Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak szerintem tolódott el...

Csak szerintem tolódott el ilyen rossz irányba a világ?

Figyelt kérdés

Próbálok pozitívan gondolkozni, meg a jót meglátni mindenben, de olyan nehéz, mert bármerre nézek azt látom hogy a legtöbb ember olyan önző és abszolút nincs tekintettel a másikra. Utcán is buszon is például simán fellökik, eltapossák a másikat és még csak észre sem veszik magukat. Mindenki csak magával van elfoglalva.


A másik ami bánt az meg az, hogy minden tele van cigánnyal. Azok meg folyton csak kötekednek, keresik a gyengébbeket/öregeket hogy kirabolhassák.. a rendőrség meg.. a legtöbb helyen egyszerűen a homokba dugják a fejüket.

Valahogy mindenhol folyton egymás kihasználása zajlik.

Miért van ez és mikor lesz vége? Vagy csak nekem fáj ennyire ez az egész? :(


2012. nov. 13. 23:10
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
Jól teszed, ha ilyen helyre költözöl...:)))
2012. nov. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt mindegyikünknek vannak rossz tapasztalatai e téren!

Csak nem siránkozunk,mert tudjuk,hogy attól semmi sem lesz jobb,nem fog változni semmi.


Hozzám is odajött múltkor az állomáson egy hiperpigmentált,és kérdezi tőlem:


"hééé!"

"mikó megy a Debrenceni,vonat,melyik vágányrú?!"

(így,semmi elnézést,am épp zenét hallgattam,semmi "helló!")


Erre én mondom neki,hogy nem tudom,nem arra a vonatra várok,nem vagyok kalauz,menjen az információhoz!

Erre ezt kaptam: "óóó hogy rohagyá meg te bunkó magyar ge.i!"


Ezek után ha meglátok egyet,átmegyek a másik oldalra.


Most mit tudok csinálni,ha visszaszólok leüt,vele volt a fél családfa.

Hívjak rendőrt?


Ja,a jó múltkor,meg a vonaton történt,az 2 cigó,az egyik leszállt,a másik kinézett egy fiatal csávót,jól orrba verte(szerintem minimum megrepedt,úgy vérzett)ledobta a kabátját annak aki leszállt,az elrohant,majd ő is gyorsan leugrott.


Saját sztori:

Este szintén vonaton megyek,késő esti vonatot értem csak el,hátul szállok fel,majd egyik állomáson felszáll 2 cigó(olyanok mint a twix,mindig párban lehet őket kapni)

azt mondják hogy jósolnak nekem,kitépett egy hajszálamat,a tenyerembe rakta,azt mondta hogy akkor működik,ha teszek rá egy személyit,vagy pénzt.

Én felpattantam,és elindultam egy másik vagonba,ők meg jöttek utánam,addig míg egy olyan vagonhoz értem,amiben többen vannak,mert akkor már visszafordultak.

Most hívtam volna rendőrt?

És mit mondjak,jósolni akartak?


De olyan "szerencsés" vagyok,hogy nincs vége:


Tavaly rendőrségi ügyem volt,mert megint csak a vonaton,úton a nagyim felé,megtámadott egy részeg cigó,aki belenyúlt a zsebembe,és ellopta a 3 ezer forintomat,amit anyum küldött mamának kölcsön,engem meg úgy elöntött a sz.r,hogy friss sebe lehetett a kezén,be volt kötve,én meg teljes erőmből megszorítottam,majd nekilöktem a

falnak,az volt a szerencsém h a vonaton volt egy szolgálaton kívüli rendőr,aki felfigyelt a dulakodásra,és leszállított minket.

A cigó,még azt mondta,hogy én támadtam neki,persze ezt senki sem hitte el neki,és a pénzt mivel nála volt,így visszakaptam.Nem ez volt az első hasonló ügye,de mivel akk fiatalkorú voltam,állítólag szigorított büntetést kapott,

6 évet.


Ezeket csak azért írom le,mert sok embernek nem csak ennyi a bajuk velük: "A másik ami bánt az meg az, hogy minden tele van cigánnyal"


Téged támadtak már meg?

2012. nov. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

Engem támadtak már meg.

Sulis gyakorlatról tartottam hazafelé. Abusz indító állomáson voltam. Vártam a 8 órásit. Tél volt, sötét. Beültem a váróba és unalmamban piszkálgatni kezdtem a telefonomat. Erre jön 4 cigány, kb 16 éves fiú.

Szintén:"Hé mennyi az idő?!" Mondom nekik mennyi. Nem akartam bunkó lenni, hogy ott van a falon az óra, nézd meg.

Aztán mondta a legnagyobb pofájú(nem kérte), hogy mutassam már meg milyen képek vannak a telefonomban. Mondom neki, hogy nincsenek benne képek. Erre utána nyúlt és ki akarta csavarni a kezemből. Akkor én már 2 éve judoztam, csináltam rajta egy enyhe karfeszítést és vissza vettem a telefonomat. Meglepődött, erre kaptam ököllel egy orbavágást. És aztán még egyet. Próbálltam védekezni, miközben zsebre vágtam a telómat. Aztán már verekedéssé fajult az egész, mivel vissza ütöttem. Ráadásul amikor már nem csak védekeztem, onnantól mind a négyen ütöttek.

