Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehetne tenni, hogy jó...

Mit lehetne tenni, hogy jó legyen az osztályközösség?

Figyelt kérdés

Mindig is egy olyan jó osztályba akartam kerülni, ahol összetartanak az emberek, nem égsz be előttük és barát mindenki. Ehhez képest elsőtől 8. évelejéig mindig volt valamilyen veszekedés. 8-ban is volt az elején, de utána már nagyon jó osztály voltunk, lehettünk volna olyanok végig. Na de mindegy, most 9-es vagyok. Az osztályba van a Horváth & Lakatos klán (testvérek, unokatestvérek), azokat ki kéne lökne a pics@ba mert amúgy is ritkán járnak iskolába, ha jönnek akkor idegesítőek, vannak a 17-18 évesek akik már sokszor megbuktak, vannak akik éjjel-nappal cigiznek és a nagyobbakkal lógnak és le se szarják az osztályt. Sok lány van, kevés fiú. De a fiúk olyanok, hogy cigányok, büdösek, undorítóan csúnyák/pattanásosak, analfabéták. Azt hittem, hogy legalább 1 normális kinézetű srác lesz az osztályba de tévedtem. A lányok többsége egész normális, csak vannak ugye azok akik menők akarnak lenni ezért nagyokkal lógnak. Na de gondolom a cigók nagy úgyis megbukik. A másik probléma az az, hogy osztályfőnök magasról szarik az osztályra, veszekszik meg kiabál mindenkivel, nem érti a poént és még egy kedves szava se volt hozzánk. A matektanárunk (aki egyébként a legjobb tanár az egész iskolában, és mindig az övé a legjobb, legösszetartóbb osztály) azt mondta, hogy a mi osztályfőnökünknek volt mindig a legrosszabb osztálya. Mondjuk igen, minden nap (nem túlzok) kap 1-2 ember osztályfőnökit, szaktanárit, sőt olyan is van akinek a következő fegyelmi lesz. Az osztály háromnegyede bukásra áll. Az osztálylétszám 37 körül van, miénk a legkisebb terem, ha mindenki járna iskolába nem tudnának hova ülni és még mindig hozzák az osztályunkba az embereket. Jó bukott cigányokat. A másik (a matektanár) osztálya meg 32 fős és nem vesznek fel oda több embert mert "teltház van" akkor nálunk mi van?! Így sose lesz normális az osztályunk. Én úgy akarok iskolába járni, hogy szeressem, ne az legyen, hogy "basszus haza akarok menni" hanem, hogy tudjam, hogy jó emberek között vagyok és jól szórakozzak velük, legyünk barátok, tartsunk össze. Talán félévkor vagy évvégén jobb lesz a helyzet amikor sokan megbuknak. De hogyan lehetne ezt elérni?

15/L



2012. nov. 20. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:
59%

Életem, ha nem tetszik az osztály kérd át magad egy másikba, ne az egész osztályt akard eltüntetni... Ilyet még az életben nem hallottam :D


Erről egy szakállas vicc jut eszembe:


Figyelem, figyelem! - szólal meg az autórádió - Felhívjuk az M7-es autópályán utazók figyelmét hogy legyenek óvatosak, mert egy õrült a forgalommal szemben robog.

Egy autós, aki szintén hallgatja a közleményt hirtelen felcsattan:

-Hogyhogy egy? Mind!

2012. nov. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

és te vagy maga a tökély? ugyan már. Jobban kellett volna tanulni és akkor nem egy olyan osztályba jutsz, ahol sok a rossz tanuló cigány, és a nem törődöm gyerek..


De egyébként mindenhol vannak olyanok, akik kilógnak az osztályból, mindenki tartozik valahova. Te szerintem a minden lében kanál, azt hiszem körülöttem forog a világ típus vagy :)


Ha ennyire nem tudod elviselni, akkor menj át másik osztályba, ha pedig ez nem lehetséges, akkor másik iskolába.

2012. nov. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én? Én?? Viccelsz? :D általánosban az egyik legelnyomottab gyerek voltam az osztályban. Most se igazán szólok bele a dolgokba és utálok a középpontba lenni.

Igen, jó lenne ha eltűnnének az osztályból. Ezt kb minden tanár és normális gyerek így gondolja, miattuk van szétszakadva az osztály. A lógós cigányokkal megy el minden osztályfőnöki óra, amikor ott vannak akkor kavarják a szart és veszekedés van. Ez egy olyan iskola ahol állítólag szeretik egymást az emberek, de ezek a bukottak (akik 11-12. osztály helyett 9-be járnak) hazudgálnak össze-vissza a nagyobbaknak és az osztályunkból pár emberre nagyon ki vannak akadva a nagyobbak. Aztán a többi bukott gyerek meg csábítja a "kicsiket" hogy milyen menő ha elmennek inni meg cigizni. Az ilyenek miatt nem működik. Vannak a normálisabbak akik nem vevők az ilyenekre, mi elszórakoztatjuk egymást normálisn csak az a gáz hogy ilyenek vagyunk 5-6-an...

2012. nov. 20. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!