Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért irigylik sokan a családo...

Miért irigylik sokan a családosok emberektől az a kevés kis támogatást?

Figyelt kérdés

Gyakran tapasztalom hogy jó néhány ember irigyli a családosoktól a családi pótlékot, adó kedvezményt , parkoló helyet meg egyebeket.Fel nem tudom fogni hogy ez miért van.A családosokat támogatni kell , az ő utódaik építik a jövőt.

Az államnak kötelessége őket támogatni.Támogatva vannak az állam által egyaránt keleten és nyugaton is.Ennek ez a rendje.



2012. jún. 17. 13:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én még ezt nem vettem észre. Inkább azt nem nézik jó szemmel, ha valaki a sokadik gyerekét szüli, és csak a segélyekből él, amit utánuk kap. De ebben van is azért valami.
2012. jún. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Természetesen én nem a putris roma emberekre gondoltam.


Hanem a normális családokra.Ahol mondjuk van 3 gyermek , szülők dolgoznak.Kapnak családit ,adókedvezményt , családos parkoló az üzleteknél stb stb.

2012. jún. 17. 14:06
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Mert magyarok vagyunk. A családos utálja az egyedülállót, a közalkalmazott a vállalkozót, a fiatal a nyugdíjast, a munkás az értelmiségit, a városi a vidékit...
2012. jún. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én ezt még soha nem tapasztaltam, pedig én is családos vagyok. Én inkább azon vagyok felháborodva, hogy hiába fizetjük az adót, lassan ott tartunk, hogy aki normális körülmények közé szeretné engedni a gyerekét, úgyis magánoviba, magániskolába adja, ha beteg, akkor inkább fordul magánorvoshoz, mert az állami intézményeknél borzalmas állapotok uralkodnak. Régebben csak a gazdagok, vagy még ők sem adták magánintézménybe a gyerekeiket, ma meg már egy átlagos középosztálybeli család is inkább a magánt választja.
2012. jún. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%
Kolompár Achillesz leírta amit akartam, iszonyat irigyek a magyarok. Ha valakinek pénze van arra kb úgy néznek sokszor mint egy épp landoló UFO-ra. Pedig a sok pénz mögött sokszor rengeteg munka, saját ötlet, kockázatvállalás áll, és bizony ezek az emberek viszik előre az országot.
2012. jún. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

"Pedig a sok pénz mögött sokszor rengeteg munka, saját ötlet, kockázatvállalás áll"


Ez igaz. De mi áll a gyerekszülés mögött? 3 perc csuszatolás. Nem is értem, hogy miért vonsz párhuzamot a két dolog közé. A családosokat pedig nem irigyeljük, hanem csak zavarnak. A kölykeik neveletlenek, hangoskodnak, anyuka ápolatlan, nem törődik a gyerekekkel, mégis veri a mellét, hogy ő mennyit letett az asztalra. Na mennyit, utódokat a hörcsög is tud csinálni. Tanult volna, azzal építené a jövőt, de azzal, hogy kinyomott magából három leendő fogatlan kukást, azzal ugyan nincs előrébb az ország.

2012. jún. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Ez igaz. De mi áll a gyerekszülés mögött? 3 perc csuszatolás. Nem is értem, hogy miért vonsz párhuzamot a két dolog közé."


Arra próbáltam rávilágítani hogy a mentalitás kb annyi hogy "dögöljön meg a szomszéd tehene is", és ha "nekem szar, akkor másnak se legyen jó". Egyáltalán nem tudunk örülni más sikerének, elismerni a teljesítményeket. Inkább ferde szemmel nézzük, és egyből azt találgatjuk vajon adót csalt-e az illető, vagy gyerekeket futtat.

2012. jún. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A családos emberek miért nem tudják eltartani a családjukat támogatás nélkül? Sok ember miért nem tudja saját magát eltartani támogatás nélkül?


"A családosokat támogatni kell, az ő utódaik építik a jövőt."

A ma élő emberek (mindegy, hogy családosok, vagy egyedülállók) talán nem?


"Az államnak kötelessége őket támogatni."

Elsőre jól hangzik, viszont ha az állam támogatja őket, akkor mikor állnak a saját lábukra? Ez pontosan arra jó, hogy függővé váljanak és így irányíthatóvá. Kiknek a pénze tölti meg az államkasszát? Azoké az UFO-ké, akikről Digo írt. És kik veszik ki a támogatással? Azok, akik adó kedvezményt kapnak? Mintha legalizáltan kirabolnák azt, aki megdolgozott a pénzéért.

2012. jún. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Mintha legalizáltan kirabolnák azt, aki megdolgozott a pénzéért."


Pontosan. És nincs is olyan ország a környékünkön ahol csak a megkeresett fizetés 51%-a marad a munkavállalóknál,a többit viszi az állam. Szabadrablás.

2012. jún. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nincs különösebb oka, csak az irigység önmaga.

Azt képzelik, hogy ezt tőlük veszik el, nekik magasabb az adó, pedig nem, egyszerűen a családosoknak alacsonyabb. Ennyi a lényeg. Nem azoknak emelik az adóját akik nem vállalnak gyereket, hanem azoknak csökkentik, akik igen. Aztán ha a gyerek felnőtt, visszaemelik a normál szintre.


Az már más kérdés, hogy az adó és támogatási rendszer egy foskupac nálunk és az új kormányunk még rá is hányt, emiatt ugyan úgy szívnak a családosok is, sőt, mivel több szájat kell etetni, ruházni, még jobban, viszont a gyermektelenek így is csak azt látják, hogy nekik papíron több jut.


Lehet neonreklámra olyat kitűzni, hogy csak az vállaljon gyereket, aki támogatások nélkül is el tudja tartani, de akkor két évtizeden belül garantáltan összeomlik az ország.

2012. jún. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!