Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ezek alapján ti elkényeztetett...

Ezek alapján ti elkényeztetettnek gondoltok? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az általános suli elég nagy szívás volt nekem,rengeteget piszkáltak,mert szerintük elkényeztetett cicababa vagyok.Csak az a fura,hogy a sulin kívüli barátaimmal nagyon jól kijövök,ők sosem mondtak rám ilyeneket.

Az alábbi dolgok alapján mit gondoltok rólam?

-csak márkás és drága dolgokat használok és viselek

-iskola után egy étterembe vagy kávézóba megyek,mert anya nem szokott főzni és éttermekben eszünk vagy rendelünk általában

-évente többször megyek külföldre,néha suliidőben is

-havonta kétszer járok fodrászhoz,manikűröshöz,pedikűröshöz és 3 hetente járok kozmetikushoz

-amit akar,azt megkapja

-ha haragszom valakire,akkor az illetőnek szolidan beszólok gyakran,másokkal kibeszélem,pletykákat terjesztek róla

-a családom elég befolyásos,ezért mindenki azt hiszi,hogy protekcióval jutottam be a gimibe(erős suli és engem mindenki egy buta szöszinek gondol,de 36 pontos matek és 43 pontos magyarfelvételit írtam,viszont ezt nem mondtam el a többieknek,ezért nem hitték el,hogy tényleg felvettek,mert apa az általam megjelölt gimnáziumnak az igazgatójával teniszezik délutánonként és a többiek állították,hogy emiatt jutottam be...)


Ezek a dolgok a személyiségemhez tartoznak,nem tudok ellenük tenni.Félek,hogy a gimibe sem lesz ez másként,bár ott már ott lesz elég sok ismerősöm,akikkel jóban vagyok.De azért félek valamennyire...


Mit tegyek,hogy a gimi más legyen számomra,mint az általános?



2012. aug. 7. 17:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Tipikus példa az elkényeztetetthülyeszőkeájfónp*csának.
2012. aug. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát,amiket írtál az alapján,tény,hogy el vagy kényeztetve.De ennek a viselkedésedben nem kell látszania,és akkor minden rendben lesz!
2012. aug. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ok,de mit csináljak,hogy a gimnázium számomra más legyen?!


Igyekszem nem sikítozni,ha meglátok valamit,amit utálok és/vagy undorító,de látják,hogy márkás dolgokat használok és hogy bárhová megyek,sok pénzt költök.Próbáltam beszélgetni a régebbi osztálytársaimmal,de amik engem érdekeltek,az nem érdekelte őket és ez fordítva is igaz volt.Nem akarom,hogy a gimnáziumban is ez legyen...:/

2012. aug. 7. 17:40
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezzel egyetlen probléma van. Ez: 'ha haragszom valakire,akkor az illetőnek szolidan beszólok gyakran,másokkal kibeszélem,pletykákat terjesztek róla' És ezen tudnál változtatni ha akarnál. Ha pletykálsz másokról és rosszakat mondasz róla, akkor ne csodálkozz, hogy nem szeretnek... Ha pedig az iskolában jól tanulsz akkor nem gondolhatnak buta szöszinek. Én is ilyen iskolába jártam, és sok hozzád hasonló lány volt, de senkinek nem volt azzal baja hogy sok pénzük van, ha normálisak voltak.
2012. aug. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

persze, hogy annak, de amiért elkényeztetnek nem te vagy a hibás. a gimibe, már olyanok járnak akiknek van egy kis eszük, általánosba hááát ott.... vigyázz azért, hogy ne használjanak ki és próbálj másokról ne terjeszteni mindenféle pletykát, mert rosszul eshet hiszen neked is rosszul esik, hogy dr.szöszinek hisznek pedig nem vagy az.


sok sikert a gimihez, ősszel én is kezdem :)

