Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a szomszéddal,...

Mit csináljak a szomszéddal, szóljak neki?

Figyelt kérdés

Társasházban élek, a két épületrész közötti szűk légudvarra néz a háló ablaka. Éjjel nyitva van és szinte másnaponta ébredek arra, hogy a néhány emelettel feljebb lakó hölgy gardírozza a pár éves unokáját.

A gyerek rendszerint visít, a nőnek meg mély, dörmögős orrhangja van.

Nagyon nincs kedvem emiatt hatkor felkelni, becsukni meg nem tudom az ablakot, mert akkor megfulladok a melegtől.


2011. jún. 24. 09:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%
Én szólnék. De nem hegyezném ki a helyzetet arra, hogy unod becsukni az ablakot, hanem megkérném, hogy mellőzzék a visítást meg az ordibálást.
2011. jún. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%

Ne haragudj, de mégis mit mondanál neki! Hogy fogja be a száját, mert orrhangja van?:)))

Nem lennék a szomszédod!

2011. jún. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
85%

Ez a társasház szépsége :-)

Nem nagyon tudsz mit csinálni. Vagy megszoksz vagy megszöksz.

2011. jún. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalat alapján hiába szólsz neki, nem fog semmi se történni. Nálunk a szomszédék egész télen üvöltve veszekednek esténként. Először nem szóltunk, mert jó Mónika show volt :D de amikor már fél 11-kor is rákezdtek, akkor szóltunk. Semmi sem történt. Bezzeg mi egy picit hangosabban hallgattunk valamit, már jön át a dühös kopogás, hogy halkabban.
2011. jún. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
60%

A társasház ezzel jár.

Egy gyerek korán kel, a nagyi meg foglalkozik vele, beszélget, ez így természetes.

Ha kisbaba lenne a szomszédban, lehet, hogy egész éjjel ordítana, és akkor sem szólhatnál.

A társasház ilyen dolog, és a gyereknevelés is.

Szerintem ne szólj.

Inkább használj füldugót.

2011. jún. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
36%

Hát ha én volnék a szomszéd, és nekem dumálnál, kezedbenyomnék egy ilyet aztán mehetsz a dolgodra.


[link]

2011. jún. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló a helyzet, csak itt az egyik lakásban mindenki mindenkivel ordítozik. Kisebbségi család, ember legyen a talpán aki mer nekik szólni, hogy halkabban...

De mi költözünk is el innen.


Én biztos megkérném, hogy reggel legyenek kicsit halkabban.A közvetlen szomszédom minden reggel fúrt. El nem tudtam képzelni, hogy mit lehet ennyit fúrni.Megkértem, hogy reggel 8-ig ne csinálja,mert addig alszunk a gyerekkel 7végén.Ugyan nem fúr addig de már nem is köszön...

2011. jún. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

Hát igen vannak ellentétek a szomszédok között, és elhiszem, hogy igazán rossz dolog 6 kor üvöltésre kelni, de nemigazán tudsz mit tenni. Valóban: mit mondanál neki? Kicsit később nevelje a gyerekét? Normális hangon nevelje? Halkabban nevelje? Könnyen a fejedhez vágja, hogy semmi közöd sincs hozzá, maradj csendben.

A hálószobám ablaka a szomszéd kertjére nyílik. Egy idős nagyon jóindulatú bácsi él ott. Egyetlen hibája a bácsinak, hogy percre pontosan ugyan, de irreális időben kezd valamit csiszolni. Értsd: hétköznap este 10 kor indítja be a csiszoló gépet, vasárnap pedig reggel 8 kor. Én is sokat gondolkodtam rajta, hogy megemlítem neki a dolgot, de nem akarom bántani a bácsikát, olyan egyedül van, beteges. Már úgy hozzászoktam. szinte már hiányzana is a gép iszonyatos zaja.

2011. jún. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%
Füldugó. Esetleg átállíthatod a biológiai órád, hogy hatkor kelj, nyáron az amúgy is jó, mert olyankor még nincs túl meleg, lehet tornázni, főzni anélkül, hogy meghalnál a melegtől.
2011. jún. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%

kelj korán. egészséges :D

a társasháznak megvannak a maga szépségei. örülj, h nem egy népes cigánycsalád költözött oda, különben mostanra az összes mulatós nóta szövegét tudnád :P

a gyerek meg majd felnő :D

2011. jún. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!