Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem kaptam semmit szülinapomra...

Nem kaptam semmit szülinapomra, de most azt akarják, hogy fizessek más ajándékába én is! (? )

Figyelt kérdés

sziasztok! kiírtam már erről egy kérdést, itt találhatjátok:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Pár napja beigazolódott a sejtésem, ugyanis megkerestek engem a párom barátai azzal, hogy adjak be én is a közös ajándékba pénzzel, és ők majd vesznek belőle valamit!

Azt hittem hogy azok után, hogy én nem kaptam egy tábla csokit sem tőlük, nem fognak belevonni ebbe a közös ajándékozásba, pár napja viszont még jobban ledöbbentem rajtuk! Én ezt már pofátlanságnak tartom! Szerintetek mit kell erre lépjek, hogy reagáljak?

köszönöm szépen! 22N


2012. ápr. 21. 13:01
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Konkrétan a párom születésnapjára szedegetik a pénzt, én ezt lehúzásnak tartom, mivel már vettem neki valamit!
2012. ápr. 21. 13:03
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

> Szerintetek mit kell erre lépjek, hogy reagáljak?

Ne adj nekik pénzt.

2012. ápr. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt mondd meg nekik, hogy mivel a te barátod, te veszel neki külön, így nem adsz a közösbe. Egyébként úgy mellékesen kérdezd meg, hogy amikor nemrégiben volt a te szülinapod, akkor párod adott? Vaaaaagy...Ja, hogy akkor nem is volt gyűjtés......

Így talán kapcsolnak.


Ui: emlékszem a kérdésre, a mostanidról egyből az ugrott be.

2012. ápr. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Icsiro válasza:
100%

Ne adj pénzt, mond meg, hogy te külön ajándékozol, mert a párja vagy.

Nem haragudhatnak ezért rád és ezzel nem is vontad ki magad.

2012. ápr. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Bogarov válasza:
100%
Ha Te már vettél neki ajándékot,akkor mond meg nekik,hogy már vettél ajándékot és nem akarsz költekezni.Ha ebből nem értik meg,akkor közöld velük nyilvánvalóbban!
2012. ápr. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod szépen, hogy amit a párodnak szántál ,azt te már megvetted. Ha akarnak venni még valamit, nyugodtan tegyék meg, te nem vagy híve a közös ajándékozásnak. Nálunk családon belül ugyanez a helyzet. Ráadásul anyám Karácsonykor akkor is elvárja a minőségi ajándékot, ha lyukas volna a gatyám. Eddig minden évben az volt ,hogy apám felhívott, hogy ezt meg azt akar anyád Karácsonyra, ne vegyek semmit, hanem adjunk bele pénzt, de ez miatt mindig olyan hülyén éreztem magam, mert nem volt meg az a feeling, hogy én külön valamit átadok neki, mert utána már nem tellett arra ,hogy még vegyek valamit, amit én adok oda. No a múlt Karácsonykor ezt megelégeltem és vettem neki ajándékot. Természetesen apu felhív megint a szokásos ötletével. Na akkor szépen elmagyaráztam neki, hogy ez nekem miért rossz érzés, és már vettem, nincs több pénzem, stb. Megmondtam neki, hogy ha meg akarsz neki valamit venni vedd meg, de hagyd meg nekem azt a varázst, hogy magam is kitaláljak meglepetést, két ajándékra meg már nem telik. Ez van.
2012. ápr. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod, hogy te már megvetted amit akartál,és a jövőben rád ne számítsanak, mivel te sem kaptál tőlük még lóf@szt sem!!! :)
2012. ápr. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták, mondd nyugodtan, hogy majd te külön veszel ajándékot a barátodnak.

És udvaras hangnemben nyugodtan szóváteheted, hogy kicsit rosszul esik, hogy a te szülinapodról megfeledkeztek, miközben téged is bevontak mások ajándékozásába.

2012. ápr. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat! azt elfelejtettem írni, hogy megmondtam a páromnak, hogy nekem rosszul esett hogy én mindig adtam pénzt, mégsem kaptam egy kis apróságot. Erre azt mondta, hogy azért nem mert nem rendeztem szülinapi "zsúrt" nekik. Mert ha van rendezvény, arra nem jönnének üres kézzel...
2012. ápr. 21. 13:24
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem egyértelmű, abból, amit írtál, hogy nem szálltak be....legalábbis azért mert kérdezték, hogy mit kaptál, még nem biztos, hogy nem szálltak be.

De egyszerű, a pároddal tisztázd, hogy mi, hogy volt.

Ha világos, hogy nem szálltak be,..az is világos lesz, hogy neked jobban esne, ha minden rád is vonatkozna, ezen nem lehet vitatkozni.

Lehet, hogy pusztán nem jutott az eszükbe.

A pároddal egyeztesd ezt először, aztán ha világos, hogy nem szállsz be, akkor nem is várja majd el senki....ha meg világos, hogy együtt játszol velük, akkor a barátod dolga lesz eleinte, hogy szóljon, mikor van névnapod, szülinapod....mert ő lesz az aki a legjobban odafigyel erre.

2012. ápr. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!