Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért maradnak ennyi ideig a...

Miért maradnak ennyi ideig a fiatalok a szüleik nyakán?

Figyelt kérdés

2012. júl. 14. 12:00
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
95%
Mert ilyen világban élünk már. Apám simán megtudta csinálni fiatal korába hogy különköltözik otthonról. 120 évesen hagyta ott a szülői házát, 2 évig dolgozott hogy összetudja szedni azt a pénzt amiből megtudta venni a telket ahol most is lakunk és persze ez mellé hitelt is vett fel amit akkor még könnyebben lehetett fizetni, és ki is tudta fizetni azt. Én meg 23 évesen még mindig otthon lakok barátnőm már ideköltözött mert itt nagyobb a hely, gyakorlatilag külön részen lakunk mert tartozik a házunkhoz egy kislakás ahol külön fürdő, minikonyha meg hálószoba van. De az üzemi dolgok mind közösek. Fizetnünk így is kell de sokkal jobb hogy megfelezzük a dolgokat mert így könnyebb, és így spórolni is tudunk legalább. Mivel a barátnőm fősulis, és az sincs ingyen így ő csak 20 ezerrel tud beszállni és ha albérletbe mennénk akkor 1 hétig éheznénk az is biztos. Ilyen világ van sajnos, kevés fizetés, magas árak, a munkahely mindenki számára bizonytalan én nap mint nap izgulok azon hogy na mire megyek be dolgozni mit mond a főnök mikor kerülök lapátra. Ez mindenhol benne van a kalapba akár jó munkaerő vagyok akár nem, ha a cég csődbe megy akkor repülök ha akarok ha nem. Ez van sajnos. Külföldi munka számomra nem nagyon van meg nagyon nem is mehetek el mert akkor ugye a barátnőm itt maradna egyedül ő meg kötődik a szüleihez mert az apja haldoklik és külföldről elég nehéz lenne hazautazni ha valami baj van mint innen bő 30 km-re. Sajnos ez van.
2012. júl. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy amerikai 20 éves meg egy magyar 20 évest ne nagyon hasonlítsunk össze.

Amerika merőben más , más kultúra , már autók más mentalitás, több pénz , magasabb életszínvonal.


Egyébként ez európai szokás , nem csak magyar.


Amit a filmekben látunk az nem mindig igaz.Nem mindenki jár kocsival iskolába csak az erősebb középosztálybeliek csemetéje.

2012. júl. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Nem csak nálunk szokás. Angliában például gyakori, hogy valaki 35 éves korában is az anyjával éljen.
2012. júl. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Nem tudom más családokban mi volt a szokás, de nálunk még a friss házasok is egy-két évig a szülőknél éltek. Az öregek soha nem fogadtak el pénz a lakásért, inkább mondták, hogy tegyék félre azt is. Azután pár év múlva mindenki tudott építkezni. Azt a pár évet meg mindenki kibírta, annak érdekében, hogy legyen sajátja. Ezért van az, hogy én és a testvérem, már a negyedik generáció közösen 5 házat és egy telket fogunk örökölni. A spórolás nagyon jó dolog, ezt már mi is látjuk.
2012. júl. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
23%

Egyszerűen így kényelmesebb mindenkinek. Van olyan 35 éves ismerősöm, aki még mindig az anyjával él, nem is egy, bár falun ez viszonylag elfogadottnak számít.

A magam részéről nem bírom megérteni, hogy nincs igényük az otthon élő huszonéveseknek arra a privát térre, amit ha nem is egy saját lakás, de legalább egy bizonyos távolság nyújt... Azt mondom, hogyha egy önálló életre képes fiatal még mindig otthon él, akkor csukja be a száját, és ne panaszkodjon. Ha valami nem tetszik, lehet önállósodni.

20/L, két éve költöztem el otthonról.

