Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért sértődnek meg a diákok,...

Miért sértődnek meg a diákok, ha panaszkodnak mert nincs pénzük és valaki azt javasolja, hogy menjenek el dolgozni?

Figyelt kérdés

Milyen más megoldást látnak? Rokonok lehúzása? Bankrablás?


Az öcsém is ezt csinálja: folyton nyavalyog, jön hogy adjak pénzt, de dolgozni nem hajlandó.


Mi lesz az egyetem után?


2012. szept. 12. 09:51
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
67%
Anyuci apuci majd eltartja őket vagy az aktuális partner miközben panaszkodnak tovább
2012. szept. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
76%
Én egyetemista koromban Tesco-ban voltam takarító munkás. Nem szégyelltem a WC pucolást, meg azt sem, hogy a takarító kocsival mászkálok a vásárlók között. Szerintem mindenkinek el kellene mennie fizikai munkát végezni, hogy megbecsülje azokat is, akik azt végzik. 10 éve voltam egyetemista. Nem tudom, azóta ennyit változott a világ? Vagy csak a fiatalok hozzáállása? (Mondjuk nekem is volt pár láblógató évfolyamtársam.)
2012. szept. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
85%

Hát figyelj, azért vannak olyan szakok, ahol durván vért kell izzadni, egy kis szünet is égi áldás a diáknak.


Én meg azt nem értem, hogy miért ítélik el az olyan diákokat, akik pénzt-támogatást kapnak szüleiktől?



Másik: ha öcséd megtehetné, hogy elmegy dolgozni, akkor ne engedd magadat pénzzel lehúzni, mert ezzel Te is elrontod őt valahol, fejőstehénnek fog tekinteni.:I

2012. szept. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
70%
Mert, ha nem tingli-tangli büfészakra jársz és sok órád van minden héten (reggeltől este 6-7ig benn vagy), fizikailag nincs időd elmenni dolgozni. Nem beszélve a beadandókról és az év köz ZH-ról. Ezért.
2012. szept. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
100%

Nekem olyan az órarendem, hogy nem igazán tudnék mellette rendszeresen dolgozni. Ezt úgy kell elképzelni, hogy 5 nap vannak óráim, elszórva, közte 2 órás szünetekkel, reggel 8-tól este 6ig, vagy este 8ig. Mindegyik órámra be kell járni, minden héten vannak zh-im. Tehát amikor nem is vagyok suliban, akkor tanulnom kell. Sajnos olyan a szakom, hogy hétvégém sincs igazán.

Nyáron viszont dolgozok és az akkor keresett pénzt osztom be egész évben, bérletek, kaja, ruha. Plusz kiegészítésként ismerősöknek fordítok, abból is bejön egy kis pénzt. A műszak viszont nem menne időhiány miatt.

Persze vannak akik el tudnak menni műszakban dolgozni, mégsem teszik. Ők szoktak megsértődni általában. Amit tehetsz: ne adj neki pénzt:)

22L

2012. szept. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Mert valaki pl. MSc-re jár, készül a harmadik nyelvvizsgájára, kiváló jegyi vannak, emellett szakkollégiumban lakik, órát tart az egyetemen, stb.
2012. szept. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
65%

Én sem értem, miért hörögnek egyesek, hogy napedigazanormálishatanulásmellettkidolgozodabeled. Aki meg pénzt kap otthonról egy rendszerellenes, lusta áruló.


Engem is támogattak a szüleim, és én is fogom a gyermekem.

2012. szept. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Aki megteheti, az ne menjen, persze.


De hogy előbb lehúzza a szülőket érzelmi zsarolással aztán megy a többi rokonhoz, az már pofátlanság.

2012. szept. 12. 10:06
 9/26 anonim ***** válasza:
88%
nekem is fura, én 10-15 éve voltam fiatal, és imádtam pl. nyári munkát vállalni, élveztem, nemcsak a pénz részét, suli után egyből dolgozni kezdtem, és azóta is. tul.képpen 16 éves korom óta, eleinte nyáron, dolgozok. gondolom hagyták őket nagyon elkényelmesedni:S illetve más a világ, közhely, de így van.
2012. szept. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
92%

Nem vagyok, nem is voltam, nagyon úgy néz ki, nem is leszek már egyetemista.

Azt mondom, aki megteheti, hogy egyetemre jár, járjon. Akinek a szülei megtehetik, hogy támogatják, az fogadja el, és nem feltétlenül szükséges mellette "hülyére dolgoznia" magát.


De aki tudja, hogy a szülei nem tudják annyira segíteni, mint ahogyan azt az ő igényei diktálják, akkor először igenis keressen valami mellékes jövedelmet, és ha azzal együtt sem elég a pénze, akkor menjen kérni tesótól stb.

2012. szept. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!