Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerettek Magyarországon élni?

Szerettek Magyarországon élni?

Figyelt kérdés
2009. júl. 15. 14:52
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
90%
Szeretünk.
2009. júl. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
84%

Szeretem Magyarországot...

De nem szeretek itt élni, rosszak a kilátások és az emberek főleg a Budapestiek (én is az vagyok) hozzá állása a dolgokhoz és egymáshoz. Nincs közlekedési kultúra és még sorolhatnám, a "nagyjaink" meg nincs olyan bőr lassan amit ne akarnának lenyúzni. 28/F

2009. júl. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
82%
Bocs, de a vidéki emberek nagyon kedvesek, az ország pedig szép. S át van itatva kultúrával. A politika gyorsan változik, a szegénység pedig úgyis örök, ettől nem kell befolyásolódni. Az ország jó!
2009. júl. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
63%
én utálok. (a habzó szájú emberkéknek üzenem, hogy ne aggódjatok, két év múlva elköltözöm egy másik országba, nem rontom a levegőt.)
2009. júl. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
90%
sokmindennel elégedetlen vagyok,de az országot,a tájakat,nyelvet,kultúrát szeretem.
2009. júl. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
84%
Az ország gyönyörű, csak a sok hülye csaló mocsok gazember tönkreteszi.
2009. júl. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
96%
Szeretek itt élni. Sok jó és szép van itt és sok ronda és rossz. Amin tudok változtatok, amin nem tudok, hát nem... Esténként átgondolom, hogy mi volt aznap a jó és a szép. Ki volt az aki örömet okozott nekem és ki volt az akinek én. Napközben is a jó dolgokkal foglalkozom gondolatban, no és a munkámmal. Ha van elég pénzem, és szabad időm, akkor Magyarországon megnézem a szép és érdekes és értékes dolgokat. Például: Jeli arborétum, Pécs, Eger, Szentendre, Margit sziget, Szent István bazilika, Esztergom, Telkibánya, Veszprém, Paks, Tihany, Visegrád, Széchenyi könyvtár, Zemplén, Szombathely, Kőszeg, Kaposvár stb. Van nemzeti zenénk, van nemzeti konyhánk, festőművészeink, iróink, költőink. Büszke vagyok rájuk!!!!!
2009. júl. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

én egyáltalán nem. az ország szép, szép kultúrával, hagyományokkal, de ezek már teljesen feledésbe merültek szinte, nemtudják kihasználni az ország adottságait, megkeserítik az emberek életét a munkahiánnyal, az állandó áremelésekkel, a fizetés kb 10 évvel elvan maradva, csak sok ember ezt nemveszi észre, és azthiszi h ez így a normális.

hát nem, mert nemez a normális, h egy átlagos, 2 gyermekes család nemtud megélni normálisan abból a pénzből, amit a 2 szülője megkeresett, tisztességes munkával, az egyik ráadásul egyetmi végzettségü.

ezaz ország engem folyamatosan csak arra buzdít h menjek el innen, és amint lehetőségem lesz rá, megyek is.

egyik szülőm külföldi, ő meg már kb bánja h ebbe az országba költözött...

2009. júl. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
90%

Inkább úgy fogalmaznék, hogy kedvesnekem ez az ország, mivel ide születtem.

Ha őszínték akarunk lenni, akkor bizony be kell vallani:

ha nem ide születtem volna, valószínűleg nem is hallottam volna még Magyarországról.

Én már többször dolgoztam 6-8 hónapokat külföldön, és el kell ismernem, jelentéktelen kis országocska vagyunk.

Sokan nem is hallottak még magyarországról, vagy ha hallottak is, nem tudják hova tenni.

És ne legyünk álszentek:

Egyáltalán nem szép ország ez.

Majd ha fél kint élsz valahol dél-európában például, és kocsival jössz hazafelé, látni fogod, hogy laposodik, jelentéktelenedik el a táj, ahogy közeledsz. És amikor átléped a határt, onnantól kész.

Legutóbb, mikor Spanyolországból jöttem haza kocsival, hát bizony 1-2 hétig az utcára se szívesen mentem ki.

Kosz, mocsok, igénytelenség, fásult emberek, kilátástalan helyzet. Ez ma Magyarország.

Szerencsére nem sokat vagyok itt, csak leírtam hogy látom én.

2009. júl. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Az országot szeretem,csak (meg)élni nagyon rossz itt,sehol nincs ekkora kizsákmányolás,nem hagyják élni az embereket és aki becsületessen dolgozik csak kínkeservessen jut egyről a kettőre. Akármit is mondtok,le lehet pontozni,de sztem a Budapestieknek sokkal könnyebb az élet,mint a vidékieknek,több lehetőség,nagyobb kedvezmények, kiállítások,rendezvények stb..
2009. júl. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!