2012. júl. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Mert nincsen normális lehetőség arra, hogy elkezdje az önálló életet.
2012. júl. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Mert szűkek a lehetőségek. A rendszerváltás előtt még valamivel egyszerűbb volt a fiataloknak lakáshoz jutni / mint pl. anno a szüleimnek /.

Sajnos, az albérlet drága, és mindig ott lebeg a bérlők felett Demoklész kardjaként, hogy a tulajnak más tervei vannak a a lakással és akkor kereshetnek másikat. És hogy öregkorában is albérlő legyen az ember....Ha meg sikerül lakást venni, az sokszor csak hitelből sikerül, amit fizetnek pár évtizedig, tudva, hogy beüthet a balszerencse, nem tudják valami miatt fizetni.

A fejlettebb országokban valóban több fiatalnak sikerül külön költöznie a szüleitől, de ott magasabb az életszínvonal és sok a bérlakás, amelynek nem olyan vészes a bérleti díja. Magyarországon se jönne rosszul ez a lehetőség.

Nekem van lakásom, mégis a sors iróniája, hogy az anyámmal lakom, mert pár éve újra férjhez ment, majd visszaköltözött hozzám. Ha a szülőjével lakik az ember, valahogy nem érzi igazán felnőttnek magát.

2012. júl. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%
Nullázhattok, de amit láttam, az ezt igazolja. 15. voltam.
2012. júl. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Na ez azért nem egyszínű dolog!


Benne van a sz*r gazdasági és anyagi helyzet (csupasz hátsóval nem lehet ugrálni igazán, hogy úgy mondjam)helyzet, és a teljesen elcseszett felsőoktatás, amit most még tovább rombolnak.

2012. júl. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:

Tisztelt 15, 17.


Más vágyam se lenne mint kiszabadulni a szülői közegből.

Barátnőmmel spórolgatung tervezgetünk de rettenetesen sok pénzbe kerülne, jelenleg mindketten féléve munkanélkül vagyunk. És megszámolni se tudom hány helyre adtunk már be jelentkezést. Egymástól 70km re lakunk. Az apja elég labilis és annyira nem is szívlel minket mint egy pár így ez nem járható út, hogy esetleg oda költöznék vagy bármilyen segítséget kérjünk, hozzánk lehetne de elég szűkös minden a probléma ott kezdődik hogy az apja nem is engedné, kijelentette: ki is tagadná. Egyetlen megoldás egy közös ház lenne. Nem albérlet, onnan nagyon nehéz megszabadulni, és egyáltalán nem gazdaságos, bizonytalan. Banki kölcsönt meg semmiképp nem veszünk fel. Meg könnyebbülés lenne mindkettőnknek, akár még 1 mini garzon is vagy 1 aprócska családi ház. De miből? 2 minimálbér vagy legyen fejenként 100.000ft. Egy családi ház ami nem áll az összedőlés szélén kapásból 9 misi egy minigarzon 6 millió-tól indul falun igen lehet olcsóbb de ahhoz lehet elkezdeni a bérletet vagy a benzint hozzá számolni ami szintén nem 1 2 fillér és nem is 1 2 perc.

Egy szó mint száz: Lehet neked sikerült, megvoltak hozzá az anyagi lehetőségeid, esetleg támogatásod. De sokaknak nincs ekkora szerencséjük és nem önszántukból maradnak otthon. És igen is lenne igény a privát térre.

És jó ha ezt nem is a saját lakás alatt érted, de ha "megpróbálsz" beleszólni a pénzkezelésbe, vagy veszel ezt-azt és kiáltod hogy az enyém. vagy egyéb pozitív irányba változtatnál és veszekedés van belőle. Az jön általában: hogy az én házam költözz el ott majd azt csinálsz amit akarsz. Az hogy elmosogatsz magad után kiviszed a szemetet főzöl magadra esetleg a párodra. még nem önállósodás (persze e-nélkül el sem lehet kezdeni) akkor vagy önálló ha pénzt keresel és önmagad és vagy, a családodat tartod el belőle.


22\F

2012. júl. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!