Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy sikerülne elérnem ezt a...

Hogy sikerülne elérnem ezt a célt? Egészséges még ez a versenyszellem?

Figyelt kérdés

12/L


Na,jár az osztályba egy lány,akivel nagy vetélytársak vagyunk tanulás terén.Őt mindenhova küldik versenyre irodalomból,(kedvenc tárgyam...) mindig mindenre ötöst kap,kitűnő tanuló,akármit kezd el,mindig jó lesz,vagy 1-2 hiba van benne...én meg...hát...Sose voltam kitűnő,előző sulim rémálom volt,soha sem voltam egy versenyen sem,amit megértek órákon az egyenlő a nullával (előző sulinak köszönhetően....>.<),plusz még szemüveges is vagyok...ezért megfogadtam,hogy akármibe is fog kerülni,megpróbálom magamat felhúzni kitűnő szintre.És bevallom,irigykedem rá,mert mindene megvan,amit kiejt a száján megkapja.Egyszóval ki van nyalva a s___e.

De nekem mintha semmi se sikerülne;pedig nagyon hajtok,és szerintem annál nincs rosszabb,mintha az ember kemény munkája kárba vész...:( Szóval,mit javasoltok?Hogy tanuljak?Egyáltalán lehetséges,hogy ilyen jó legyek?Légyszíves,segítsetek.



2012. ápr. 21. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:
biztos nem vész kárba amit megtanulsz.hajts nyugodtan tovább a tudás a tied marad.Azt nem értem hogy plusz szemüveges is vagy?!és?Ha véletlenül nem is leszel kitünő tanulni nem árt.Lehet hogy ő meg téged irigyel valamiért.Hidd el hogy nem a kitűnő tanulókból lesz "valaki".Amikor én jártam suliban volt egy ilyen csaj.ki volt neki nyalva a se..e és jól tanult és ünnepelte a fél város.Pár év múlva meg szinte szégyellte az anyja mert kidobták a gimiből állandóan csak bulizott,cigizett és szexelt szóval nem lett belőle semmi.Ügyes vagy tanulj de ne miatta.Szorítok neked értelmes lány vagy!
2012. ápr. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok szal tudom milyen sz*r ez az érzés. Mit tudsz csinálni? Azt amit nem érdemes: a nap minden percében tanulni!
2012. ápr. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
amelyik lányt leírtad ahhoz hasonló vagyok... nem biztos hogy neki is aranyélete van pl: akárhányszor megyek senki nem tud róla senki sem gratulál ( a megyei 6. hely sztem nem rossz..) mert mindig magasabbak az elvárások és még barátaim sincsenek. a versenyszellem egyébként az de ne ess túlzásba
2012. ápr. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves 1.,a plusz szemüveges részt azért írtam bele,mert valamiért azért (is) fúj rám...

Kedves 2. ...sajnos olyan sok mindent nem t'ok csinálni,max. rajzolni és kockulni....sajnos.

Jöhetnek még válaszok!O:-)

2012. ápr. 21. 18:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Hááát az a baj, hogyha előző sulidban se voltál kitűnő már nehéz lesz felgyúrni... Én most hetedikes vagyok, előző két évben magamhoz képest tojtam a tanulásra, épp hogy 4,5 feletti átlagom volt... Idén hajtok mint a hülye, napi 2 órát is tanulok, még sincs meg az a 'csakötös' mint általánosban... Szóval kihagytál egy részt, és ha jobban is közdesz, mint az a csaj, akkor is elég nehéz lesz felhozni magad, DE ha sikerül eszméletlen jó érzés lesz... Mellesleg valószínűleg szüleid is értékelni fogják, ha többet tanulsz, neked is kinyalják a khm... szóval értedna.:D De ne búsúlj, mert mondtam, hogy menni fog, de még valami: mióta kezdtél el teperni? mert év közben nem szerencsés, de ettől függetlenül érdemes, mert jövőre sok dolgot tudni fogsz az idén tanultakból következtetve. sok sikert!;D


14

2012. ápr. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, és még valami: túlhajtanod sem szabad magad, tehát ha tanulsz másfél órát, és megírsz vmit 4esre, utána két és felet, és mindig 4es, akkor a kevesebb is jó lesz... És nem szabad izgulni sem, egy kis pörgés jöhet, de én még régebben halálkomolyan vettem a sulit, és volt, hogy kilókat lefogytam annyit pörögtem rajta, és EZ már nem egészséges, de ez már brutáli eset, mindenesetre csak annyira versenyezz, ameddig úgy érzed nem vagy beteges...
2012. ápr. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!