Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan viselkedjek az új...

Hogyan viselkedjek az új osztályban? (lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Először is ott kezdeném, hogy az előző osztályom borzalmas volt. Semmi szolidaritás, semmi tolerancia, semmi megértés vagy összetartás. Engem már a kezdetekkor beskatulyáztak "strébernek" és onnantól kezdve meg sem próbáltak ismerni. Nem voltam a suli dívája és nem is tartoztam a menők közé. Általában a "barátaim" csak irigykedtek a tanulmányi eredményeimre és kibeszéltek a hátam mögött, pedig csak az osztály 4. legjobb tanulója voltam. 8 évig éltem egy teljesen ellenséges környezetben. Ezt olyannyira megszoktam, hogy nemrég elkezdtem sportolni és az állam majd' leesett, hogy rendes tizenévesek is élnek a Földön. :)

Na most! Az első tanács amit valószínűleg mindenki mondana az, hogy legyek önmagam. Ezzel csak az a baj, hogy fogalmam sincs milyen vagyok én. Az általánosban nem volt lehetőségem kibontakozni így fogalmam sincs milyen vagyok. A személyiségem tele van ellentmondásokkal. Nem tudom, hogyan viselkedjek. A legjobban attól félek, hogy majd valaki rám akaszkodik és nem fogom tudni lerázni. Talán senki sem akar majd velem barátkozni. Az is lehet, hogy beégetem magam és onnantól kezdve ők is beskatulyáznak. BAROMIRA FÉLEK!!!

Ja és Ui.: Egy elit gimnáziumba megyek, ahol elég sok a szélsőséges személyiségű emberke.



2012. jún. 18. 09:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg a legjobb, amit tehetsz, hogy megajándékozod magadat egy szép nyárral, pihenéssel, sportolással, vagy amit akarsz. :)

Ne feszülj most azon, hogy mi lesz ősszel. Az összes többi diák is azon fog kattogni,hogy vajon lesznek-e barátai, elfogadják-e, kicsodák ők valójában, stb. VAlamilyen szinten minden ember ellentmondásos, de a korodbeliek többet elemzik talán önmagukat, ezért gondolod te is úgy, hogy te aztán túlságosan ellentmondásos vagy.

A jó nyaraláson kívül én csak annyit tanácsolnék (most éppen), hogy ne legyél előítélkező másokkal ("...Egy elit gimnáziumba megyek, ahol elég sok a szélsőséges személyiségű emberke."

2012. jún. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Ja és a gólyatábor 1 hónap múlva lesz.

Az utolsó mondat pedig: Azért írtam, hogy elit gimnázium mert tényleg az ország egyik legjobbja. De természetesen ettől nem nézek le senkit és semmit. Mert egy gyenge gimiből is lehet sokra vinni. :)

A "szélsőséges személyiségű" megnevezést pedig arra értem, hogy (odajáró ismerőseim szerint) nagyon különböznek egymástól az ott tanuló diákok. Rockerek, cicababák, emosok, stb. Persze attól még lehet rendes valaki. Általában a kisugárzás és nem a külső alapján ítélek :)

2012. jún. 18. 09:41
 3/10 anonim ***** válasza:

LÁtod, az ismerőseid azt mondják, hogy ilyen-olyan emberek járnak oda, te pedig elhiszed. :) Ez az előítélkezés.

Olyan pedig nincs, hogy valaki tetőtől talpig csak cicababa, vagy csak rocker, stb. Mert lehet, hogy a cicababa otthon leveszi a miniszoknyáját, és melegítőben átmegy a nagypapáját ápolni, a rocker pedig suli előtt hajnalban kel, és megy szórólapozni, hogy ne kelljen zsebpénzt kérnie. Könnyű ezt mondani, hogy én nem ítélek ránézésre, de nehéz megvalósítani. :) Használd fel arra a nyarat, hogy sokféle embert megismersz, és elbeszélgetsz velük. Beszélgess arról, ami őket érdekli, kérdezd meg a rockertől, miért jó koncertre járni, a cicababától meg, hogy szíve szerint milyen ruhákat tervezne. Legyél nyitott és megértő, s meglátod, milyen sok közös témát találhatsz olyanokkal, akikről nem is gondoltad volna.

