Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak szerintem tolódott el...

Csak szerintem tolódott el ilyen rossz irányba a világ?

Figyelt kérdés

Próbálok pozitívan gondolkozni, meg a jót meglátni mindenben, de olyan nehéz, mert bármerre nézek azt látom hogy a legtöbb ember olyan önző és abszolút nincs tekintettel a másikra. Utcán is buszon is például simán fellökik, eltapossák a másikat és még csak észre sem veszik magukat. Mindenki csak magával van elfoglalva.


A másik ami bánt az meg az, hogy minden tele van cigánnyal. Azok meg folyton csak kötekednek, keresik a gyengébbeket/öregeket hogy kirabolhassák.. a rendőrség meg.. a legtöbb helyen egyszerűen a homokba dugják a fejüket.

Valahogy mindenhol folyton egymás kihasználása zajlik.

Miért van ez és mikor lesz vége? Vagy csak nekem fáj ennyire ez az egész? :(


2012. nov. 13. 23:10
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:

"idővel szépen sikerül elvonulni valami Istenháta mögötti kis faluba és boldogan élni a családommal."


Na ott kapod meg majd csak igazán, az áhított nyugodt életedet...

2012. nov. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen hihetetlen engem is mélyen érintenek ezek a dolgok. Csak megtanultam az élettől, hogy siránkozással semmire sem megyek.
2012. nov. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:
Ezen akkor tudnánk változtatni, hogyha összefogna jó sok ember, és tudatosan tenne azért hogy jobb legyen a közhangulat. Hogy ne csak énközpontú legyen mindenki, és hogy abbahagyjuk az álszenteskedést, meg hogy az egész élet ne csak rohanásból álljon, és a másoknak való megfelelésből :/
2012. nov. 14. 00:00
 14/38 anonim ***** válasza:

Az összefogást valahol el kell kezdeni, egy embertől indul ki, majd idővel csatlakoznak mások. Nem lehet mindig arra várni, hogy valaki megadja nekünk a kezdő lökést.

Szerencsére sok olyan embert ismerek aki próbálja jobbá tenni a világot. Egyiket sem hallottam még azért siránkozni, hogy milyen rossza a világ. Ellentétben azokkal akik a kisujjukat sem mozdítják, hogy valami változzon.

2012. nov. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
0%
14-es és az a sok ember semmit nem ért el szóval hagyjad már magad meg az ismerőseidet azt feküdj le aludni te hős... xD
2012. nov. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
Kedves 15-ös valamit nagyon félreértettél.
2012. nov. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:

"idővel szépen sikerül elvonulni valami Istenháta mögötti kis faluba és boldogan élni a családommal."


Na ott kapod meg majd csak igazán, az áhított nyugodt életedet..."


Én ismerek ilyen helyet idehaza, egy darab cigány sem él ott, az emberek szeretik egymást, a biciklidet az utcán hagyhatod éjszakára, senki nem viszi el. És a környék gyönyörű. Na én egyszer oda fogok költözni.

2012. nov. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek mindig arra várnak hogy más oldja meg a problémáikat.Egy olyan országban élek ahol a rendőrség egy nagy 0 a mentősnek hazudni kell ha azt akarod hogy időben kiérjen.

A mi falunkban is voltak cigányok de el lettek üldőzve.A falu összefogott és "szépen" elértük azt hogy ne akarjanak itt letelepedni.Ha itt valaki lop nem a rendőrségtől kell félnie hanem attól hogy elkapja a gazda mert épp bőrrel nem ússza meg az biztos.

Itt mindenki csak magára illetve a szomszédra barátra számithat.

2012. nov. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%

Jók ám ezek az Isten hátamögötti faluk..

Az emberek nem olyan ridegek, segítőkészebbek, nyugodtabbak.

Pestről ide költözött egy rokon házaspár..na, ők nem tudtak itt megszokni..Az emberek érdeklődését tolakodásnak vették,csodálkoztak, este bezár a bolt, nincs éjjel-nappali,

orvos csak 8-10. óra között rendel. Állatorvos nem látja el a macskát,mert nem haszonállat.

Azért, ha valaki városból ilyen helyre költözne, vegye figyelembe ezt is. Bocs ha valakinek romboltam az álmát :)

Fenti hiányosságok ellenére, szeretek itt lakni..

Pesten nem tudnék, szédülök..a hullámzó tömegtől.

Vagy mert parasztnak születtem :)

2012. nov. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
Utolsó! Nem pesti vagyok és igen szeretnék ilyen helyre költözni:)
2012. nov. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!