Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kell lecsúnyázni,...

Miért kell lecsúnyázni, kinevetni a másikat? :- (

Figyelt kérdés

Fiatal tizenéves lány vagyok.Már többször is hallottam, ahogyan azt modják rám lányok, hogy olyan csúnya ez a lány...biztosan nem képzeltem be, mert más is hallotta:( annyira elkeseredtem, mert tudom, hogy nem vagyok egy nagy szépség, mégis szomorúságot okoz:( ennek ellenére sokan mondják, hogy szép vagyok...de akkor most melyik az igaz?

a mások dolog, ami nagyon szomorúságot okoz nekem, hogy sokszor látom, hogy össszesúgnak az emberek, többnyire lányok, és mosolyognak rajtam...annyira furának érzem már magam, legszívesebben elbújnék, ahol senki sem lát:(

valóban csúnya lennék, vagy ezt nem csak a kevésbé szép lányokkal szokták?

azt még azért leírom, hogy teljesen hétköznapi, átlagos lány vagyok, öltözködésben és sminkben is...már a ehető legegyszerűbb dogokat választom, de így is...:(

képet nem szeretnék felrakni...

igazából a kérdésen az lenne rövidítve, hogy ha valakire azt mondják csúnya, mosolyognak rajta, akkor az valóban úgy is van?

18/l


2012. máj. 27. 16:11
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

ma 18:01

most én is írom, fel a fejjel:) én attól is tartok néha, hogy mi lesz majd ha mondjuk lesz egy komoly barátom, és ő is látja majd ezeken, nem lesz-e esetleg kevésbé kedve eljárni velem erre-arra, nem fogja-e zavarni, vagy ha a barátainak lesz véleménye róla...:S mondjuk aki így válast párt, más véleménye számít a legjobban, akkor arról tudni fogom h nem szeret:D

2012. máj. 27. 18:09
 32/39 A kérdező kommentje:
*rólam
2012. máj. 27. 18:09
 33/39 anonim ***** válasza:

Szia!


Kaptál hideget-meleget.

Anno engem is lépten-nyomon csúnyának kiáltottak az osztálytársaim nyolcadikban. Nem Avonoztam, nem festettem ki magam, nem érdekeltek akkor még a pasik se, mint a többi, velem egykorú lányt. A fiúk reggel leköptek, amikor nem látták a tanárok, belöktek az ajtón, nekemvágták a kajamaradékot, hogy egyem azt, ami a földre esett... Sose voltam csúnya, ma már rájöttem, csak nem voltam olyan, mint a többi lány. Fiús voltam, más voltam. Arcra semmi bajom nem volt. Kövér se voltam, mégis bálnának csúfoltak... Volt egy akkor 82 kilós 14 éves lány, 165 centi magas volt, de nem őt piszkálták. Engem. A magam 162 centi és mellé 55 kilójával. Egyszer jött a védőnő, hogy megmérjenek minket, nálam fogyott ki az elem, persze, jött a duma, hogy kiakadt alattam.

Aztán egyszer fura dolog történt... Ballagásra tablókép készült, a lányokat külön fényképezték. Segítettek nekem kisminkelni az arcomat. Szépnek éreztem magam, aznap nem piszkáltak a fiúk... Akkor jöttem rá, hogy azt bántják, aki valamiért kilóg a sorból. Nem javultam meg egyik-napról a másikra, nem lettem a smink rabja, de kevesebb támadás ért.

Azóta felkerültem középiskolába, kikerültem onnan, jöttek a szerelmek az életembe, megváltoztam. Azt nem merem mondani, hogy szép lettem, az arcom ugyanaz maradt. Máshogy öltözködöm, másképp hordom a hajam, magabiztosabb lettem...

Vond le a magad tanulságát ebből a kis sztoriból, és fontold meg, jobban jársz, ha csak lerázod magadról ezeket a dolgokat, és elmész mellettük.


24/N


Küldök magamról egy képet, ha nem gond:-)

2012. máj. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
22%

"nem, a nőiesség nem a korral jön, pont ezért nem nő az ember 20 évesen."



20 évesen még nem? Akkor szerinted mégis mikortól ha közlöd, hogy 20 évesen még nem lehet a Nő senki? Mindezt ugye amellett állapítsd meg, hogy aláírtad, hogy a NŐISÉG- NEM NŐIESSÉG- nem korral jön. :)

Ha Nőnek érzem magam, ne fájjon már neked.

20N

2012. máj. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

33-as vagyok...


Az önbizalmamat nekem is egy életre sikerült suttba vágniuk ettől függetlenül... Ha munkahelyen valaki bókol, mindig azt várom, mikor tör ki a nevetés. Párom is sokat biztat, hogy legyen önbizalmam, de nem megy. Folyton az exeihez hasonlítgatom magam, nem érzem magam olyan szépnek. De mindig bókol, és neki elhiszem:-). Szép a szemem, szép az ajkam, stb... Még csak most tanulom elhelyezni magam a világban, hova tartozok. Átlagos lánynak tartom magam, nem szépnek, nem csúnyának:-)

2012. máj. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
Tudod a szépség igen relatív...Átmentem ezen én is. A külsőm különbözött a többiektől. Középsuliban ugye elkezdtek cseszegetni és egy idő után már beképzeltem magamnak, hogy én milyen ronda vagyok stb.. Pedig egy rossz szót se mondtam soha senkinek, mindig kedves voltam...Aztán a 4 év alatt azok a nagy barátnők már szétmentek, konkrétan ölharcokat vívtak. Én meg megtaláltam azokat az embereket akikkel jól érzem magam. Ami a legfontosabb megtanultam azt, hogy egészséges módon milyen dolgokat sz@arjak le....Ezek csak erősíteni fognak téged, de ez a felnőtté válás fontos lépése. Ahogy ezt megtanultam és elballagtam a középsuliból egyszerűen kivirultam és rájöttem, hogy a szokatlan tulajdonságaim igen is szebbek és értékesek. Törekedj arra, hogy megtaláld a lelki egyensúlyod és meglásd ha belépsz valahová akkor megéreznek téged pozitív értelemben! Fel a fejjel!! :)
2012. máj. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Rengeteg hülye ember van, akikkel nem érdemes foglalkozni. Te se tedd, kérdező.
2012. máj. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
88%

ma 20:02


azt érzel amit akarsz, az nem tiltott dolog, csak az igazságot nem fedi és ami nem igaz az nekem nem fáj. :)

2012. máj. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:

köszönöm a sok választ, nagyon aranyosak vagytok:) sokat segítettetek:)

a képet küldő lánynak válaszoltam üziben:)

köszi:)

2012. máj. 27. 23:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!