Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerettek Magyarországon élni?

Szerettek Magyarországon élni?

Figyelt kérdés
2009. júl. 15. 14:52
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
60%

Nem.

De nem azért, mert utálom Magyarországot, csak egyszerűen nem érzem magam itthon, semmi nem is köt ide, ha elvégeztem a főiskolát megyek külföldre dolgozni, mert sokkal jobban fogok keresni és jobban fogom érezni magam

2009. júl. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
55%
Engem nem köt ide semmi különös, Budapestet szeretem,csodás város. Rengeteg élményt éltem itt át, jót és rosszat is. De mégis, a szívem Angliába húz, ahol él apám és családja, ezért nem is tervezem, hogy itt járok majd egyetemre. Egyre jobban tönkremegy az ország, baj van az emberek mentalitásával, nem tapasztalok már semmi kedvességet. Az meg, hogy mindenkiből sztárt csinálnak, egyenesen röhejes. Mi lesz azokkal, akik tényleg tehetségesek? Marad nekik a zuhany alatti éneklés, néha talán megmutathatják színészi képességüket valami csoportos játékban, tánctudásukat pedig a discoban. Egyre jobban tönkremennek az átlag családok, a gazdagok pedig még gazdagabbak akarnak lenni. Nekem ez a 16 év elég volt itt.
2009. júl. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
79%

Azok a válaszolók akik többé-kevésbé, de nem szeretnek itt élni, azokba az országokba vágynak, vagy már ott is élnek, ahol sokkal jobb az életszinvonal. Ahol az emberek többsége viskókban, sátrakban, vagy a szabad ég alatt lakik, oda senki nem vágyik a válaszolók közül. Vajon aki nem látott jobb életet mint a sajátja, az elvágyik-e a szülőföldjéről?

1988-ban ismerőseim segitettek erdélyből ide menekült magyar családokat. Az egyik két kisgyermekkel jött el, hárahagyva a házukat és rokonaikat. Nem beszélhettek magyarul a falujukban és a férfit többször éjszaka vitték el kihallgatni. Ugy döntöttek, hogy mielőtt egy kihallgatásról már nem jönne többet haza, inkább elhagyják az országot. Csak azon rettegtek, hogy a rokonaikat veszélybe sodorták. Itt mindent megköszöntek amit kaptak és semmit sem kértek. Minden munkát elvállaltak és igyekeztek rendesen dolgozni, és önerejükből fenntartani magukat. Szégyelték és nehezükre esett elfogadni a ruhát és az élelmet.

Egy másik család három kisgyermekkel menekült ide. Megköszönték a szoba-konyhás kis házat amibe beköltözhettek és nem kellett semmit fizetniük a lakhatásért és a rezsiért, addig amig munkához nem jutottak. Pár hét után derült ki, hogy őket otthon nem üldözték. Házuk és munkájuk volt, de nem tudtak több jövedelemre szert tenni és a gyerekeik életét is kilátástalannak látták. Ezért az autójukkal nekivágtak a világnak és jöttek ide, mert itt a menekülteket segitették. Természetesnek vették itt az emberek segitségét. Az itt szerzett jövedelmükkel és a lehetőségek kihasználásával egy év múlva repülőgépre ültek és megérkeztek végcéljukhoz, Ausztráliába. Az itt töltött egy év alatt, innen kiépitették az ottani jövöjüket. Kapcsolatok, rokonok és segitőkész emberek közreműködésével. Mindig úgy viselkedtek, hogy ez nekik kijár. A magyarországi szegényeket nem vették észre.

Kiváncsi vagyok, van-e honvágyuk?

2009. júl. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Szeretem, de sajnos a körülmények arra adnak okot, hogy vagy elmész ebből az országból vagy itt maradsz s szenvedsz a cigányoktól, szegénységtől.
2010. máj. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 pappmartin válasza:
végülis szeretek. csak nemszeretem a nagyvárosi embereket
2010. júl. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim válasza:
53%

Én megmondom őszintén én nem.

Tudom, most jön az akkor egyből, hogy akkor mit keresek még itt, az hogy egyenlőre még nincs lehetőségem elmenni.


Nagyon nagy mérvadó a politika valóban, de én nem csak ezt veszem figyelembe, hanem az embereket is.

Az én meglátásom szerint, azért látjuk ezt a tömérdek mennyiségű kakát magunk körül, mert eléggé kicsi ország vagyunk, és a magyar nagyon hajlamos a butaságot megtanulni, szerintem ezért tűnik soknak.


Számtalan tehetséges magyar van, elmennek innen mert nem tudnak érvényesülni.


Szomorú szerintem ugyan is 1000 éve mi voltunk a tudás népe, ma eljutottunk oda, hogy különböző nemzetiségek lepik el a hazánkat és ők érvényesülnek, de a magyar nem.

Rengetek sok külföldi találmány csapatában ott a magyar vagy csak magyar.


A probléma, egyik fő oka szerintem, hogy kinevelődött egy olyan generáció ami birka, és ezt adja tovább az ifjúságnak, szomorú......


És ahogy én látom, a fiataloknak nincs életcélja, csak az, hogy a haverokkal járják az utcákat, zenélő mobillal a kézben, kiabálnak, ordibálnak, káromkodnak, és artikulálatlan módon röhögnek, mikor iskolába mennek nem, hogy megbecsülnék, hogy tanulhatnak, hanem azon megy a verseny ki bukott meg több tárgyból.


Engem nagyon elszomorít ez az egész és komolyan a szívem fájdul meg


És erre, hogy ez az én hazám meg otthonom, ok a te hazád a mi hazánk de ez ettől lehet negatívum ha egyszer nem olyan ahol fenn tudsz maradni, ha nem egy olyan hely ahol nem tudsz mosolyra fakadni mert bizonytalan a holnap, és tisztességes munkával próbálod a gyermekednek biztosítani a megfelelő hátteret, de mégse megy, de te akarsz tudnál is, de mindig csak falakba ütközöl


Az otthon meg ott van ahol megteremted.


Tudom most rengetegen le fognak minuszolni de egészségükre nekik.


Ez az én meglátásom és véleményem.


23/F

2010. nov. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim válasza:
Igen is meg nem is. Kint voltunk ausztriában és láttam azt is ami ott van. Azért vannak különbségek. Mi is élhetnénk úgy mint ők. Nem igazán szeretnék itt élni ha majd felnőtt leszek.magával az országgal nincs semmi bajom csak azzal ahogy itt működnek a dolgok.
2011. jan. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Én szeretek itt élni. De minden csak felfogás kérdése. Én egyszerre két országban dolgozok, a kettő között ingázok (az egyik Magyarország, a másik egy, Magyarországnál sokkal rosszabb helyzetben levő ország). Megmondom őszintén, amikor a másik országból Magyarországra hazajövök, a magyarok problémái, állítólagos megélhetési gondjai már bocs, de erősen csak rinyálásnak tűnnek. Magyarország egy jó ország, örüljön mindenki annak, hogy ide született.
2011. jan. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Nem, mert a Csányi megesz minden céget és földet, és nincs nincs hol dolgozzak emiatt. Folytassam...?
2011. jan. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Szeretem!


De sajna sok a probléma,de lehetne jobb!Olyan vezetőség kell aki végre tényleg az ország érdekeit nézi....a szlovákoknak is sikerült.....hanvaiból hozták vissza az országot..

2011. jan. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!