Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért sértődnek meg a diákok,...

Miért sértődnek meg a diákok, ha panaszkodnak mert nincs pénzük és valaki azt javasolja, hogy menjenek el dolgozni?

Figyelt kérdés

Milyen más megoldást látnak? Rokonok lehúzása? Bankrablás?


Az öcsém is ezt csinálja: folyton nyavalyog, jön hogy adjak pénzt, de dolgozni nem hajlandó.


Mi lesz az egyetem után?


2012. szept. 12. 09:51
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
71%
Nos nekem az út egyetem-koli között alsó hangon 40 perc, az óráim össze-vissza vannak. Ha dolgozni akarnék, akkor az kb heti 2 napban 3-4 óra max. Milyen munka van így? Lehet én vagyok h.lye, mert most jöttem fel Pestre, de vidéken ilyen feltételek mellett nincs meló.
2012. szept. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
50%

22-esnek:

Azért meg lehetne próbálni nagyáruházban árufeltöltő, vagy éppen pizza-kihordó, vagy újság-szórólap kihordó.

Hiszen a másik egyetemista pedig akkor ér rá, amikor te ülsz a suliban, és így azért a munkáltatóknak is meg lenne a meló, meg nektek is a kis kereset. Nemcsak a kifogásokat kellene rögtön "megtalálni"!


Másrészt olvastam én már itt ezen az oldalon olyat is, hogy: "elmegyek egyetemre, majd a szülők fizetik, hiszen kötelességük eltartani a nem dolgozó gyereküket! Mire végzek, akkorra meg majdcsak talpraáll az ország, és lesz munkahely is!"

2012. szept. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
69%
Pizzakihordó kilőve, nem ismerem a várost. Árufeltöltőt amúgy lehet megpróbálhatnám, van 15 percre egy Tesco, az mondjuk nem lenne rossz. Előbb azért kitapasztalom mennyit kéne tanulnom, ezt így első héten nem igazán tudom megmondani még.
2012. szept. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 ava87 ***** válasza:
89%
Hát én nem tudom, Pesten hogy megy ez, de nálunk tényleg MINDEN diákmunka hirdetés úgy kezdődik, hogy "Sok szabadidővel rendelkező, nappali tagozatos diák..." És akkor feltétel, hogy hétköznap legalább 3 napot ráérjen délelőtti műszakban. Ezt melyik diák tudja vállalni? Maximum azok, akiknek maradt 2-3 kurzusuk, mert elcsúsztak egy kicsit, vagy azok, akiknek egyéni tanrendjük van, de azt nem lehet munkára hivatkozva kérni, mert akkor az rá a válasz, hogy menjen át levelezőre, ha dolgozni akar járni. Akkor viszont bukta a diákbérletet, ha eddig kapott, akkor a szoctámot is, meg még sok egyebet. Lehet, hogy átmegy levelezőre, aztán két hónap után nincs munkahelye, akkor nagyon megérte...
2012. szept. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
34%

Na ja, megint elkezdődött a rinyálás. Én ezért nem tudok, én meg azért.

Nem akarásnak nyögés a vége.

2012. szept. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Mert nincs munka. Azoknak sincs, akik akarnak dolgozni.

Az egyetem mellett meg nagyon nehezen jön össze a munka. Estire is lehet járni, de akkor meg az a baj, hogy éjjel is vannak órák, 21-kor ér véget a tanítás heti egy vagy két nap, aztán menjél haza, és kelj fel másnap fél ötkor, hogy időben beérj a munkahelyedre. Az egyetem önmagában elég nehéz ahhoz, hogy csak kevesen tudjanak mellette dolgozni.

A megoldás: otthon kérjél tőle segítséget, mosogasson, teregessen, takarítson, főzzön, rakjon rendet, vagy ilyesmit. Aztán kaphat pénzt.

2012. szept. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!