Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit választanátok: tehetség...

Mit választanátok: tehetség vs szorgalom? Csak az egyiket lehet!

Figyelt kérdés
Szerintem a szorgalom jobb, mert elérhetsz valamit, ha nem vagy tehetséges is, de ha tehetséges ám link vagy, akkor nem valószínű. Szerintetek?:)
2012. nov. 8. 19:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

És nem értek egyet azzal, hogy a szorgalom tehetség nélkül szánalmas lenne és destruktiv cselekedetekhez vezetne... Miért vezetne ahhoz? Tegyük fel hülye vagyok a nyelvekhez, de szorgalomból leülök és megtanulom. Kinek ártok vele????

Vagy létrehozok egy céget, mert van szorgalmam a megteremtéséhez és a kemény munkához ami vele jár. AKi szerint a szorgalom önmagában romboló az legyen kedves indokolja már meg miért gondolja így, én ugyanis egyetlen olyan dolgot sem tudok megnevezni ami tehetség nélkül szorgalommal kárt okozna másoknak.

2012. nov. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

hát lehet h ontja magából a könyveket, csak éppen azok minősége igen kérdéses lesz :D

aztán meg lehet h a másik csak egyet ír életében, de az aztán ütős lesz örökre ... Úgyhogy továbbra is fenntartom, hogy a szorgalom önmagában szánalmas, sőt, kifejezetten destruktív!!! Bizony!!!

2012. nov. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Pl. a saját tapasztalataimat hadd mondjam el. Ötös tanuló voltam kb. minidg. Mondhatni, az átlagtól egy kicsit több tehetséggel. Volt egy haverom aki viszont nem egy kicsivel volt tehetségesebb az átlagtól, hanem nagyon sokkal. Mellettem egy zseni, hiába próbáltam volna vele versenyezni, nem ért semmit. Ám ő elég lusta, igyekezett mindig a követelményeknek megfelelni de ennyi. Amihez neki 1 óra tanulás kellett, nekem 5, mondjuk másnak 10, ő letanulta az egy órát, én tanultam 10-et. Szorgalomban mindenképpen jóval több volt bennem. Befejeztük az egyetemet, én PhD-zek, ő nem, neki elég így is, pedig képességek tekintetében mégis ő a jobb, csak ét 2x annyi szorgalommal kipótolm azt.
2017. okt. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

ez nem olyan h ki lehet pótolni ... nézd, egy tehetséges emberben az is benne van, h nem érzi szükségét az önbizonygatásnak, azaz elvégezte és szépen éli életét. na most aki meg csak hajt mint a vakegér ész nélkül, igazából képes bármire, főleg h sajnos ma már egy PhD is elég gagyi szintre süllyedt, és éppen elég baj az h tehetség nélkül is, de nagy szorgalommal simán el lehet végezni. én is ismerek olyat, akinek élete álma volt PhD-zzen, mert tudta magáról h se..hülye, de majd ő akkor is bebizonyítja h dr lesz, na aztán lett is, de továbbra is nagyon gyengécske szegénykém agyilag, tulképpen lesajnálják csak a társaságban és mosolyognak rajta, amennyire teker mindig h bizonygasson :)

szal érdekes pszichés folyymatok ezek ...

2017. okt. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!