Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy tanárok miatt lett öngyilkos egy 16 éves gyerek?

Figyelt kérdés
2009. júl. 10. 11:47
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem,(bár nem vagyok szakember) eleve baj, hogy a gyerekeket nem az életre nevelik. A kínai császár előtt nem csak kölyökkorában vágódtak hasra az alattvalók, hanem később is. De a mostani gyerek előtt felnőtté válásának időszakában (jó esetben diplomaosztásig) lehasalnak az alattvalók: szülő, tanár, rendőr. Jogai vannak, kötelessége pedig semmi. Még annyi se, hogy írd meg a leckét! A pedagógusnak semmilyen eszköze sincs a fegyelmezésre, még meg se lehet alsóban buktatni!(Csak szülői beleegyezéssel, nahát?)Ő a világ gyöngye, mindenki érte van. Amikor aztán kikerül az ÉLETBE (ahogy mondani szokás) akkor jön rá, hogy neki parancsolnak! Hogy a főnöknek mindig igaza van. Ahol pedig ilyen nevelési elvek vannak, ahol ez a természetes légkör, hogy az én gyerekemnek nézzenek el mindent, legfeljebb a másikra szóljanak rá, ott ne hibáztassuk se a gyereket, se a tanárt. Mindkettő áldozat! Mellesleg eddig olyan esetről nem hallottam még, amikor tanár nyitott tüzet az osztályra. Mindig a (volt) tanítvány! Lehet, hogy most a tanárok következnek?
2009. júl. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
73%

Kedves Kérdező! Én tiszteletben tartom a te véleményed, de azért te elgondolkodtál már ezen akár csak egy icipicit is?

Veled soha nem üvöltött senki? Gondolom de. És öngyilkos lettél? Nem. És mért nem? Mert mentálisan egészséges vagy.

Ez a gyerek pedig beteg volt. Akár tetszik, akár nem. Aki képes végezni magávál azért, mert egy tanár JOGOSAN üvölt vele, az megölné megát bármi másért, pl. az utcán csúnyán néznek rá, anyukája kiabál, mert nem pakolt el, a barátai megbántják stb...

Velem milliószor üvöltöttek a szüleim, meg is ütöttek, nagyon sokszor ráadásul igazságtalanul. ÉS öngyilkos lettem? Nem.

Írtad, hogy jó persze, nem ezért, de lehet, hogy ez volt az utolsó csepp a pohárban. Ez lehet igaz. De akkor ugyanúgy lehetett volna bármi más is.

MOst tegyük fel, hogy te otthon vagy. Bemegy valaki a lakásodba és elkezd gyújtogatni. A lakásban ott vannak a gyerekeid, a családod, és persze ugye maga az otthonod, amire vigyáznod kell.

Na most te mit csinálsz? Arra gondolsz, hogy "ki tudja, talán mentálisan beteg, és ha most kiabálok, akkor talán és leszek a 'gyilkosa'"?

Ugyan, ez eléggé nevetséges, te nem gondolod? NYilván te is mindent megtennél, nehogy bármi baja történhessen a családodnak. A tanár ugyanezt tette. Nem értem, mi a különbség.

Nem ártana néha gondolkodni. Én nem azt mondom, hogy ez a gyerek megérdemelte. Igenis sajnálom, mert ennek a gyereknek pszichológusra lett volna szüksége.


Üdv: Sx

2009. júl. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Már megbocsáss kedves kérdező,de hány vées vagy?

Amúgy meg már válaszoltam,nem írnám le újra...

2009. júl. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
A gyújtogatás miatt kapott a srác. Amúgy nem ismeretlen számomra sem a helyzet, amikor néhány tanár belerángatja a munkahelyi problémáiba a diákokat. Akik nálunk próbálkoztak ezzel, azok közül az egyiket kirúgták, a másik szerintem meg azért meg maradt meg, mert "vádalkut" kötött a vizsgálóbiztosokkal. Kár. Ma is a vérünket szívja, teljesen dilettáns.
2009. nov. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
52%
arra senki nem gondol,hogy mi a francnak egy 16 éves gyerek kezébe öngyújtó?(vagy gyufa,tök mindegy,az iskolában nem hiszem,h szüksége lenne rá.)Ha mégis,akkor pedig gyakorlati oktatásról van szó,ahol a tanár szokta használni az ilyet.Ergo nem tudok elképzelni olyan helyzetet,ahol a gyerek kezébe jogosan kerül bele ez az eszköz.Gondolom,most majd jönnek a hurrogó válaszok,h én nem láttam-e már olyan tizenévest,aki cigizett.De.Én is cigiztem.És? nem gyújtottam fel semmit az iskolában,és utólag belátom,teljesen felesleges volt cigiznem.Le is szoktam.
2010. ápr. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
100%
Lehet hogy nem csak ez volt a baja.Lehet hogy más okok is közbe játszitak.
2010. jún. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!