Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerettek Magyarországon élni?

Szerettek Magyarországon élni?

Figyelt kérdés
2009. júl. 15. 14:52
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
65%

Én most külföldön dolgozok, úgy hogy egy kicsit más szemmel látom a dolgokat. Itt persze könnyebb az élet, több a pénz, kevesebb a pitiáner probléma. Nekem itt Magyarországból leginkább a természet hiányzik. Talán a viszonylagos szegénységünkből adódik, de otthon még sokkal épebb, érintetlenebb a természet a városok környékén is, mint Európa fejlettebb részein. Nem kell 100-200 km-t autózni, hogy bele tudjunk szagolni egy erdőbe, vagy ki tudjunk sétálni egy rétre. Ez egy nagy kincs, és az otthon élők talán nincsenek vele tisztában.


Amúgy meg én szerettem otthon is élni. Az hogy milyen a hangulatod, csak tőled függ, meg lehet mindenütt találni az előnyöket, a szép dolgokat, a hülyeségeket meg nagyrészt ki lehet iktatni. Az viszont sajnálatos, hogy milliók vannak úgy elnyomorodva, hogy az életük tényleg reménytelennek és kilátástalannak látszik. De ennek boncolgatása talán a politika rovatra tartozna.

2009. júl. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
67%
Szeretem az országot de a körülmények, az emberek, az emberek mentalitása, kultúrálatlansága, a média a politika undorító,a helyzet, a megélhetés kilátástalan soha nem teszem be többé a lábam oda.....
2009. júl. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
80%

Valaki azt mondja itt, nem szép, de szerintem nagyon szép. Lapos, de szép :)

És igen! Telkibánya!!!Őseim faluja!

Én imádok itt! Bajok vannak, persze, de hol nem?

Külföldön meg sok a műanyag, vagy anyagias a barátság.. hátrányok mindenütt vannak.

2009. júl. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
89%
az országot szeretem,viszont az itteni megélhetési lehetőségeket nem,és még sorolhatnám.
2009. júl. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
68%

nagyon szeretek itt élni, csak a mentalitással van hatalmas problémám. és hogy ha objektívan mondok egy véleményt, vagy önállóan gondolkozom néhány dologról, és nem hagyom magam behülyíteni, akkor le vagyok hurrogva, és hülyének titulálva.

mi magyarok mindig valaki/valami mást imádunk okolni a jelenlegi állapotunkért, ahelyett hogy azon dolgozni, hogy jobb legyen az életünk, és kizárólag saját magunkkal foglalkoznánk.

túl sok itt az egyszerű ember az a probléma.

2009. júl. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
75%
Utolsónak.Vidéken lakom,és rengeteg egyszeű embert ismerek.Velük nincs semmi baj,sokkal több kellene belőlük,mert ők normálisan gondolkodnak az élet dolgairól.Az inkább baj,hogy az okoskodó,mindent kritizáló és jobban tudó "értelmiség " meg a politikai fenomén a sok.Szeretek itt élni,mert ez a hazán.És,hogy külföldön sem sokkal jobb,azt tudom azoktól,akik ott élnek.
2009. júl. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 bibi05 ***** válasza:
68%
Én Spanyolországban élek remélem ezért nem köveztek meg de ez van magyarországon se munka se kedv se kultúrált szórakozás semmi ha igényesn akarsz kikapcsolódni rendesen a pénztárcádba kell nyúlj nincs meg az a kedvesség az emberekben mint itt ha valakire véletlenül ránézel alpári modorban megkérdezi-Mit nézee ha?-hát ez nekem nem hiányzitt itt viszont visszamosolyognak rád itt élnek az emberek van idejük mindenre egymásra magukra a munkára itt 10-kot nyit a bolt is nem hajnali 5-kor szóval teljesen más és mikor bizony fellszáll a repülő Madridban és tudom hogy 3 óra múlva már B.pesten leszek és beülök a kocsiba és a gyomrom mintha liftbe tették volna úgy ugrál azokon a sima utakon szóval én nem találok semmi fantáziát Magyarországban itt azt sem tudják hol van M.o. Ez az én véleményem ezzel nem írok le senkit aki szeret M.o.-on élni de amit én és még sok más magyar megkap nem csak a spanyoloktól és az országtól az nem fizethető meg és ez otthon nincs.....
2009. júl. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
50%
nem, és amint lehet lépünk
2009. júl. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Gyakran megnézem Magyarország wikipédia oldalát és azon gondolkodom, hogy érdekes módon az ott leírtakból semmit sem tapasztalok...vagyis az már a múlt. Nem tudok a kérdésedre válaszolni...amikor Magyarországon éltem, nem szerettem, mióta külföldön vagyok, akárhányszor visszalátogatok, mindig izgalommal megyek és boldogság fog el. Szóval azt hiszem az a legjobb válasz, hogy szeretem Magyarországot, nem szeretek ott élni. Akármennyire is furcsán hangzik, így tudnám megfogalmazni...külföldön jó magyarnak lenni.
2009. júl. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
51%
Az ország rendben van, csak időnként idegesít az itt sajnos gyakori, nyavalygó-panaszkodó-vinnyogó, "magyarokat" szidó, "magyar mentalitás"-ozó embertípus károgása.
2009. júl. 16. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!