Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért maradnak ennyi ideig a...

Miért maradnak ennyi ideig a fiatalok a szüleik nyakán?

Figyelt kérdés

2012. júl. 14. 12:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Mert nincs lehetőségük költözni.Nézel híradót, olvasol újságot??

Munkanélküliség van, meg szar fizetések, baromi magas árak.Persze lehet kölcsönből is házat venni, hogy pár év múlva majd elvigye a bank, vagy a dédunokák is fizessék majd a törlesztő részleteket.De kölcsönt is csak kezessel, munkaviszonnyal lehet felvenni és ezt sem tudja mindenki megoldani!

Az albérlet kész pénzrablás.

Nincs olyan fiatal felnőtt, aki ne örülne, ha lenne saját,önálló otthona!

És a szülőknek mióta probléma, hogy otthon maradnak a "gyerekek"?Mikor én voltam gyerek, még azon sopánkodtak a szülők, hogy "bezzeg a fiatalok, mind csak a városba, palotába költöznek!"

A fene sem tud eligazodni egyeseken!

2012. júl. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 tsara90 válasza:
7%

Ez szerintem nagyon magyar szokás. Nincsenek önállóságra szoktatva.

Amerikában pl teljesen megszokott, hogy gimnázium bejefezése után, a gyerek elköltözik és megy egyetemre néha az ország másik pontjába. Ha a szüleinél marad, az a furcsa ott, nem véletlen, hogy nagyon sok filmben és sorozatban egy vicc tárgya. Tulajdonképp már a gimnáziumban megkezdik ezt, mert nincsenek azok a megszokott osztályok, már ott elkezdik az "egyetemes önnálóságra szoktatást" meguk veszik fel az órákat, mindig másokkal kell szocializálniuk, nem csak a megszokott 15-20 gyerekkel.

Ez az egész dolog szerintem egy a (kevés?) követendő amerikai példákból.

2012. júl. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%

tsara90

Ez szép lenne, csak mondjuk az USA-ban kicsit magasabb az életszínvonal mint nálunk, és az egyetemre járó fiatalok vagy fent tudják tartani magukat, és a lakásukat az egyetem melletti fizuból, vagy a szüleik tudnak nekik segíteni.

A fiatalok azért maradnak a szüleik nyakán mert nincs más választásuk.

2012. júl. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 tsara90 válasza:
11%

Én megértem persze azt, amit mondtál. Persze, hogy ég és föld a két ország életszínvonala.

De attól még nem rossz ötlet, önnállóságra tanítani a gyereket kezdve mondjuk a gimnáziumtól. Sokkal jobban megállnák a helyüket az életben. Nem is beszélve arról, hogy nem érné őket teljesen idegenként, mikor egyszercsak belepottyannak az egyetemi életbe, ahol már nem fogja a kezüket senki stb.

2012. júl. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
76%

A magyar fiataloktól azt elvárni, amit egy amerikai csinál, azért kicsit meredek!Egész más lehetőségek, egész más kultúra.

Az amerikai középiskolások kocsival mennek a suliba, a magyarok miért nem????

2012. júl. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Az önállóságra szoktatáshoz is pénz kéne, nem?Honnan kaparja össze a szülő még a gyereknek is az albérletre valót, hogy az ország másik végébe küldje lakni?Örül, ha egy lakást fenn tud tartani!A diák meg honnan szerezzen?Diákmunka is már csak nagyon keveseknek jut!
2012. júl. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
100%

Tudod, én akkor is itthon lakok még egy ideig, ha keresek (mivel pályakezdő vagyok és nincs munkám még - így pláne).

Meg amúgy is, én szeretek itthon lakni ezen a környéken, nem vágyom az ország másik végére. Attól még lehetek önálló. Idővel úgy is elköltözöm, ha lesz párom akkor még valószínűbb a költözés ha meglesz a keret rá. De mivel elég nagy a házunk, szerintem Apám örül is ha itthon lakunk Tesómmal mert nem lesz egyedül és ha betudunk szállni a költségbe, akkor mindenkinek jó.

(Ismerek olyat, aki 25 éves van pasija az is odaköltözött a lány szüleihez, keres mind a kettő és jól keresnek mégis ott laknak. Mert így jobban tudnak spórolni pénzt a házukra, minden bizonnyal azért.)

Különben meg ha zavarja a szülőt az, hogy a gyerek még mindig otthon van, akkor minden bizonnyal szóvá teszi neki.

2012. júl. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
83%
Mert Magyarországon, főleg vidéken nem igazán volt szokás a házasság előtt elhagyni a szülői házat. Az csak az amerikanizáció hatása, hogy az emberek úgy gondolják, hogy amint valaki leérettségizett, már érdemes is külön költöznie. Meg dobálóznak holmi Pán Péter generációs marhasággal. Nem, nálunk leginkább kulturális szempontok miatt laknak sokáig otthon a fiatal felnőttek. Nálunk ez normális, legalábbis az volt, amíg az amerikai filmekből meg nem tanulta mindenki, hogy amint beadtad a jelentkezésed az egyetemre, már kezdhetsz csomagolni.
2012. júl. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
96%
Egyébként a mai fogyasztói társadalomnak pont hogy az a célja hogy külön élj, még jobb ha nem párban hanem szingliként. Így többet költesz mintha többen élnétek közösségben, a társasági élet a plázákban, bulikban van, és ha bajba vagy akkor a család helyett segít majd a Provident.
2012. júl. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
96%
Mi a baj azzal,ha valaki nem pontosan 18 éves korában önállósodik?Mindenki baßßa ki a gyerekét 18 évesen az utcára?
2012. júl. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!