Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy tanárok miatt lett öngyilkos egy 16 éves gyerek?

Figyelt kérdés
2009. júl. 10. 11:47
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
fél év mula megtette volan másért??? lehett cska most votl eza időszaka!! most nem ordítanak vele pár hét mulva ujra rendbe jöna z élete és boldogan élne!! nem tudom .. szerintem a tanárok akik ezt tették vele gyilkossak olyanok mintha ők ölték volna meg!!!!
2009. júl. 10. 12:26
 12/26 anonim válasza:
62%
Ha most leírnám a véleményemet, szó szerint az előttem szólót idézném.
2009. júl. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
73%

Nem a tanárok a hibásak! Évente többezer gyerekkel ordibálnak az iskolában ilyen és ehhez hasonló dolgok miatt, és csak EGY lett öngyilkos. Tanulság, az az egy gyerek nem volt normális! Aki egy kiabálásra és egy kirúgással való fenyegetésre így reagál az nem normális! Nem a tanárokat kellene hibáztatni (főleg nem ők a gyilkosai), nem ők tették érzelmileg labilissá, és nem is nekik kell mind az ezer gyerekre ennyire figyelniük. A szülőknek kellett volna észrevenni, mégiscsak ők foglalkoznak vele mélyebben és nem az iskola!


És ne higgyük már azt, hogy a tanárok miatt lett öngyilkos! Valószínűleg sok ezer dolog volt a háttérben, ha nem a tanárok miatt lett volna öngyilkos, akkor 1 nappal később azért, mert valaki beszólt neki. Most akkor meg ő lenne a gyilkos?

2009. júl. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim válasza:
79%

Kedves Kérdező!


VÉLEMÉNYEKET kértél, erre lepontozod és leordítod azt, aki mást gondol az esetről, mint Te. Fogalmazási stílusod és a reakciód alapján meglehetősen műveletlen és szűklátókörű ember lehetsz. Így semmi értelme kérdéseket feltenned ezen az oldalon, ha nem vagy nyitott mások véleményére. Nem elfogadni kell őket, hanem kultúrember módjára tudomásul venni, neadjistem MEGKÖSZÖNNI, hogy válaszolt Neked.


A kérdésere válaszolva - bár nyilván valójában nem érdekel mások véleménye - leírom: a fiú nem rendelkezett egészséges lelkivilággal, mindenkinek van rossz időszaka, sőt a kamaszkoron is átestünk már néhányan. A srác MENÁLTISAN BETEG volt, ha nem lett volna az, akkor se lett volna öngyilkos, ha felszólítják erre. UNDORÍTÓ ÉS KORLÁTOLT dolog tehát részedről gyilkosnak nevetni a tanárokat. Szomorú ami történt, de senki nem tehet róla.

2009. júl. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
72%

A te nyelvtantanároddal azért elbeszélgetnék, ha már a tanárokról van szó...


A fiú gyújtogatott az osztályban (nem tudom, először csinált-e hasonlót, de úgy sejtem, nem) a tanár meg leüvöltötte a hajat a fejéről, teljesen jogosan. A srác talán úgy gondolta, most majd jól "megszívatja" a tanárokat, a szüleit meg az ismerőseit. Lehet, hogy eltervezte, milyen jó lesz, hogy mindenki őt siratja majd, a családja szomorú lesz miatta... Csak abba nem gondolt bele, hogy ő ezt már nem fogja látni, már nem fog tudni egy jót nevetni rajta a haverokkal.

2009. júl. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
71%
te a tanárt hibáztatod mert a gyerek gyújtogatott,és kiabált vele???Hisz a srác veszélyeztette az összes diák,és tanár testi épségét!!!Még jó,hogy kiabálnak vele! Mit kellett volna tenni szerinted? Azt mondani,hogy nem baj fiam,gyere adok még gyufát??Azért gondolkodj egy kicsit.Egy iskola tele van mindenféle gyúló anyaggal...Elég egy kis tűz,és már csak azt veszed észre,hogy lángban áll az egész épület...Itt nem szabad a tanárt hibásnak tartani,hisz azt tette amit kellett.Megakadályozott egy még nagyobb bajt.A fiú valószínűleg beteg volt,és nagyon elképzelhető,hogy ha nem csinál ilyen zűrt akkor is végzett volna magával...
2009. júl. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
45%
ha ennyire labilis volt lelkileg, akkor nem tudom, miért próbált gyújtogatással vagánykodni...azt hitte, majd megdicsérik érte? belesetet is okozhatott volna....
2009. júl. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
59%

Nem lennék tanár ma Magyarországon. Hol a tekintély, meg a többi, ami lehetővé teszi a normális munkát? Tiszteletem minden még normálisan dolgozni, tanítani tudó tanárnak.

A kérdező meg ellensége az összes tanárnak, később valszeg az összes főnöknek meg tekintélyszemélynek.

2009. júl. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
70%
A gyerek életének legnagyobb aktív részét a suliban tölti, ami mint tudjuk, nem a gyermek természetes lelőhelye. Szóval ha otthon nem törődnek vele, az elég rosszul tud kijönni.
2009. júl. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:
80%

Nos, Ha valaki öngyilkosságot követ el, nyilván nem egy hirtelen felindulásból teszi, mert pl. ordibáltak vele.

Lehet hogy ez egy utolsó csepp volt egy bizonyos pohárban.

De ezt a tanárok honnan tudhatták volna?

Diák létemre a tanárokat védem itt, de fegyelmet KELL valahogy tartani...

Levelet hagyott a fiú, amiben a tanárokat okolja? Az derék.

Ezzel körülbelül mérhetetlen bűntudatot hagyott maga után, és rengeteg gyűlölködést...

2009. júl. 16. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!