Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Utálnak a szomszédok, rossz...

Utálnak a szomszédok, rossz érzés?!

Figyelt kérdés

Két nagyon eleven kisfiammal itthon vagyok, sorházi lakásban, kerítéssel elválasztott udvarrésszel. Egyik szomszéd roma család egy gyermekkel, kertibulival. Másik harmincas-negyvenes pár babát várnak. A lényeg, hogy igen kicsit erősebb a hangom alapból is, de ha nehéz napom van a manókkal persze kiabálok én is, meg ha önfeledten játszunk sem zajtalan. A roma nő leordított mert szóltam kedvesen, zárja el a kutyáját mert a totyogóm elbukik a lépcsőn benne, kaptam hideget-meleg, de ráhagytam. A terhes nőt meg valahol megértem mert én is terhesen hangszigeteltem le a roma felőli falat, nem tudtam pihenni. Kérdeztem hogy van, erre kedvesen de kimérten elmondta egész nap a hangom áthallatszik. Igyekeztem még lejjebb venni magam, de most suttogjak a gyereknek ha indul a konektorhoz, vagy ne játszunk? Mert anyósomat is hallja ha itt van. Mi este fél nyolctól reggel hétig alszunk, nem zavarunk senki. De a roma nővel azóta összejárnak és rendszerint tele is beszéli a terhes fejét mert már nem is nagyon köszön. Mit javasoltok? A saját házamban rettenetesen érzem magam az igazságtalanságtól mert

1: a terhesnek első baba, lövése nincs milyen zajjal jár két manót nevelni próbáló aya + nem hallja mit művel a roma család mert ugye nem mellette lakik (két nyugdíjas viszont igen, ki is vannak borulva)

2: a roma nő manipulálja de azt nem teszi mellé, hogy ő ha itthon vannak annyira bandázik, hogy inkább nem vagyunk az udvarunkon olyankor, és hazudgál is.

Bocs, hogy hosszú lett!


2012. jún. 23. 15:55
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Vagy tényleg bennem lenne a hiba?? Mert az mégis elég fura hogy mindkét oldal utál! Vagy csak pech, hogy ilyen 'gyökér' emberek veszndnek körbe? Panelból jöttünk ide, az ottani három szomszéd meg hiányolnak, hívnak, jönnek. Pedig a panel véknyabb a téglánál!
2012. jún. 23. 16:01
 2/15 anonim ***** válasza:
15%
Igen, benned van a hiba. Nekem nem magyarázod meg, hogy gyereket csak ordítva lehet nevelni, ha következetes lennél, akkor lenne előttük tekintélyed és a suttogásodra is megtennék, amit kérsz. TE viselkedsz úgy abban a házban, mint a romák, s a roma szomszédod olyan, mintha magyar lenne. Ironikus.
2012. jún. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, miért akarsz mindenáron megfelelni ezeknek az embereknek.

Én a mostani t.házban egyedüli gyerekes anyuka vagyok, de állítom, hogy mi vagyunk a legkevésbé zajosak:)

Azonkívül nem állok le "traccspartizni" senkivel, így nem is vagyok szimpi senkinek.

Az alsó- felső szomszédok éjjel -nappal óbégatnak, ami zavar kissé, dehát aki nem bírja a t.házat, az költözzön ki ugye tanyára...

Na szóval egy a lényeg: nem kell mindenkinek mindenáron megfelelni. Éld az életedet, és csak annyit foglalkozz a szomszédokkal, amennyit nagyon muszáj.

A kutya miatt meg hát.. vidd a gyerkőcöket esetleg játszótérre, ahol nem zavar benneteket.

2012. jún. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
41%

"Két nagyon eleven kisfiammal itthon vagyok"

"erősebb a hangom alapból is, de ha nehéz napom van a manókkal persze kiabálok én is,"

"erre kedvesen de kimérten elmondta egész nap a hangom áthallatszik."

"rettenetesen érzem magam az igazságtalanságtól"


Hol itt az igazságtalanság? A gyerekeid neveletlenek és zajosak, te egész nap óbégatsz, a várandós szomszédod pihenés helyett reggeltől-estig titeket kénytelen hallgatni, és hiába szólt neked kedvesen, te továbbra is vonyítozol, mert... miért is? Mert ennyire műveletlen vagy? Na mindegy, szóval te továbbra is lármás, problémás szomszédnak számítasz, ezért a többiek nem köszönnek neked, de egyéb módon nem piszkálnak, hol itt az igazságtalanság? A tetteinknek bizony következményei vannak, aki nem veszi figyelembe a szomszédait, azt utálja az egész ház, mégpedig joggal. Szerintem te vagy itt a hunyó, nem a többiek.

2012. jún. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem ordítva nevelem a fiaim! Nem jól írtam le a dolgot és félreértettétek! Nem rosszak, elevenek, az nem ugyanaz! Meg akkor anyósom is bunkó mert játszik az unokáival? Nem álló nap hangoskodom, néha igenis meg emelem a hangom de nem minden nap és nem álló nap! És a panelesek nem hallották volna, ha tényleg ilyen suttyó lennék?
2012. jún. 23. 19:40
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

2-es, 4-es, ti vagy nagyon ostobák vagytok, vagy nem olvastátok el rendesen a kérdést.


A roma nő kertibulizik, a kérdezőnek meg van két eleven gyereke, és nincs hozzá távirányítója "mute" gombbal.

Elég életszerűtlen ha valaki két gyerekkel papírfalakkal körbevéve egész nap kussol.

És még a kertibulizó ordítozó roma nőt a kutyájával véditek a kérdezővel szemben:DD

A terhes nő meg csak figyeljen és okuljon: pár év múlva kíváncsi leszek, mit szól hozzá, ha valaki őt fogja leoltani mert hangoskodás van a lakásban a gyerek miatt.

2012. jún. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
41%
Aham. Magyarázza már el nekem valaki, hogyan lehet, hogy a roma nő "kertibulizása" ami elméletileg az összes szomszédhoz behallatszik, senkit nem zavar, miközben a kérdező hangerejét mindegyik szomszéd kifogásolja?
2012. jún. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
10%
Valami sántít ebben a sztoriban. Az én alsó szomszédaim egy zsidó család 6(!) gyerekkel, de én azokat a gyerekeket csak akkor hallom, amikor elmennek, vagy megjönnek, mert ugye a lépcsőház viszhangzik. Az anyjukat még egyszer sem hallottam kiabálni. Ennek fényében valószínűbbnek tartom, hogy nem ok nélkül utálják a kérdezőt a körbeszomszédok.
2012. jún. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

utolsó: lehet hogy jobb a hangszigetelés nálatok.

Nekem nincs ilyen "szerencsém": még a suttogást is meghallani fentről- lentről.

Amúgy meg a kérdező írta hogy az előző házban nem voltak ilyen problémák.

Akkor vajon miért nem utálta őket senki, miért csak itt?

2012. jún. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A kerti buli zavarja a roma nő másik két nyugdíjas szomszédját is! Annyira, hogy inkább ki se ülnek hétvégén a kertbe, én meg péntek, smzombat és ma délelőtt sem tudtam kimosni, hogy kiteregessek mert áll a füst kint a bogrács meg grill miatt. A terhes másik oldalról az én falszomszédom, őt közvetlen nem zavarják! Csak bánt, hogy rajtam köszörülik a nyelvüket, de hogy itt egész hétvégén el kell menni játszótérre mert megy a testvírbuli, meg az öregek besülnek a házba senkit nem érdekel, az nem gáz a kismamának se csak én?!
2012. jún. 24. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!