Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha nem tanulsz nem viszed...

Ha nem tanulsz nem viszed semmire. Ha tanulsz, sikeres leszel. Melyik a motiválóbb?

Figyelt kérdés

Szerintem a pozitív megerősítés, tehát nem a frusztráció, hanem az, hogyha egy szülő a gyereknek, főnök a beosztottnak, szakmai elöljáró a kisebb partnernek azt mondja, hogy: "ha megteszed, amit kell, akkor eléred acélodat, eredményeket mutathatsz fel".

Nálam ez sokkal nyerőbb gondolkodásmód, mint a negatívumokkal és a veszteséggel manipulálni. Tehát az, amikor egy szülő azt mondja: "nem fogod semmire se vinni ezzel a hozzáállással" - na ez sehová nem vezet, nem motivál. Inkább csak önbizalmat rombol, alkalmatlanságérzetet kelt.

Nem tudom ki hogy van vele.



2012. júl. 28. 19:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
49%
Én ezzel pont fordítva vagyok.
2012. júl. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
40%
Ha nem tanulsz, buta maradsz! A többi csak duma!
2012. júl. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
81%

Persze ha az embernek folyton leszedik a fejét akkor dafke se tanul és csak valami utálatos fáradság lesz a tanulás.


A második motiválóbb csak épp nem igaz.

Én már a sokadik iskolámat végeztem el de most negyvenes munkanélküliként mindent a hajamra kenhetek mert a munkáltatók tele vannak előítéletekkel. Régen még csak az 50-esek nem kellettek sehová most meg már a negyvenesek se. A nők meg pláne. Hacsak nem vagy valami menő szakember valami hiányszakmában.

Az egész világ a fiatalokról szól persze nem a szerencsétlen pályakezdőkről, akiknek nincs gyakorlatuk. És úgy alapból a mai munkáltatók nagy része már azt sem tudja mit akar csak annyit tud, hogy nem fog sokat fizetni.

2012. júl. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
63%

Én is fordítva vagyok vele.

Amikor nekem azt mondták,hogy "semmire nem fogod vinni,egy gyárban fogsz tengődni életed végéig." Én úgy berágtam rá,hogy megfogadtam csak azért is megmutatom.

Végül is elértem amit akartam,és nem gyárban dolgozom.


A negatív hozzáállás sokkal motiváltabb hiszen a gyerek mindenáron ellenkezni akar,és ezért be is bizonyítja a szüleinek,hogy tévedtek. Sokkal erősebb mint ahogy gondolták.

2012. júl. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
93%
Engem mindkettő zavar. Engem úgy tudnak motiválni, hogy sok sikeres ismerősöm van ha lehet így mondani. És, hogy körülöttem vannak, a mindennapi életemben benne vannak. És akkor bennem van az, hogy mindig a legjobbat hozzam.
2012. júl. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
96%
Hát, talán ha a pozitívat mondják nekem, akkor tanultam volna. Főleg mert az első azt váltja ki belőlem, hogy akkor csakazértsem. És csakazértsem volt, és nem is vittem semmire.
2012. júl. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
95%
Ha negatívumokkal idegesítik a szülők a gyereket,azzal csak lehúzzák,megfélemlítik és azt érik el,hogy a gyereknek a sok stressz miatt elege lesz az egész tanulásból és hagyja az a francba az egészet.Ha viszont pozitívumokról beszélnek neki,akkor azt érzi,hogy van értelme az életének,meg annak,amit csinál.Azért nem mindegy.Nálam egyik sem állt fenn,mert gyerekkoromtól kezdve voltak céljaim és vannak is,ezért nem érdekelt,hogy ki mit mond.
2012. júl. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

A hetedik válaszoló áll közel az én hitvallásomhoz is. (Mindenkié hasznos válasz, hiszen megtudtam többek véleményét és ez a cél.)


Nem működünk egyformán és egy igazán JÓ tréner vagy egy JÓ szülő, aki nem csak sztereotíp módon közelít az "emberekkel bánás"-hoz, az ezt fel kell hogy tudja mérni.


Énbelőlem pl az ilyen negatív frusztráló megnyilvánulás vagy defetizmust vagy arrogáns agressziót vált ki. Viszont az, amikor érzem, hogy van értelme a tetteimnek, van látszata és eredménye az erőfeszítésnek, az nagyon fel tud pörgetni.


Példák: nem voltam rossz tanuló, de amikor negatív basszogatást kaptam (szülőtől, főnöktől, trénertől), akkor mégjobban lecsúszott a teljesítményem, ha valaki tud BUZDÍTANI, LELKESÍTENI, BIZTATNI, akkor hegyeket lehet velem megmozgatni. Amikor még családi vállalkozásban éltem, de plusz munkákért nem kaptam plusz javadalmazást, akkor néha hetekig elpöccsöltem egy-egy projekttel, mert nem motivált semmi, csak apám negatív dorgálása (ami kontraproduktív volt). Amikor egyszer bejött egy sürgős munka és az ügyfél megajánlott egy csinos összeget, akkor kb egy-másfél heti melót megcsináltam 2,5-3 nap alatt. Ott motivált, hogy három nap alatt megkereshettem egy félhavi fizetést.

(Mielőtt ocsmányul anyagiasnak tartana valaki, közlöm, hogy az ember az eredményért dolgozik, a bevételért és nem amiatt, mert amúgy unatkozna.)

2012. júl. 28. 20:04
 9/27 anonim ***** válasza:
95%

Engem a " Ha tanulsz, sikeres leszel" motivál jobban.


Ha csesztetnek hogy tanuljak, gőgből csak azért se tanulok.

2012. júl. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
94%
Bizonyos körülmények esetén a negatív motiváció is működhet, de általában a pozitív hatékonyabb. Nagyjából az általad leírt indokok miatt.
2012. júl. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!