Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Gyűjteni csak értelmes és...

Gyűjteni csak értelmes és hasznos dolgot?

Figyelt kérdés

Lány létemre 20 db-os retrofon gyűjteményem van. Az egész család levetett telefonja nálam landolt mindig, én meg eltettem, és szeretem is őket, szinte mindegyiknek megvan a maga története. Párom ki nem állhatja ezt, legszívesebben az egészet eladná nekem. Hiába mondom, hogy az egészért se adnának már 500 Ft-ot, az a válasza, hogy az egy kiló kenyér, meg 20 dkg parizer. De egy kiló kenyérre nem akarom átváltani az emlékeimet. Ilyenkor jön az, hogy gyűjteni csak hasznos dolgot, nem ilyet, ez gyerekes, nem gyakorlatias és értelmetlen. Aztán a következtetés, hogy nehogy ilyen legyen mindenben, stb.

Huszonévesek vagyunk, diplomáztam, nem vagyok kenyérhéj-gyűjtögető néni. Ez az egy gyűjteményem van, de ha jön hozzá egy újabb darab, már félve teszem bele. Neki CD gyűjteménye van.


2012. júl. 19. 23:06
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Azért lásd be, hogy a CD gyűjtemény, és a telefonok közt elég nagy a különbség. Használod a telefonokat?
2012. júl. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Nem használom, mert GYŰJTEMÉNY.
2012. júl. 19. 23:09
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Anyám a képeslapokkal volt így, fater mindig mondogalódott miatta. Aztán egy nap kidobta az ÖTVEN év alatt összegyűlt lapokat, hetekig nem beszéltünk vele utána, hiszen ötven év emlékeit vágta ki a kukába. Szóval megértem :)
2012. júl. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen alapon a CD is egyre ritkábban használjuk, és pár év múlva az is retró lesz.
2012. júl. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

De a képeslap megint más, azokon van kézírás, levél, üzenet.


A telefonok meg... nem tudom, ez szerintem hülye dolog. Mire emlékeztet? Ezen hívott anyám 6 éve?


A gyűjtögetős műsorokban is szokott ilyen lenni, hogy a néni nem dobja ki a kupakokat, mert az emlék.

2012. júl. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Köszi! Rendesek vagytok! Igazán!
2012. júl. 19. 23:15
 7/29 anonim ***** válasza:
90%
Én is gyűjtök mindenfélét. Régi pénzt, szalvétákat, képeslapot, dobókockát (nem vicc), levélpapírt, borítékot... nővérem parfümös üvegeket. Annak sincs több értelme, mégis gyűjtjük. Nem mi tehetünk a megszállottságainkról. :))
2012. júl. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Audio CD? Mond meg hogy teljesen haszontalan a CD gyűjteménye, ma már mp3 a menő. Amúgy nem tudom mit kezdj ezzel, nem értem miért ne lehetne akármilyen gyűjteménye valakinek. Pláne, hogy nem 20ezer db. csak 20db.
2012. júl. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Ja, és mondd meg neki, ha eladja a tiéd, te is eladod az övét. :D Majd megkapod a telefonom. SE k300i :))
2012. júl. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nézzétek másik oldalról is: mobilokat tényleg nem sokan gyűjtenek, valljuk be. Most ócska vacakoknak tituláljuk, viszont a kérdező unokája, dédunokája komoly ezredforduló előtti ritkaságok tulajdonosa lesz, még az is lehet, hogy lesznek gyűjtők (lehet, hogy épp a most pesszimisták leszármazottai), akik súlyos pénzeket fizetnének értük a magángyűjteményükbe.


De ezektől az utópiáktól függetlenül: nem mindegy, ki kit gyűjt? Nem költi a család vagyonát újabb és újabb használhatatlan mobilokra, hanem megőrzi azokat, amiket más kidobna, és amiről már azt sem tudná közülünk sem senki, hogy olyan telefon valaha létezett. Szerintem ez teljesen aranyos hobbi, és a kérdező párjának, ha nem tetszik, nem kell nézegetni.

2012. júl. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!