Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Debrecenről vélemények?...

Debrecenről vélemények? Milyenek az ottani emberek? A különböző szórakozási és egyéb elfoglaltságok milyen színvonalon vannak? Hát az egyetem?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat. :)

2012. szept. 16. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Ha debreceni mondja:legszebb,jobb élhetőbb. Ha dunántúli:pökhendiek,rátarti civisek.Nekem tetszik. Az egyetemei kiválóak.
2012. szept. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Miskolci vagyok, de szerintem is nagyképűek.

Legalábbis a nagyja.

2012. szept. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Én dunántúli vagyok és nekem nagyon tetszik!:) A szórakozás meg... meg kell találni a színvonalasabb szórakozó helyeket és kész. Az emberekkel nincs semmi különös, vannak kedvesek és udvariatlanok mint mindenhol!
2012. szept. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

POCSÉK HELY!


Az emberek kőbunkók és beképzeltek a semmire. Sokkal jobban "el vannak szálva" mint a pestiek, akik utóbbiaknak legalább van is valamennyicske okuk rá, hogy büszkék legyenek. A fiatalok is olyanok mint a megkeseredett öregemberek. Irrdatlanul zárkózott és rideg népség a debreceni, ezt az emberek arcán is látni fogod. A pesti emberek egymás felé zárkózottak ugyan, de magára a világra nyitottak, a civisek viszont nem vevők semmire, akár kultúráról akár építészetről legyen szó, mindenben ördögöt látnak, olyanok mint az amisok!


Ebből aztán következik az, hogy szórakozás terén is halál sivár hely. DISCO VAN ÉS ENNYI! Nincsenek élőzenés helyek, kultúrtelepek, klubbok, alter szórakozóhelyek, mert nincs rá igényük. Kocsma van és disco (az viszont sok; white angel, deep, kikötő, kazánház, stb.).


És ronda mint a fene! Ami szép az a főtér és körülötte egy-két utca, aztán panel, panel hátán! Egy hatalmas, poros, élettelen szürke folt az egész város, egy poros betonerdő.


Én itt tanulok két éve, de szeretnék nagyon átmenni Pestre! Mezőtúri vagyok amúgy és anno nagy izgalommal vártam, hogy itt legyek, mert szerettem volna végre egy igazi nagyvárosban élni. POFÁRA ESTEM! Nem kerültem sehova, ugyanolyan ingertelen faluban élek mint Mezőtúr!

2012. okt. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
82%

Utolsó: Ilyen hozzáállással sehol nem lesz jó helyed!!

Azért, mert neked rossz tapasztalataid voltak, igazán nem kellene ennyire lehurrogni Debrecent és környékét. Szerinted máshol nem ilyenek az emberek? Hány nagyváros lehet szebb Debrecennél? Minden csak kívülről szép, ne feledd! Emlékszel? Régen Te magad is szépnek láttad! Úgy, mint most Pestet.

2014. jan. 25. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

A négyes versenyzőnek enyhén szólva is elmentek otthonról...:(

Debrecenben minden van, csak keresni kell és meg lehet találni. Az egyik legélhetőbb város (Magyarországon).

Az egyetem(ek) kifejezetten jók, a felszereltségükkel sincs baj. Talán a DE túl nagyra sikeredett.

Az emberek nem jobbak és nem rosszabbak mint máshol - talán egy kicsit rátartibbak.

Persze vannak ilyen bevándorló (ott tanuló?) alakok, akik minden statisztikát rontanak...

2014. jan. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Fineline válasza:
39%
Csak egyetérteni tudok azzal, aki a debreceni embereket megkeseredett vénemberekhez hasonlítja. Itt élek régóta, de ez teljesen valósághűen leírja az itteni népet. Rühellek itt élni, ezért amint megszereztem a diplomámat, megyek, amilyen messze csak tudok. Apropó, az Egyetem szakfüggő, én a vegyész - és biomérnökiről tudok csak mesélni. Követelnek rohadt keményen, de a gyakorlati képzés szinte csak említés szintjén létezik. Csengetheted be a rengeteg pénzt a semmiért, bár ha tele van a család mérnökökkel, akkor itt a helyed, mert ki fogják nyalni a s****d is.
2015. ápr. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 nadosz válasza:
49%
Gyerek korom óta itt élek. Itt nőttem fel, ugyhogy teljesen ismerem Debrecent. Egy mű város rengeteg bezárkózott eladósodott világvesztett emberrel kívülről mutatva, hogy minden rendben. Régebben voltak rendes szerthető helyei amit ma totálisan modernizáltak minden igazi értékét elvesztve. Vannak tényleg szép helyek de ezek inkább turisták csábítására épültek. Aki pár napot, hónapot tölt el családdal, baráttal annak kellemes lehet de aki él annak a megélhetés nehézkes.
2016. febr. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!