Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek mi értelme van az...

Szerintetek mi értelme van az életnek? Nektek miaz a dolog, amiért minden nap felkeltek és végigcsináljátok a napot?

Figyelt kérdés

2012. okt. 26. 01:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
Az, hogy volt már jobb is, és egyszer talán lehet újra ugyanolyan jó.
2012. okt. 26. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%
Annyira nem rossz, hogy ongyilkos legyek. Persze neha rossz, de utana jo lesz megint.
2012. okt. 26. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem rohadtul nicns értelme, és az egyetlen dolog, ami miatt felkelek, és "végigcsinálom a napot" az az, hogy rohadtul nem csinálok semmit, fél 10-kor nem nehéz felkelni és bepunnyadni a gép elé, illetve tovább fetrengeni az ágyban. He-he.
2012. okt. 26. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

Az élet egy utazás, aminek értelme az út maga. Vannak állomások, ahol kevesebb, máshol hosszabb időt töltünk, és mindig csak a következő állomásig lehet jegyet venni, ahol mindig el kell döntened, melyik járatra szállsz tovább. Az út során lesznek útitársak, van, aki rövid ideig, más egész sokáig, mígnem az egyik állomáson közlik veled: a következő járatra nem vehetsz jegyet, mert a végállomáshoz értél. Az eddigi útitársaknak nélküled kell tovább utazniuk, és, nem lesz beleszólásod, hogy mi lesz velük az út további részében.


Mindig csak a következő állomásig kell eljutni.

2012. okt. 26. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%

"Az élet egy utazás, aminek értelme az út maga"

nagyon költői, de nekem ez azonos jelentésűnek tűnik azzal, hogy az életnek nincs értelme. az értelem az pont a dolgokon túlmutató valami szokott lenni. ha mondjuk az "xfhu" jelnek az az értelme, hogy "xfhu" akkor annak gyakorlatilag nincs értelme, pont annyi amennyit látunk, egy értelem nélküli krikszkraksz. ami amúgy szerintem pontos is :)


amúgy a napot azért csinálom végig, mert még vannak céljaim, és vannak itt még játékok, amiket meg akarok nézni közelebbről.

2012. okt. 26. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
82%
Az élet értelme az, hogy fejlődjünk. Minden nap lehetőségünk van jobbá válni, vagy valami újat tanulni. Amit nagyon nem bírok, az a tétlenség vagy az értelmetlen időtöltés. Nem a pihenés, az olvasás vagy az alvás, mert ezek a maguk módján hasznosak, nélkülözhetetlenek, szükség van rájuk. De olyat, hogy mondjuk csak ülök és bámulok valami érdektelen műsort a tévében, soha nem szoktam, mert ezáltal nem fejlődöm, ez nem jó semmire, csak időpocsékolás.
2012. okt. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%
Egyetértek a költői megfogalmazással, de lebutítom hétköznapi szintre: azért élünk, hogy éljünk. A következő nőért, a következő pohár sörért, a következő poénért, a következő napért ami jó lehet. Közte ott vannak a pocsék napok és élmények is, de mindig ott van a jó lehetősége is. Ezért élünk.
2012. okt. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Antimod ***** válasza:
82%

Minden nap megpróbálom legyőzni valamely rossz tulajdonságomat. Minden nap jobb és jobb ember szeretnék lenni.

A másik motivációm, hogy minden nap alkossak valamit, ami megmarad, és legalább én hasznosnak érzem.

2012. okt. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%
Mert még nem csináltam meg mindent a "mielőtt meghalok..." listámról.
2012. okt. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
81%
Én szeretnék valami jót tenni az életemben. Valamit adni az emberiségnek amitől előrébb jut. Én nagyon szeretnék hasznos tagja lenni a társadalomnak, segíteni sok embernek ahogy csak tudok, és persze magamnak is. Elismert ember szeretnék lenni. Sok tervem van illetve volt, mivel most, így 25 évesen már öregnek érzem magam, nincs munkám és egyre kilátástalanabb a helyzetem. Nem tudom, miért vannak ezek a fent leírt gondolataim, ha nem válthatom őket valóra. Igazából most az első lépés a munka lenne, de egyszerűen nem vesznek fel sehová. Na, így nagyon nehéz végigcsinálni a napot...
2012. okt. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!