Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért sértődnek meg a diákok,...

Miért sértődnek meg a diákok, ha panaszkodnak mert nincs pénzük és valaki azt javasolja, hogy menjenek el dolgozni?

Figyelt kérdés

Milyen más megoldást látnak? Rokonok lehúzása? Bankrablás?


Az öcsém is ezt csinálja: folyton nyavalyog, jön hogy adjak pénzt, de dolgozni nem hajlandó.


Mi lesz az egyetem után?


2012. szept. 12. 09:51
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
16%
mert egy elkényeztetett semmirevaló. Kiadós verést kéne neki adni. Nem pénzt.
2012. szept. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
33%
köszönd meg a szüleidnek.
2012. szept. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

14-es: már bocs, de 4-en vagyunk testvérek és csak az öcsém ilyen.

Vagy az az ő hibájuk, hogy nem tudják 26 éves koráig eltartani? El tudják, csak nem azon az életszínvonalon amit az öcsém elvárna.

2012. szept. 12. 10:14
 14/26 anonim ***** válasza:
77%

A diákmunkák nagy része attól diákmunka, hogy neked van diákigazolványod, de elvárják, hogy annyit legyél jelen, mintha nem is kellene mást csinálnod azon kívül, hogy odajársz dolgozni. "Normális" munkavállalók is alig találnak munkát, sok esélye van a versenyben egy olyannak, aki így kezdi, hogy hát hétfőn és kedden egyáltalán nem tudok jönni, szerdán igen, csütörtökön csak délután, pénteken csak délelőtt, de hétvégén se nagyon, mert, ha nem megyek haza legalább minden másodikon, akkor anyám hiszti rohamot kap, hogy nincs a ki segítsen otthon, meg egyébként is...


Szóval, ha egyáltalán kapsz munkát vagy van ilyen lehetőség, nem túl valószínű, hogy jól fog működni. Alkalmi diákmunkák szinte alig vannak, leadhatod a papírjaidat, hogy te vagy az isten, lehet, hogy a büdös életlbe sem fognak felhívni, vagy mint nekem, elhívnak egy napra a világ végére, hogy odaközlekednem kiteszi leendő annak a kis pénznek a FELÉT, amit adnának és még nem is ettem meg ittam egy napig, ha azt is veszek, akkor tényleg felesleges odamenni, hát micsoda meló azt a krva, hülye azért nem vagyok..


Másik, ha arról van szó, hogy a diák elmenne valahova, fiúzni/csajozik, buliba megy, akkor egyből neki esnek, hogy a tanulással kéne foglalkozni, mit képzel stb. érdekes...

2012. szept. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
14%

Szerintem az az alapvető baj, hogy a fiatalok hozzászoktak, a szüleik hozzászoktatták ahhoz, hogy csak füttyenteni kell és mindent a fenekük alá tolnak. Ebbe pedig nem fér bele, hogy bizonyos nehézségek árán ők is tegyenek valamit a megélhetésükért.

Persze, lehet azzal jönni, hogy éjjel nappal suliban van mindenki, meg állandóan tanul, de azért ha igazán magába néz az átlag egyetemista, akkor be kell vallja, hogy ez messze nem így van. Lehet ezt hangoztatni nyilvános fórumokon, mert úgy látszik mindenki menőnek, de azt mindenki tudja, hogy ez így erős csúsztatás.


Én is jártam egyetemre, nem büfészakra, dolgoztam is mellette, semmi bajom nem lett tőle. Kifogásokat keresni könnyű, de inkább megoldásokat kellene keresni.


És biztosan nem leszek népszerű a véleményemmel, de egyetemista korában van a legtöbb ideje az embernek bármire. Aki már dolgozik, családja van, tudja miről beszélek. Aki meg még előtte van ennek és azt hiszi, a tanulás a legnagyobb stressz az életben, az nyugodtan nyomogassa a piris kezecskét:)

2012. szept. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
53%

14-es vagyok, nem gondolom hogy a szüleidnek kellene eltartania. De van valami oka annak, hogy "nem sikerült olyan jól", mint ti hárman. Esetleg legkisebb testvér?... kivételezések gyerekkorban? ha látod hogy pl. gyerekednek hajlama van valami olyanra ami nem tetszik, akkor még GYEREK KORBAN teszel azért hogy ez a tulajdonsága ne tudjon annyira érvényesülni... erről szól a nevelés. A kutyáknál is vagy növényeknél -rózsanevelés- vagy mondhatnék bármilyen példát korrigálják a nem tetsző tulajdonságokat amennyire lehet, már ha odafigyelnek rá.

Vagy úgy gondolod hogy a múlt héten kezdett el pénzt kéregetni és lustának mutatkozni a munka iránt?.. Ezen talán el kéne gondolkozni hogy hogy is mikor is kezdődött...



Voltam én is diák, az ország másik végében. És volt hogy nem volt rá pénzem hogy lemenjek egyetemre. De nem húztam le a környezetemet. Megvártam míg lesz. Dolgoztam. És nem vettem fel hitelt..mert annak megint nem lett volna értelme.

2012. szept. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
84%
Fogalmam sincs, de engem mindig ez miatt pontoznak le, ha leírom a véleményemet, merthogy a tanulónak a munkája és a dolga a tanulás. stb-stb.
2012. szept. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Mi is mind a 3-an jártunk egyetemre, 2-en dolgoztunk mellette. A nővérem azért, hogy legyen pénze Amerikába utazni, én azért hogy legyen majd tapasztalatom.

A bátyánk nem akart, de nem várta el a szüleinktől a márkás cipőt meg hogy fizessék a szórakozásait, a kondibérletét stb.


Az, hogy nincs rugalmas diákmunka az Budapesten egész egyszerűen nem igaz. A többi várost nem tudom.


Igazából attól tartok, hogy ahogy most megtalálja a kifogásokat, az egyetem után is megtalálja (messze van am unkahely, rossz a munkaidő,keveset fizetnek stb.)

2012. szept. 12. 10:30
 19/26 anonim ***** válasza:
43%

14 es vagyok, 16osnak,


baromira nem tehettem meg hogy bulizzak, nincsből nem lehetett elmenni, de el lehet dönteni hogy tanulni akarsz a többi társaddal együtt vagy szórakozni. Kéne halasztani és dolgozni egy évet lehet hogy másképp állnátok hozzá az egyetemhez és lehet hogy lenne értelme ennyi "szakembert" képezni. Nem veszitek észre milyen jó dolgotok van.

2012. szept. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
47%
suli ide vagy oda lusták mint a f@sz! az én köjköm ithon se akarja még a saját szobáját se kitakaritani,ismerőseimnél mindnél ez a helyzet a bulik tetszenek de hogy tegyenek érte az büdös majd fater meg muter meg a többi rokon....
2012. szept. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!