Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy tanárok miatt lett öngyilkos egy 16 éves gyerek?

Figyelt kérdés
2009. júl. 10. 11:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
65%
Azt, hogy ez igy hülyeség, egy gyerek se lesz csak a tanárok miatt öngyilkos - hol voltak a szülök, amirko gondja volt a gyereknek? Ez csak hangulatkeltés a tanárok ellen.
2009. júl. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Akkor a búcsúlevelében miért csak az iskolát említette?
2009. júl. 10. 11:58
 3/26 anonim ***** válasza:
72%
Aki ennyire labilis és nem tud egy problémát kezelni, az ha nem a tanárai miatt - akik mellesleg azért ordítoztak vele, mert gyújtogatott a teremben - akkor más miatt lett volna előbb-utóbb öngyilkos.
2009. júl. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
79%

Most a tanárok miatt borult ki ennyire, ezért ők a "hibásak" Ha bekerül a való életbe, akkor ugyanígy megtenné egy problémája kapcsán. Bunkó vele a főnöke, szakít vele a barátnője, stb.


11.58 vagyok.

2009. júl. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
68%
Gyújtogatni is a tanárok miatt gyújtogatott? Vagy csak úgy szórakozásból? És a gonosz tanárok rászóltak? Gondolkodj, mielőtt vádaskodsz!
2009. júl. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Lehett csak most votl eza időszaa és pont most és nem tudjuk mennyire kiábalhattak vel ea tanárok? Vannak érzéken yemberek? Akkor az összes érzékeny ember halljon meg?
2009. júl. 10. 12:01
 7/26 A kérdező kommentje:
EGy ember aki ennyire kiabál egy gyerekkel mert meggyujtott egy papírlapot szerintem nem való tanárnak!
2009. júl. 10. 12:03
 8/26 anonim ***** válasza:
91%

Itt szerintem mindkét fél hibás. A tanárok reakciója is eltúlzott lehetett, amikor azt mondták, hogy ki kéne rúgni, meg kéne verni, az ilyenekre én is nagyon érzékenyen reagáltam, akár igazam volt, akár nem. Viszont a gyerek is hibás volt, mert ugye az volt az ügy, hogy a tanárok azt hitték, hogy felgyújtotta a padot, közben CSAK egy papírlapot. De könyörgöm, papírlapot szabad az iskolában felgyújtani?? Semmit nem szabad, és nem véletlenül, hiszen balesetveszélyes.

És mondjuk erre az egészre tényleg túlzott reakció lenne az öngyilkosság, szerintem itt már sok más dolog is volt a háttérben, aminek talán semmi köze a tanárokhoz, és pláne ehhez a legutóbbi dologhoz. Ennek a gyereknek szerintem más problémája is volt, csak ez volt az utolsó, amit már nem tudott feldolgozni. Kár lenne ezért a tanárokat hibáztatni ilyen szinten.

2009. júl. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
85%
Nekem volt egy osztály társam ő is gyujtogatott,senki nem oritott vele de 20percen belül kirugták,és még mindig él.
2009. júl. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
65%

Nem, tényleg nem kellett volna kiabálni a gyerekkel. Olyan pofont kellett volna neki adni, hogy a fal adja a másikat. Az a baj, hogy manapság nem az a lényeg, hogy a gyerek felelősséget tanuljon, hanem hogy ne sérüljün az érzékeny pici lelke és ne csorbuljanak a JOGAI, mert ugye csak azok vannak neki, kötelességei nincsenek.


A gyújtogatással okozhatott volna nagy tüzet is, amibe gyerekek, tanárok tucatjai halnak, sérülnek meg, plusz ugye sokmilliós anyagi kár. De ugye ennél sokkal fontosabb, hogy szegény gyújtogató pici lelkét meg ne bántsuk már... Még a végén megtanulja, hogy mi az a felelősség a tetteinkért és mások testi épségéért, vagyontárgyaiért.


Szomorú, hogy a srác öngyilkos lett, de ez nem azért volt, mert lecseszték, hanem mert ennyire labilbis volt érzelmileg. Ha nem ezért, akkor fél év múlva megtette volna másért. A tanárokat nem szabad felelősségre vonni amiatt, hogy lecseszték a gyereket, az teljesen jogos volt. Azt viszont a szülőkkel egyetemben TALÁN észrevehették volna, hogy valami nem stimmel vele, érzelmileg túlzottan labilis. De minthogy sem a tanárok, sem a szülők nem okleveles pszichiáterek, nem okolhatóak egyértelműen ezért sem, nem tudhatjuk, hogy a fiú adott-e olyan jelzések korábban, amik arra engedtek volna következtetni, hogy a szokásos kamaszkori érzelmi hullámzásoknál többröl van szó.

2009. júl. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!