Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kamaszok, ti milyen nyelveket...

Kamaszok, ti milyen nyelveket beszéltek?

Figyelt kérdés

És mióta? Milyen szinten vagytok? Van esetleg olyan nyelv, amit még szeretnétek megtanulni?

Köszönöm a válaszokat.



2012. nov. 10. 17:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Angolt tanultam 8 évig nem mondom, hogy tökéletes voltam de középszintű vizsgára akartak vinni ( vagy mire...már nem emlékszek! ) Aztán 2 évre gyors betettek németre kevertem mindent és most ott tartok, hogy az alap dolgokat tudom pl h hogy vagy, köszönések napszaknak megfelelően, hány éves, mi a neve..báár még azért picit több de már nem középszinten lennék az biztos.. :S


Szerettem volna németül is tanulni de úgy belezavarodtam, hogy feladtam.. :S


Más nyelven nem gondolkoztam..

2012. nov. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Németet tanultam általánosban, és most vagyok kéttannyelvű nulladikon. Szóval eléggé megyeget.

Angolt 3 évig tanultam szakkörön, meg most ugye szeptembertől. Ezen kívül még latinul szeretnék megtanulni. :) Ha minden igaz, jövőre kezdem.

2012. nov. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
79%

Németet tanultam 5 évig, az első években a tanárral semmit sem tanultunk szinte, aztán jött az új tanár, aki úgy jött be órára, hogy csak németül beszélt, mi meg csak néztünk... A németből nem maradt meg kb. semmi.

Angolt csak egy éve tanulom, de elég jól megy, nagyrészt az angol nyelven éneklő zenekaroknak köszönhetem.:D 4 angol-csoportból felkerültem a második legjobba.

Ezen kívül még szeretnék oroszul megtanulni.

2012. nov. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Én általánosban 7 évig tanultam németet emelt óraszámban, a megyei versenyen is részt vettem, ahol bent voltam a legjobb ötben. Eközben elkezdtem hatodikban angolt is tanulni egy külön tanárral heti egy órában. Jelentkeztem az angol két tanítású nyelvűre, ahol a szintfelmérő alapján bekerültem a haladó csoportba. (Ebben a csoportban csak én tudok németül :D). És most 18 angol órám van hetente. De nagyon imádom. Most állok neki az orosznak. :)
2012. nov. 10. 18:24
 5/24 anonim ***** válasza:

Általánosban 6 évig tanultam németet. Akkor egész jól ment akartam egy középfokú nyelvvizsgát de amikor átmentem hatosztályos gimibe akkor angolt kezdtem el tanulni és a németet totál elfelejtettem. Szóval most 5 éve tanulok angolt, év végén teszem le a középfokút és 3 éve franciát ami szintén egész jól megy. Majd talán egyszer újra nekiülök a németnek is. :DD

17/L

2012. nov. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
18:24 Remélem azért lesz még valami a németből! Sok sikert hozzá! :)
2012. nov. 10. 18:27
 7/24 anonim ***** válasza:

Angol alapfokúm van, de azóta már sokkal többet tudok. És Latint tanulok, de ugye azt nem beszélem. Oroszul el tudok mondani 1-2 mondatot, de csak azért járok, mert jó a társaság. Tervezem, hogy később tanulok franciát.


15/F

2012. nov. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Fiatalok! Nagyon gyengék vagytok, pedig mindenhol azt hallom, hogy a fiatalok lekörözik az idősebbeket nyelvtudásban. Én 1998-ban érettségiztem és már akkor 2 nyelvvizsgám volt (angol, német). Pedig akkor még nem volt ennyi féle nyelvvizsga. Csak az ún. Rigó utcait lehetett letenni, ami nagyon durva volt. Oroszt is tanultam általánosban. Az egyetemen kezdtem a 4. nyelvet tanulni (francia), majd munka mellett a 2. egyetem végzése közben a 5. nyelvet (latin). Az én gimis osztályomban a 30 gyereknek ballagásra összesen kb. 50 nyelvvizsgája volt. Úgyhogy húzzatok bele.


32/N

2012. nov. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Németet 8 évig tanultam + mivel nemzetiségi faluban (vagy miben) lakom az oviban is tanitottak német apróságokat, pl szeretlek, jó napot, jó étvágyat. Angolt most tanulok kb 4 éve, de úgy érzem sokkal jobban megy mint a német. 15/L
2012. nov. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:

Én szakközépbe járok, szóval az első 2 évben egy nyelv van, 11.-től pedig megy majd a második. Németet tanultam általánosban is, de olyan alacsony szinten folyt az oktatás, hogy most az alapoktól kellett kezdeni. Második nyelvnek vagy franciát, vagy oroszt lehet majd választani. Én szerintem a franciát fogom.

Tervezem, hogy elmegyek egy angol nyelvtanfolyamra.

Nagy álmom angolul és spanyolul tanulni, mindegyikben legalább az alapfokú nyelvvizsgát letenni. De ehhez, ugye idő kell, és pénz nyelvtanfolyamra, mivel az iskolában nincs szakkör. Szóval a karácsonyra, szülinapra, húsvétra kapott pénzt elteszem, és nyáron szeretnék beiratkozni egy kurzusra.:)

2012. nov. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!