A legszebb az volt az egészben, hogy kb 10-15 ember volt még rajtunk kívül a váróban. De amikor elkezdődött a csete-paté, mind ki ment friss levegőt szívni. Jó 5 perce verekedtünk mire előkerült a biztonsági őr és szétzavarta őket. El is tüntek.

Otthon elmeséltem mi volt és másnap este, (szintén gyaksziról jövet) bejöttek elém a busz indító állomásra. Hát ha megint ott lesznek. Ott is voltak mind a 4-en. Mindenki látta mi történt, még is volt pofájuk vissza menni. Vártak már rám. Épp "fogadni" készültek engem, amikor megjelent faterom a 114kg-jával. Erre megijedtek és elszaladtak. Apám futott utánuk. Amikor kiértek az utcára, meglátta a jelenetet egy rendőr autó és befordult eléjük. Megmotozták őket, kést és láncot is vettek el tőlük.

Feljelentést nem tettek a szülem. A fiúkat akkor elvitték, de nem történt semmi. Pár hétre rá, megint találkoztam kettőjükkel a buszmegállóban. Nem ismertek meg, vagy nem akartak megismerni.


Rasszista nem vagyok. Vannak rendes normális cigány kollégáim és a legjobb barátnőm is fél cigány.

Itt az a probléma, hogy ezt az aljanépet nem tartja kordában, nem neveli senki. Egy ember hiába akar tenni, hogy jobb legyen. Lehetetlen. Sokaknak együtt már lehetne. De akkor, ott az állomáson sem tett semmit 10 felnőtt, hogy rendre tanítson 4 hülyegyereket.

Sokszor olvasom itt is, meg máshol is hallom, hogy:"Mi közöd hozzá? Miért nem foglalkozol a saját dolgoddal?!" Hát úgy látom ezt nagyon megtanulták az emberek

2012. nov. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:

Sajnos ilyen a világ...mindig is ilyen volt. Ez a magyar mentalitásra különösen jellemző!

Én éltem Nagy-Britanniában és Olaszorszában is...össze sem lehet hasonlítani egyikkel sem!

Igaz, hogy most az olaszoknál is elég gyatra a helyzet ami a gazdaságot illeti,ennek ellenére vagy éppen ezért sokkal emberközpontúbb társadalom, odafigyelnek egymásra, örömmel fogadnak minden embert aki az orszáfba érkezik...öröm ott élni.

Szóval szar helyre születtünk...amint tehetem megyek is vissza!

2012. nov. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
tudod nem a világ a szar hanem ez a retekfészek ország ezzel a szenny népséggel együtt, de ugye akinek nem tetszik már megmondták rég, el lehet innen menni, nem tart vissza senki.
2012. nov. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

Utolsó, kérlek ne beszélj hülyeségeket!

Igaz h egy országot nem tud megváltoztatni egy maréknyi ember. De nem a menekülés a megoldás. Mert mindenki nem tud külföldre menni. Mellesleg miért kéne itthagynom a hazámat idegeneknek?!

Jó, most per pillanat én is külföldön élek. De a nagymamám nem fog utánam jönni, bárhogymis könyörgöm neki. Hagyjam ott?

Régen tudtak tendet csinálni. Akiknek nem tetszik a mostani helyzet, (köztük nekemösem), az azt sírja vissza. Nem menekülni kell, (mint ha z olyan egyszerüen megoldható lenne) hanem néha foglalkozni mások dolgával/egymással. Jó értelemben persze.

2012. nov. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

És akkor jönnek cigók hogy a magyar gárda h beszél velük,

meg életveszélyesen megfenyegetik őket,de persze azt már mindenki elfelejtette,hogy ők mikre képesek: [link]

2012. nov. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:

Na pont a fent leírtak és hasonló történések miatt van már bennem olyan gyűlölet a cigányok iránt hogy hihetetlen :/ pedig nem szeretek gyűlölködni.

Engem (még) nem támadtak meg - lehet azért mert lány vagyok nem tudom, nekem úgy tűnik a fiúkra sokkal többször kötnek rá - én csak a szokásos beszólásokat kapom meg, amit a legtöbb ember, ha cigány mellett kell elmennie.

Addig továbbra is bőszen álmodozok a leendő kis "béke sziget" falucskáról :)

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2012. nov. 14. 23:55
 29/38 anonim ***** válasza:

A "békesziget" falucskában is vannak cigányok. De itt, ha valakit sértegetnek, bántalmaznak, 10 emberből 9 megvédi..

1 nem, mert mondjuk átutazó...Mindenki ismer mindenkit, cigány kölyök szüleit is..Ha a más gyerekét bántják, megvédem, mert az enyémet is megvédik, ha nem vagyok ott.

Márpedig mindenütt nem tudok ott lenni, mert nem tudok osztódással szaporodni...

Csak a falumban érzem magam biztonságba, idegen helyen nem mernék közbeavatkozni én sem..Mert nő vagyok, és félek tőlük.

2012. nov. 15. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim válasza:
A sok ember a földön nem csinál semmit. Mindig erre gondolnak: ÓÓÓ hát ha ő nem csinál semmit akkor én sem akarok (tisztelet a kivételnek). Tehetetlenség...Nehéz bármi jót is elindítani ezért inkább marad minden a helyén. Sajnos...
2012. nov. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!