Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért árult így el? Ilyen...

Miért árult így el? Ilyen lenne egy igazi barát?

Figyelt kérdés

8 hónapja kezdtem a munkahelyemen. Egy-két ember kivételével mindenkivel megtaláltam szinte azonnal a közös hangnemet. Így volt ez B.-vel is, akivel már egy-két hónap után nagyon jó barátok lettünk. Ezt nem csak én hiszem így, hogy jó barátok lettünk, mert ő is állandóan emlegette, hogy én vagyok a legjobb barátnője...stb. Kb. két-három hónappal ezelőtt vettem rajta változást észre, olyanokat, amiket én úgy gondolom, hogy nem érdemlek meg, és egyszerűen nem látom az okát. Azzal kezdődött, hogy összefeküdt az egyik munkatársunkkal, (mellesleg neki férje és három gyereke van) azzal a munkatársunkkal, akiről tudta, hogy nekem tetszik, és akarok tőle valamit. Én úgy vettem észre, hogy a srácnak is tetszek, sőt nagyon sokan megemlítették a munkahelyen, hogy jaj mióta én itt vagyok, azóta K-ra rá sem lehet ismerni, mert 10 centivel a föld felett jár. Régen tényleg állandóan bejött hozzám az irodába, kisebb meglepetéseket-ajándékokat hozott, elmentünk munka után beszélgetni, kávézni..stb. Aztán egyszer csak fordult a kocka. B. elkezdett intenzíven érdeklődni iránta, és meg is kapta. Nekem ez fáj mind a kettőjük részéről, mert azért, mert én nem feküdtem vele egyből össze, azért miért kellett az első felkínálkozó nőt megdugni? Ráadásul B. tudta, hogy nekem kell ez a pasi, és, hogy tetszik mégis ezt tette velem.

Most ott tartok, hogy K-hoz azóta nem is szólok, szigorúan csak munkakapcsolat van közöttünk. B. azóta folyamatosan megjegyzéseket tesz a súlyomra, az ekcémás bőrömre, arra, hogy ha befulladok inhalálnom kell, mert szerinte olyan vicces, ahogy az inhalátort a számhoz emelem. Ha K. lejön hozzánk az irodába, akkor meg olyanok, mint a kis tinik, bújnak, turbékolnak, és nem hiszem el, hogy nem tudják, hogy nekem ez fáj. B. azóta igazából csak akkor szól hozzám, ha nincs senki más a közelünkben, vagy ha szól is, akkor meg megpróbálja előadni, hogy de jó családi élete van, milyen édes a férje és a három gyerek. Akkor akadt egy kis problémám a munkámmal. Nem nagy probléma, de mivel úgy gondoltam, hogy ki tudom javítani, és amúgy is kéthavonta van munkabeszámoló, majd akkor megbeszélem a főnökkel, de csak akkor, ha nem sikerült megoldanom a problémát. Egyedül ő tudott erről, arról is csak azért, mert egy irodában dolgozunk. Fogta magát és felment, beárult a főnöknél meg a főnökhelyettesnél, akik persze egyből hívattak magukhoz. Kaptam egy alapos leb@szást. Ő meg mondta, hogy már ne is haragudjak, de ő úgy gondolta, hogy ezt joga van tudni a főnököknek. De könyörgöm, mi köze van neki az én munkámhoz? Ketten kétféle munkát végzünk, én sem ütöm bele az orromat az ő munkájába. Viszont ő annál inkább az enyémbe. Ma például üzent vele a főnökhelyettes, hogy csináljak meg egy feladatot, mert nem talált meg az irodában, mert a házon kívül intéztem egy hivatali ügyet. Erre ő neki állt helyettem megcsinálni. Ez volt még reggel. Nem is szólt egy szót sem. Délután hívat a főnök, hogy hogy állok. Mondom mivel? Erre ő, hogy azzal amit reggel ő és a helyettes rám bíztak. Mondom nem bíztatok rám semmit sem, legalábbis nem tudok róla. Hát kiderült, hogy B. nekikezdett, és nem szólt nekem, holott fél tízre visszaértem az irodába, és még négyig egy helységbe dolgoztunk. Miért nem szólt? Hogy lehet ekkora szemét?


2009. jún. 30. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A leírtakból úgy gondolom, hogy több panasz is van még a tarsolyodban. Szerintem egy barát attól lesz igazi barát, hogy kiáll melletted a bajban, nem pedig attól, hogy alattad vágja a fát. Úgy gondolom, hogy vele már a beszéd sem segítene. Legyen ő is csak egy munkatárs, és ennél nem több. Majd rájön, hogy mit veszített.
2009. jún. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Gerinctelen mindkét ember. Ne bánkódj a fiú miatt, hogy nem lett a Tiéd, hiszen ha Ő is akart volna tőled valamit, akkor nem a másik nővel kezd. Tisztelet a kivételnek, ő is csak a farka után megy, még az sem zavarja, hogy egy házasságban élő családanyát döntött meg. Egyszerűen nézz át rajtuk, ha piszkál B., akkor fennhangon kérd ki magadnak és kérd meg, hogy inkább jó alaposan nézzen tükörbe és a saját dolgával törődjön. A főnököddel nem ártana beszélni B miatt, hogy áskálódik ellened, nehogy még a munkádat is elveszítsd miatta. Keress másik barátot, barátnőt, de nem feltétlenül a munkahelyen kellene.
2009. jún. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, valóban igaz, amit leírtatok. Viszont B. a legnagyobb seggnyaló a munkahelyen. Nála nagyobb nem született még a földre. Naponta legalább két óra hosszát tölt el a főnököknél beszélgetés és kávézgatás szempontjából a nyolc órás munkaidőből. Már mindenki észrevette, és nekem teszik szóvá, mert ugye én vagyok vele egy irodában. Dehát nem tudok vele mit csinálni. Nem is seggnyalónak hívnám hanem inkább besúgónak. Bármi van, bármit hall egyből adja tovább. Nem tudom hogy lehet egy ember ilyen. Hülye vagyok, hogy azt hittem, hogy a barátom. Hülye vagyok, hogy elnéztem neki eddig is, hogy beárul mindenkit, aztán meg tagad. Soha többet nem fogom ezt neki elnézni. És most meg csodálkozik, hogy miért nem kávézok vele, miért nem vele ebédelek. Legszívesebben mondanám, hogy azért, amit tett, de ha mondanám neki, akkor egyből rohanna megint a főnökökhöz. Teljesen játssza a hülyét, mint aki nem tudja, hogy miért vagyok távolságtartó vele.
2009. jún. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jaj bocs, a szomszédasszonyom gépéről írtam a kérdést, és utána ő belépett a saját nevével, én meg elfelejtettem kilépni. Szóval a harmadik válasz az az én válaszom lenne. Jaj de hülye vagyok, már az idegtől azt sem tudom, hogy mit csináljak. Hatalmasat csalódtam benne.
2009. jún. 30. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!