Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szóljak az alsó szomszédomnak,...

Szóljak az alsó szomszédomnak, hogy ne cigizzen az erkélyen, mert hozzánk jön be a büdös füst?

Figyelt kérdés
2012. jún. 14. 18:30
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
62%
De hiába szólnának, mert a saját lakásodban vagy...mit nem lehet ezen érteni...
2012. jún. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim válasza:
45%

szia!

nekünk most született pici babánk és engem is nagyon zavar hogy szabályosan - ha nyitva van az ablak - bejön a szobánkba is a szaga a cicinek - és konkrétan én is így lettem atszmás hogy a szüleim dohányoztak, és én meg ezáltal passzív dohányos lettem, és 7 éves koromra kiderült hogy beteg vagyok pedig egyik rokonunk sem szenved ettől a betegségtől. Nállunk annyival jobb hogy lemennek a tömb elé dohányozni, és persze pletykálni , és így annyira nem jön be a szaga. De egyébként mi át költöztünk a másik szobába ahol a másik oldalra nyílik az ablak így elkerülhető hogy a pici is szívja más miatt a dohány füstöt.

2012. jún. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 Napkiraly ***** válasza:
26%
hugyozz le az erkélyedről úgy,hogy hozzá menjen
2012. jún. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 Kripton001 ***** válasza:
51%

Többen írták már, hogy a saját lakásában mindenki azt csinál, amit akar. Ez azért nem egészen így van: mindenki azt csinál, amit akar, amíg az törvénybe nem ütközik, vagy másokat nem zavar.

Az pedig, hogy valami zavar másokat, önmagában is elég (vagy elégnek kellene lennie), hogy egy jóérzésű és intelligens ember ezt figyelembe vegye, még ha pl. konkrét törvény nincs is rá. Azért milyen érdekes, hogy a dohányos arra hivatkozik, hogy nem tehet róla, nem tud máshol dohányozni, csak az erkélyen, így tulajdonképpen nem érdekli, ha a szomszéd ablakán bemegy a füst - ugyanakkor a saját lakásában nem dohányzik, hanem kimegy az erkélyre, nehogy már a saját lakása (ahol azt csinálna, amit akar)füstszagú legyen. Inkább szívja a szomszéd (is).

Ennyi erővel egész nap bömböltethetném a lakásomban a rockzenét, mert azt csinálok, amit akarok. A hangos zenehallgatás ellen van rendelet, az erkélyen dohányzásra (egyenlőre) nincs.


Csak azt nem értem, miért vagyunk ennyire önzőek: azt elvárjuk, hogy a szomszéd szó nélkül, akár napi 10-20-szor is szívja a büdös és mérgező cigarettafüstöt, ugyanakkor aki dohányzik, az valami érthetetlen kényes módon nem akarja telefüstölni a saját lakását (!???)

2012. jún. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim válasza:
0%
Totál egyet értek az utolsó válaszadóval!!!!
2012. jún. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!