A gólyatábor pedig szuper lesz!!! Annak az a célja, hogy megismerjétek egymást, és a suliban már ne kelljen feszengeni. Ne azzal foglalkozz, hogy rólad mit gondolnak, meg hogy jaj csak be ne skatulyázzanak. Legyél te az, aki kinyitod az összes skatulyát, és meglátod mindenkiben az embert, aki szeretetre és barátságra vágyik. Vedd észre azokat, akik láthatólag egyedül vannak, és nem haveri körben, őket szólítsd meg egyszerűen, hétköznapi módon, s hamarosan te leszel az összekötő kapocs a sok diák között. :)

Jó arc vagy, fog ez menni! :)

És most pedig félre a félelmekkel, mars a strandra, vagy akárhová, csak lazulj egy kicsit!!! :)

2012. jún. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem tudod, milyen vagy, még most alakul csak a személyiséged. Használd ki ezt a nyarat és ismerkedj, de ne másokkal, saját magaddal. Nézz filmeket, olvass, hallgass zenét, próbáld megérezni, mi tetszik-mi nem. Tudatosan. Merülj el abban, hogy milyen ember vagy,milyen terveid, vágyaid vannak és milyen baráti kört szeretnél magadnak. Amikor odakerülsz legalább nagyjából tudd, milyen "elvárásaid" vannak azzal szemben, akit a barátodnak mondanál. Ne sodródj! Légy tudatosabb! És ha szűkül a helyzet: védd magad! A tanulással nem lesz gondod, szerintem. De fontos, hogy jól teljesíts! Nem a jegyek, hanem a saját sikerélmények miatt. Hogy megküzdöttél érte, és sikerült elérned! Ezek apróságok heti szinten egy suliban, de sokat adnak a későbbi személyiségedhez!
2012. jún. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm szépen pont ezt akarom tenni! :D És mint mondtam, nem voltam/vagyok/leszek előítéletes. Ezeket csak azért írtam így le mert jelenleg semmit nem tudok az iskolai közösségről, csak arra támaszkodhatok amit az ismerőseim mondanak nekem. :(
2012. jún. 18. 10:30
 6/10 anonim ***** válasza:

NE támaszkodj arra, amit az ismerősök mondanak, én meg arra próbálok ismét rávilágítani! :D De látom, nem érted, mindegy. :) Majd később.


S igen, a harmadik válaszban jó az a tanács, hogy ismerkedj önmagaddal, de ezt is csak a másokkal való kapcsolataidban teheted meg igazán.

2012. jún. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De értem, hogy mire próbálsz rávilágítani... Tudom, hogy az ismerőseim máshogy látják a dolgokat mint majd én fogom. Teljesen máshogy viszonyulnak egyes emberekhez és csak a saját tapasztalataikat akarják nekem átadni.
2012. jún. 18. 10:42
 8/10 anonim ***** válasza:

Dehogy érted! :D

Nem az a baj, hogy a véleményüket elmondják neked, te. :) Abban nincs semmi rossz, sőt. Fontos, hogy az ember képes legyen őszintén kimondani a véleményét.

Az a baj, hogy te ezek alapján képet alkotsz, és elkezdesz ítélkezni meg parázni. Idézlek: "BAROMIRA FÉLEK!!!"

Na mindegy. Van, amit úgyis csak a saját megtapasztalásod által fogsz megtanulni, és vannak hibák, amelyeket el kell követni ahhoz, hogy érettebbek legyünk.

Én mindenesetre próbáltam segíteni, a többi rajtad múlik.

Hangsúlyozom: rajtad. Nem másokon. :) Többet nem zargatlak. :)

2012. jún. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értelek, nyugi. :) Köszönöm szépen a tanácsot.
2012. jún. 18. 11:38
 10/10 anonim ***** válasza:

Nagyon hasonlít az én történetem a Tiedhez. Anno a középsikola első osztályában engem is megbélyegeztek strébernek és onnantól kezdve négy év pokol volt az életem. Emlékszem már-már el akartam menni egy másik iskolába. De aztán eltelt az a 4 év valahogy és most már csak nevetek az egészen.

Amit én tanácsolnék, hogy ha jó tanuló is vagy, ne villogtasd a tudásod. Ne Te legyél az első, aki jelentkezik, ne produkáld magad, mert gyorsan megutálhatnak. Persze minden eredményed legyen a lehető legjobb, csak ne tűnj ki a többiek közül, ha kérdeznek akkor válaszolj helyesen, de ne ess ki a padból, hogy Te tudod a választ míg a többiek kukán ülnek.

Ezen felül csak beszélgess mindenkivel, barátkozz mindenkivel és a többi már alakul magától. De ahogy az írásodból látom, elég értelmes vagy, ezzel nem lesz gond!

Sok sikert!

2012. jún. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!