ez pontosan ugyan olyan, mint mikor a sok kórosan elhízott ember ráfogja a hormonokra, meg hogy ezt örökölte. Igen 100-ból talán egy embernek tényleg az a baja, hogy hormonzavaros, meg genetika. És a többi? Csupán csak igénytelen... ez nem elhamarkodott következtetés, ezt ti is jól tudjátok. Egyszer egy srác járni akart velem. Megláttam konkrétan a képébe röhögtem, az első egyik foga hiányzott a másik félig ki volt törve. Mindjárt mondta is, hogy verekedésbe keveredett, ott verték ki neki. Gondoltam jól van majd megcsináltatja, erre közölte, hogy most nem lesz pénze megcsináltatni, mert előbb egy tetoválást akar, már van időpontja és az sokba kerül. Na ez mi, ha nem igénytelenség? Előbb az a sz@r aztán ráér a foga is... és sajnálatos módon nem egy ilyen ember van. Mi a helyzet azokkal, akik egyszerűen nem mossák a fogukat ? Mert hogy olyan is akad szép számmal ám. Múltkor voltam fogorvosnál. Kérdezi mi a panaszom, mondtam, hogy semmi, csak ellenőrzésre jöttem. Persze mindjárt mondta cinikusan, hogy majd neki kell megtalálnia a panaszt. Erre végignézte és közölte meglepetten, hogy hiszen nekem semmi bajom sincsen. Mondtam is, hogy tudtam, csak ellenőrizni akartam. Megdöbbent, mert az emberek legnagyobb része nem jár el rendszeresen fogorvoshoz, csak mikor már nagy baj van, fáj is meg minden és akkor persze már csak a kihúzás maradt, vagy ha van pénz, akkor meg is lehet csináltatni. És ez megint nem elhamarkodott következtetés, a fogorvosom is mondta, hogy ez tényleg így van, de ezt ti is jól tudjátok.
2012. ápr. 20. 15:56
 10/19 anonim ***** válasza:

Jól van, fújd a magadét.


Képzeld, párom eljár még gyakrabban is, mint fél év fogorvoshoz. A teljes fölső fogsorát ki kellett húzni, és pótlást csinálni, mert a gyógyszerei teszik tönkre a fogait. Ő megcsináltatta, de ez nem Magyarországon történt, ahol sok embernek még enni sincs pénze. És sajnos már az alsó sorban is van lyukas foga, pedig naponta kétszer mos fogat. Erről ennyit.


Jó, legyen igénytelen, ha te ilyen jól elmondod, és kifogás az mindig lesz. Nem a külső alapján kéne valakit megítélni. Pláne akkor nem, ha nem tehet róla, és még tesz is érte.

Honnan a búbánatból tudod te minden egyes emberről, hogy miért olyan a foga amilyen?

2012. ápr. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!