2012. aug. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%
Igen annak. És mit csinálj? Szilvás gombócot, így rendelni sem kell. :)
2012. aug. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell látniuk,hogy költöd a pénzt?Menj le az ő szintjükre.Ne vegyél előttük 40 ezerért fürdőruhát,vagy épp a Mekiben ne 3000 ezerért vásárolj,csak kb. annyiért,mint ők.Nem kell tudniuk a kozmetikus és hasonló dolgokat.Miért kell sikítozni,ha meglátsz valamit?Fogd vissza magad.Akár a költekezésben is.Pl mond azt a szüleidnek,hogy csak akkor adjanak pénzt,ha csinálsz valamit,házimunka és egyebek.Te is boldogabb leszel...Magadnak kell megtanulni,hogy hogy kell viselkedni,nem olyan jómódúak körében,mint te.Te csinálod saját magadnak a problémát.
2012. aug. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tűnik nagyon felvágsz azzal az élethelyzettel amit sok ember el tudna képzelni magának és ti megszereztétek,az hogy szeretitek a kényelmet elfogadható.Túl sokat foglalkozol azzal szerintem hogy mások hogy viszonyulnak hozzád.Túl fontosak számodra a külsőségek,de azt elég könnyen leírod ahogy a neked nem tetsző emberekkel bánsz,ez elég ronda... Azt én sem gondolom hogy a hasonló típusú emberek buták lennének,általában az irigység miatt támadják az ilyen embereket vagy mert nem látnak át sok mindent a megítélés alatt.


De igenis sok dolgon tudsz alakítani,ha nem is megváltozni,de a nagyobb hibáidon alakíthatsz.

2012. aug. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudsz tenni ellene, mert a személyiségedhez tartoznak? Na, ezt a hozzáállást kellene kidobnod a fenébe, ha változtani akarnál - amit egyébként nem hiszek, hiszen túl kényelmes az életed, hogy ki akarj törni az elkényeztetett liba szerepéből. Egy rózsaszín burokban élsz, szart sem tudsz a világról, vagy arról, milyen minden nap a megélhetésért gürizni, esetleg a számlákon aggódni. Neked sosem voltak ilyen gondjaid, és őszintén remélem, hogy nem is lesznek. De attól még nem kell reklámoznod, hogy minden a segged alá van téve, mert az ilyenektől az emberek nagy része undorodik.
2012. aug. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Tudsz változtatni, de az igazi kérdés az, hogy akarsz is-e!


Nem beszólsz, hanem ott rögtön egyenesen, hangosan a szemébe mondod, mi a problémád - akkor is, ha ez nem kölcsönös, mert bizonyítod, hogy egyenes ember vagy, nem süllyedsz le egy bizonyos szintre.

A sunyi embereket mindenhol rühellik, és jogosan.


Teljesen mindegy, milyen gazdag a családod, még csak tudat alatt se apellálj arra, hogy ha te magad v.mit nem érsz el, akkor ők majd helyetted igen. Aki mások hátán mászik fel, azt sosem fogják tisztelni.

Neked kell élni az életed és azt felépíteni, nem a szüleidnek, mert akkor a te életed sosem lesz igazán a tiéd - mindig lesz, aki beleszól, hogy "Ezt is én szereztem meg neked!".


Amit akarsz, magad szerezd meg, ne apádékat húzd le. Mindegy, hogy az tárgyi, vagy más dolog. Nincs annál jobb érzés, mikor magad szerzed meg a vágyott dolgot, mert az téged igazol, hogy normális, értelmes, életképes ember vagy.


Én sosem értettem, hogy miért nem alapvető dolog, miért nyűg akár tudat alatt is ellátni az anyának a gyermekét - ide tartozik a főzés is (a munka utáni fáradtság rém szánalmas indok). Én a helyedben a kávézópénzt szépen félretenném magamnak, gyűjtögetném. Jól fog az jönni később, hidd el!


Majd ha nagyobb leszel, talán kiforr a stílusod, de azt mondom neked, hogy sz*rt drágán ne vegyél. Lehet, hogy rajta van v.mi übermárkás logó, de ha gagyi az anyaga és és az elkészítése, akkor hagyd ott. Tapasztalatból beszélek!

Találd meg azokat a ruhadarabokat, azt a stílust, ami te vagy, ami illik a testalkatodhoz - a Libriben láttam erről egy bitangjó könyvet, de bármelyik könyváruházban találsz ilyet. Ha tényleg adni akarsz magadra, akkor olvass ilyeneket.


Utazni jó, de járj nyitott szemmel, mert rengeteg mindent lehet tanulni, nem csak költekezni.


Az az igazság, hogy még javában gyerek vagy, és sok minden fog érni még az életben. Viszont, most kell megértened bizonyos dolgokat, és most kéne megtanulnod más szemszögből is látni a világot (nem a - és most bocsi, de durva leszek - lepislantani a villanegyedből). Minél tovább halasztod ezt, annál nehezebb lesz később.


Sok sikert!

2012. aug. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!