Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kamaszok, ti milyen nyelveket...

Kamaszok, ti milyen nyelveket beszéltek?

Figyelt kérdés

És mióta? Milyen szinten vagytok? Van esetleg olyan nyelv, amit még szeretnétek megtanulni?

Köszönöm a válaszokat.



2012. nov. 10. 17:50
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Szerintem nem nagyon jó ötlet második/harmadik nyelvnek franciát vagy spanyolt választani. Szerintem orosszal és némettel többre mennétek. Ausztria mégis csak közelebb van, mint Franciaország vagy Olaszország.

Az orosz gazdaság pedig egyre csak jön fel, érdemes lenne megtanulni a nyelvüket. és ha beszéltek oroszul, akkor Kelet-Európában jól meg tudjátok magatokat értetni.

Ahol én lakok (Zala megye) már elleptek minket az orosz turisták, nem nagyon beszélnek idegen nyelvet, és nem sokan értik meg itt az oroszt. Ezt célszerű lenne kihasználni, szerintem. :)

2012. nov. 10. 19:05
 12/24 anonim ***** válasza:

Angol: 11 éve - felsőfok

Orosz: 1,5 éve - nagyon alapfok (tanárváltás, és nagyon lassan haladunk)

Szeretnék megtanulni oroszul (felsőfokig), németül, izlandiul meg spanyolul. :)

17/l

2012. nov. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
19:12 - sok sikert hozzá, menni fog! :)
2012. nov. 10. 19:27
 14/24 anonim válasza:

Habár már nem vagyok kamasz, de válaszolok, mert én is nagyon benne vagyok a nyelvtanulásban az egyetemi tanulmányim miatt.

Angolt 9 évig tanultam, abból 4 kéttannyelvű gimiben- felsőfokú nyelvvizsga, ma már én tanítok mást angolul :)

Német 3 év gimiben, középfokú nyelvvizsga.

Spanyolt tanulok 2 éve összesen, de abban volt egy év kihagyás, kb 1-1,5 év múlva gazdasági szakmai nyelvvizsgám lesz belőle. Amúgy hasznos a spanyol, nagyon sokan beszélik, nem csak a spanyolok, hanem egész Dél-Amerika is Brazília kivételével.

Szeretnék még egy nyelvet majd minimum, az oroszon gondokozok én is nagyon, de még nem tudom pontosan.

20/L

2012. nov. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Német: "Tanultam" 8 évet... 2-es voltam belőle mindig, ma már sz@rt se tudok belőle. Még annyit sem mint akkor.


19f

2012. nov. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

ebben az évben kezdtem el tanulni a franciát.

angolt 8 éve tanulok

olaszt 13 éve ( tesóm kint él 17 éve és most kiköltöztünk)

franciát (hát elég kezdő...)

magyar :'DDDDDDDDDDDDD 16 éve tanulom >.<

meg jövőre szeretnék pluszba felvenni németet:))

szóval 5 nyelvet fogok beszélni:)) igaz néha keverem az angolt az olasszal,vagy a francia olaszt :'DD

16L

2012. nov. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

16-os vagyok.

szeretnék még oroszt,és kínait :D

kínai világ nyelv :$$ mindenhol vannak kínaiak.. ezért ezt is jó lenne,legalább alapra :D

2012. nov. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, az én véleményem más: Ha németeknél megszólalsz angolul 2 perc és ott az egyik kolléga/ismerős, aki tud, ha ő nem, ellenben a franviáknál megszólalsz angolul, és elküldenek franciául, hogy hülye angol turista... Tehát: Több német beszél angolul, mint francia.:)


Mondjuk ettől még közelebb van Németország, de én zsigerből rühellem a németeket.


Oroszt viszont tényleg nem baj, ha tanulnak. Én is kicsit nyögicélek. (Már válaszoltam fentebb.)


(És ettől függetlenül mindenki saját belátáésa szerint tanul nyelveket, én csak elmondam a véleményem, remélem nem baj.:))

2012. nov. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
10 éve tanulok angolul, 2. éve németül és másfél éve japánul. Nyilván az angol megy a legjobban, utána a japán és a német megy legkevésbé :D Megszeretnék még tanulni oroszul és latinul :) 15/l
2012. nov. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Kérdező, csak nem Bibós vagy?
2012. nov. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!